Multimedia Polska przejmie Stream za 153 mln zł.

Forum poświęcone działalności i ofercie telewizji kablowych
Awatar użytkownika
Pilot
Ekspert
Ekspert
Posty: 1076
Rejestracja: 14 wrz 2009, 9:27
Tuner: FX+nbox+inne
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

Multimedia Polska przejmie Stream za 153 mln zł.

#1

Post autor: Pilot » 17 gru 2011, 15:55

Obrazek
Multimedia Polska poinformowała, że przejmie sieć Stream Communications za 153 mln zł, czyli za więcej niż wcześniej zapowiadano. Tym samym spółka pod względem liczby abonentów stanie się drugim co do wielkości operatorem telewizji kablowej w Polsce.
Zarząd Multimedia Polska poinformował, że weszła w życie umowa zawarta z MNI Telecom, Stream Communications, Stream Communications Network and Media INC oraz Almerio Consultancy Limited. Na mocy umowy Multimedia Polska przejmie siódmego operatora telewizji kablowej w Polsce. Dzięki temu Multimedia Polska pod względem liczby abonentów stanie się drugim operatorem w Polsce wyprzedzając Vectrę.

Multimedia Polska wpłaciła na rzecz kontrahentów przewidziany umową zadatek. Dodatkowo strony umowy uzgodniły, że cena za udziały Stream Communications, przewidziana umową, ulegnie podwyższeniu do kwoty 153 mln zł pod warunkiem spełnienia przez spółkę Stream Communications warunków przewidzianych w umowie.

Zarząd Multimedia zawiadamia także, że Ryszard Rymarz - pełniący jednocześnie funkcję dyrektora Regionu Południowo - Zachodniego Multimedia, został powołany w skład zarządu Stream Communications.

Przypomnijmy, że obecnie sieć Stream świadczy usługi telewizji kablowej, internetu szerokopasmowego, telefonii stacjonarnej oraz telefonii mobilnej. Spółka obsługuje ponad 100 tysięcy abonentów i jest siódmym co do wielkości operatorem kablowym w Polsce. Łącznie spółka będzie posiadała 828 tys. abonentów.

media2


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja kablowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość