NewsSpotter @KA-SAT 9A

Ku-band/Ka-band
Awatar użytkownika
Slavio
Ekspert
Ekspert
Posty: 2504
Rejestracja: 12 lut 2009, 6:39
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 93 razy
Dostał Podziękowań: 318 razy

NewsSpotter @KA-SAT 9A

#1

Post autor: Slavio » 24 mar 2012, 19:33

Nowe, satelitarne możliwości w relacjonowaniu wydarzeń
NewsSpotter, usługa oferowana przez Eutelsat za pośrednictwem satelity KASAT, otwiera przed europejskimi nadawcami nowe możliwości w dziedzinie relacjonowania wydarzeń.

Obrazek

Firma Eutelsat oficjalnie zaprezentowała nowatorską usługę transmisji informacji o nazwie NewsSpotter. Usługa świadczona przez Skylogic, spółkę zależną Eutelsat, rozszerza zakres profesjonalnych usług udostępnionych za pośrednictwem zaawansowanego satelity Eutelsat KA-SAT. Dzięki zastosowaniu przenośnych urządzeń nowej generacji, usługa NewsSpotter zwiększa możliwości w dziedzinie relacjonowania wydarzeń, umożliwiając nadawcom i usługodawcom szybką i atrakcyjną cenowo transmisję obrazu na żywo (w HD lub SD) z miejsca zdarzenia. Ponadto usługa znakomicie nadaje się do szybkiego przesyłania produkcji filmowych i związanych z nimi plików pomocniczych z terenu.

Terminale usługi NewsSpotter są na tyle małe, że można je umieścić w plecaku podczas wyjazdu w teren lub zamontować na dachu niewielkiego pojazdu. Dzięki temu, mobilne ekipy reporterskie, mogą nawiązywać natychmiastową łączność ze studiem w celu transmitowania na żywo materiałów audiowizualnych i danych. Usługa NewsSpotter jest w pełni zgodna z protokołem IP, w związku z czym można ją zintegrować z systemami współczesnych stacji informacyjnych na całym obszarze objętym zasięgiem satelity KA-SAT, czyli w Europie, Afryce Północnej i niektórych rejonach Bliskiego Wschodu.

NewsSpotter zapewnia szybką łączność między miejscem zdarzenia a reżyserką. Urządzenia można skonfigurować w ciągu zaledwie dwóch minut — włącznie z rozstawieniem sprzętu, automatycznym nakierowaniem anteny na satelitę oraz nawiązaniem połączenia. Ekipy reporterskie mogą samodzielnie rezerwować pasmo przez Internet przy użyciu specjalnej aplikacji, bądź korzystać z wcześniejszych rezerwacji z gwarancją dostępności w przypadku zaplanowanych transmisji. W tym celu wystarczy zalogować się do portalu Skylogic OSS, a następnie podać numer terminala, lokalizację, czas i wymaganą szybkość transmisji na łączu zwrotnym i nadawczym.

W ramach usługi NewsSpotter stosowane są profesjonalne terminale KA-SAT, które umożliwiają ekipom w terenie przesyłanie materiału wideo do głównej reżyserki stacji telewizyjnej. System NewsSpotter umożliwia transmisję danych za pośrednictwem KA-SAT oraz wyspecjalizowanej naziemnej infrastruktury światłowodowej z maksymalną prędkością 20 Mb/s.

Usługa NewsSpotter jest świadczona za pośrednictwem satelity Eutelsat KA-SAT, który wszedł do eksploatacji w maju 2011 r.


Auto Pointing Antenna:
Obrazek


Fly Away Antenna:
Obrazek


źródło: chip.pl / skylogic.it


Mabo 1.15m+SG2100, Laminas AS-130+SG2100
Parabola Technisat 150cm

ODPOWIEDZ

Wróć do „9.0°E - Eutelsat 9B/KA-SAT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości