Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

Na tym forum możesz umieszczać oferty kupna i sprzedaży
Kafi80
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 11 lut 2020, 21:37
Tuner: Golden Interstar alpha x
Antena: 100
Konwerter: Inverto
Podziękował: 3 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#1

Post autor: Kafi80 » 31 sty 2021, 21:17

Sprzedam antenę Famaval TRX 110 Aluminium i obrotnicę Motek SG-2100.Zestaw używany dwa miesiące. Cena która mnie interesuje to 550 zł. Dla zainteresowanego dorzucę konwerter Televes nówka sztuka.



DREAMSKAY 2021
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:14
Tuner: Ustym 4K Combo OTT
Antena: 3 X Famaval TRX 110 1 x 100 Famaval MultifocusE85l
Konwerter: Invwerto Televes
Lokalizacja: Kłodzko Wojciechowice
Podziękował: 50 razy
Dostał Podziękowań: 11 razy

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#2

Post autor: DREAMSKAY 2021 » 31 sty 2021, 21:56

Jaki masz powód sprzedaży tego zestawu



Kafi80
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 11 lut 2020, 21:37
Tuner: Golden Interstar alpha x
Antena: 100
Konwerter: Inverto
Podziękował: 3 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#3

Post autor: Kafi80 » 31 sty 2021, 22:52

Ponieważ mam problem z jej ustawieniem zawsze jakąś strona nie działa idealnie. A instalator powiedział mi za ustawienie 1200zl to już wolę sprzedać i mieć spokój.



Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3882
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#4

Post autor: Peyu » 31 sty 2021, 23:08

To przesadził z ceną a z jakiego rejonu kraju jesteś może ktoś ze znajomych instalatorów mieszka w pobliżu i pomoże.



DREAMSKAY 2021
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:14
Tuner: Ustym 4K Combo OTT
Antena: 3 X Famaval TRX 110 1 x 100 Famaval MultifocusE85l
Konwerter: Invwerto Televes
Lokalizacja: Kłodzko Wojciechowice
Podziękował: 50 razy
Dostał Podziękowań: 11 razy

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#5

Post autor: DREAMSKAY 2021 » 31 sty 2021, 23:14

Kolego ja mam 3 takie same anteny co ty tyle że stalowe ustawione na odpowiednie pozycje i jedną 100 z tej serii tyle że w alu i jescze do tego Multifocus E85 sam wszystko ustawiałem dałem rady ty tez se poradzisz z obrotnica :beer:



Kafi80
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 11 lut 2020, 21:37
Tuner: Golden Interstar alpha x
Antena: 100
Konwerter: Inverto
Podziękował: 3 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#6

Post autor: Kafi80 » 01 lut 2021, 6:51

Mieszkam w mazowieckim dokładnie Grójec. Próbowałem już różnych ustawień obrotnicy i nadal sygnał słaby. To antena 90cm daje lepszy sygnał jak ustawie na danego satelitę.



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#7

Post autor: toroidal68 » 01 lut 2021, 8:00

Kafi80 pisze:
01 lut 2021, 6:51
Mieszkam w mazowieckim dokładnie Grójec. Próbowałem już różnych ustawień obrotnicy i nadal sygnał słaby. To antena 90cm daje lepszy sygnał jak ustawie na danego satelitę.
=======
No ja mam zbyt daleko do Ciebie zeby Ci pomoc :console: .Mieszkasz po drugiej stronie stolicy.Mysle ze jest kilka osob, ktorzy by mogli ci pomoc.
Ale to juz oni musza sie z toba jakos ugadac.Antena jest bardzo dobra i mozna ja ustawic na obrotnicy tak jak powinno byc.
Nie wierze ze w takiej lokalizacji nie ma fachowca od ustawienia zwyklej obrotnicy :blink:
Obrotnica poprostu leci ci po skosie i scina trajektorie.Mysle ze twoj poludnik jest zle ustawiony. :hmmm:



Kafi80
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 11 lut 2020, 21:37
Tuner: Golden Interstar alpha x
Antena: 100
Konwerter: Inverto
Podziękował: 3 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#8

Post autor: Kafi80 » 01 lut 2021, 8:17

Instalatorów to jest dużo tylko wszyscy ustawiają same anteny bez obrotnic. Rozmawiałem z jednym to powiedział mi że 1200 drugi że najlepiej zainwestować 5000 zł w antenę i siłownik a trzeci powiedział za ustawienie 800 zł ale mówi że i tak nie będzie to działało dobrze. Lepiej ustawić kilka anten i dołożyć konwertery zezujące. Sam już nie wiem co robić.



Awatar użytkownika
cybertom
DX-er
DX-er
Posty: 1155
Rejestracja: 26 wrz 2011, 0:36
Tuner: U2C Denys, GTMedia GT Combo
Antena: Laminas AS-1500
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 181 razy
Dostał Podziękowań: 148 razy

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#9

Post autor: cybertom » 01 lut 2021, 8:52

Kafi80 pisze:
01 lut 2021, 8:17
Instalatorów to jest dużo tylko wszyscy ustawiają same anteny bez obrotnic. Rozmawiałem z jednym to powiedział mi że 1200 drugi że najlepiej zainwestować 5000 zł w antenę i siłownik a trzeci powiedział za ustawienie 800 zł ale mówi że i tak nie będzie to działało dobrze. Lepiej ustawić kilka anten i dołożyć konwertery zezujące. Sam już nie wiem co robić.
Normalnie kosmos :) Metodą prób i błędów z pomocą rad obeznanych w temacie sam sobie to założy, skoryguje.
A temat instalatorów to temat rzeka, są i super fachowcy są i tacy gdzie maszynowo lecą zestawy astra i hotbird.
Wyższy, trudniejszy poziom to już kręcą i wymyślają bzdury przytoczone przez Ciebie.
Nie sprzedawaj. Napisz jaki masz zakres, gdzie się sygnał już kończy. Swoje położenie geograficzne. Jakieś zdjecia tej instalacje


Obrazek


Laminas AS-1500 + obrotnica Jaeger SMR 1224 80E - 45W
U2C Denys H.265
GTMedia GT Combo
Karta PC TBS 5922

toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Sprzedam antenę Famaval wraz z obrotnica.

#10

Post autor: toroidal68 » 01 lut 2021, 9:15

@cybertom dobrze mowi i radzi, :yes: sam sobie poradzisz z ustawieniem. :thumbsup: Tylko napisz jaki twoj najblizszy poludnik oraz jaki zakres chcesz odbierac. :yes:
=========

Jako ze nie ma tego tematu postaram opisac to w jaki sposob ustawic zestaw obrotowy (obrotnica).
Opis ten kiedys mi wyslal kolega z forum. :thumbsup:

Na początek zaczynamy od wyboru miejsca w jakim nasza obrotnica będzie pracować, najlepiej aby nic nie stało jej na przeszkodzie np. mur itp tak aby nie uszkodzić antenki. Jeśli mamy już miejsce to pora na masz i tu najważniejsza rzecz maszt musi być idealnie pionowy bez tego szkoda naszej pracy i nerwów.

Maszt mamy pionowy działamy dalej, obrotnica przy zakupie zawsze ustawiona jest na punkt 0 jeśli u nas tak nie jest, musimy ustawić ja tak (podziałka na spodzie obrotnicy).
Kolejnym krokiem to przykręcenie anteny do obrotnicy i tutaj bardzo ważna rzecz przy której nie mozemy popełnić błędu, po skręceniu (obrotnica antena i konwerter musza być w jednej osi) !!!
Następnie odnajdujemy swoje położenie geograficzne w moim przypadku jest to
N=52.30
E=22.51
Patrzymy na obrotnice sa 2 podziałki jedna to Elevation druga Latitude, nas interesuje bardziej ta druga
—————
Image
Na skali podziałki ustawiam wartość 53 (N=52.30), a moim satelita zerowym bedzie satelita 22.51E ale jako ze nie ma takiego to najbliżej mam do 23.5E Astra1E/F. Zakladamy antene wraz z obrotnica na maszt i szukamy satlity najblizszej swojego poludnika, skrecamy obrotnice na srubach tak aby nie ruszala sie nam ani nie kołysała ale zeby miała mozliwosc swobodnego przesuwu na wschod i zachod i zaczynamy zabawę :thumbsup:
Kręcimy całościa recznie (NIE!! przyciskami na obrotnicy) i szukamy satelity najblizszej naszego poludnika w moim przypadku 23E mozemy regulowac sobie deklinacja tj.
———————
Jak znajdziemy naszego satelite staramy ustawic sie maksymalnie silny sygnal i skrecamy juz teraz mocniej obrotnice na 4 śrubach z tylu.

Teraz juz mozemy zaczac bawic sie przyciskami na obrotnicy (wshcod - zachod) lub na pilocie.
Jedziemy na zachod i patrzymy jaka maksymalna pozycje zachodnia odbieramy i jak wyglada na niej pasek jakosci sygnalu.
Jesli jest to np. Atlantic Bird 2 8W pozostajemy na tej pozycji i naginamy delikatnie antene gora - dol obserwujac jak zachowuje sie pasek sygnalu.

Teraz jedziemy na wschod i robimy analogicznie jesli ostatnim odbieranym satelita wschodnim jest np. Express AM22 53E postepujemy dokladnie tak samo naginamy antene gora - dol i obserwujemy sygnal.

Jesli bedac na 8W mamy przyrost sygnalu naciągając antene w dól a na 53E widzimy przyrost sygnalu jak dajemy antene delikatnie do gory w takim wypadku wracamy do punktu 0 na obrotnicy poluzuwujemy 4 sruby i caloscia dajemy lekko na wschod (w lewą strone stojąc za antena). Ponownie jedziemy na 8W i 53E i tam juz powinien byc znacznie widoczny przyrost sygnalu.

Jesli sytuacja jest odwrotna czyli na 8W trzeba do gory a na 53E do dolu calosc wraz z obrotnica przesuwamy lekko na zachod. Teraz zajedziemy napewno dalej niz 8W i 53E i postepujemy analogicznie tylko z tym ze teraz ruchy beda co raz to bardziej kosmetyczne minimalne.

Moze byc takze ze zarowno na wschodzie jak i na zachodzie trzeba bedzie naginac antene w dol lub w góre.
W przypadku gdy tu i tu trzeba do gory - poluzuwujemy śruby (2 podzialka Latitude) i na tej podzialce dajemy calosc lekko do gory, jesli trzeba wschod i zachod do dolu to analogicznie do dolu na tej podzialce.
Gdy mamy juz orbite np. 75E - 22W z sygnalem ktrory daje nam spory zapas a na satelitach krancowych 30W - 80E mamy tylko szczatki sygnalu lub wogle tutaj regulujemy deklinacja, analogicznie milimetrowe ruchy gora - dol
Moze zdazyc sie tez tak ze na krancowych i deklinacja nam nic nie da bo 80E trzeba do dolu a 30W do gory wtedy niestety czeka nas lekutenkie ruszenie calosci na zachod, majac na 75E i 22W mniej wiecej taki sam sygnal to skrajne wejda nam tez ladnie regulujac tylko deklinacje.

Mamy juz orbite ktora na satysfakcjonuje przystepujemy do skrecenia obrotnicy na amen :laugh: na 4 srubach i tutaj niesamowicie wazna jest technika jesli zrobimy to nieumiejetnie poleca nam satelity skrajne bo wiemy ze podczas skrecania obrotnica ma tendencje do naginania sie w lewą lub w prawą strone. Tutaj najlepiej jest to robic srubami po przekatnej bardzo malymi ruchami.

Opis moze nie najlepszy ale mam nadzieje ze komus pomoze.
Ja taka metoda ustawilem orbite zarowno na czaszy 85cm jak i 120cm zakres 45W - 95E oczywiscie sygnaly na poszczególnych satelitach rozniły sie bardzo do calkowitego zaniku rzecz jasna. Nalezy pamietac tez o mapkach oraz o tym czy na naszej czaszy i miejscu zamieszkania odbierzemy wogle danego satelite.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości