Ruszył testowo MUX L1

Wszystko co związane jest z nadajnikami województwa dolnośląskiego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2070
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Ruszył testowo MUX L1

#1

Post autor: Fotodetektor » 15 maja 2014, 7:03

Konkurs na operatora pierwszego lokalnego multipleksu (MUX L1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale już są prowadzone pierwsze testy cyfrowej emisji w standardzie DVB-T na obszarze Lubań/Jelenia Góra1/Bolesławiec/Chojnów.

Testy na kanale 38. prowadzi spółka Emitel, co w rozmowie z serwisem naziemna.info potwierdziła Ilona Parejko, prezes zarządu Telewizji Łużyce - jedynego kandydata na operatora MUX L1 (więcej tutaj). Telewizja Łużyce chce być gotowa na rozpoczęcie nadawania, kiedy tylko Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wyda korzystną decyzję dla nadawcy (testy nie zostały zlecone przez Telewizję Łużyce).

Ilona Parejko poinformowała również, że nadawców, którzy chcą umieścić swoje kanały w ofercie MUX L1 jest tak dużo, że multipleks będzie zapełniony kompletnie, a rozstrzygnięcia konkursu można spodziewać się do końca maja br.

Aktualnie w ramach testów widzowie mogą próbować odebrać kanały 4fun.tv i TV.Disco. Dodajmy, iż ich nadawca, spółka 4fun Media, poinformował, iż prowadzi negocjacje mające poszerzyć naziemny zasięg tych kanałów (więcej tutaj). Obecnie są one dostępne za pośrednictwem multipleksów lokalnych, których operatorami są NTL Radomsko (Grupa TVN) w okręgu radomszańsko-częstochowskim (więcej tutaj) i Telewizja TVT w Rybniku i okolicach (więcej tutaj).

Obecnie w Polsce uruchomione zostały dwa multipleksy lokalne - pierwszy w okręgu radomszańsko-częstochowskim, którego operatorem jest NTL Radomsko (Grupa TVN) (więcej tutaj), za pośrednictwem którego możemy oglądać takie kanały jak: NTL Radomsko, STARS.TV (więcej tutaj), 4fun.tv i TV.Disco (więcej tutaj), a drugi w Rybniku i okolicach - operatorem jest Telewizja TVT (więcej tutaj), a dostępne kanały to: TVT, STARS.TV, 4fun.tv i TV.Disco. Telewizja TVT informuje ponadto, że prowadzi negocjacje z kolejnymi nadawcami, którzy są zainteresowani umieścić w multipleksie swoje kanały. Według TVT, rozmowy prowadzone są m.in. z TVS (więcej tutaj), natomiast z dalszych negocjacji wycofać się miała telewizja TVR (więcej tutaj).

http://www.satkurier.pl/news/100788/rus ... uzyce.html


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość