Konwerter MDU4 lub MDU5 do Digiturka

Wszystko o konwerterach do odbioru popularnego w Polsce pasma Ku [10-18GHz.]
Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Konwerter MDU4 lub MDU5 do Digiturka

#1

Post autor: Jacek » 02 gru 2015, 23:33

Nie wiem czy mieliście do czynienia z tymi konwerterami :w00t:
Są one stosowane w odbiornikach platformy Digiturk +Plus. Dla mnie to niby nic nowego, znam je co najmniej od 10lat (no może 8), ale dzisiaj po raz pierwszy poległem.
Turek miał dwa odbiorniki.
Co się okazało w tych odbiornikach Sagemcomy nie ma opcji zmiany/wyboru lnb na inny - czyli uniwersalny. Są tylko do wybory 4 opcie: MDU1, MDU2, MDU4 i MDU 5. Konwertery do dostania w Turcji. I nie ma konwerterów TWIN czyli, żeby Turek mógł oglądać w 2 pokojach musi mieć 2 talerze na tego samego satelitę :wall: .
Te MDU to coś podobnego do unicabla, ale inne częstotliwości :slap: i bądź tu mądry człowieku :confused: .
Wcześniejsze odbiorniki miały 3 wejścia + do kompletu "specjalny" trójnik wciskany na te 3 wejścia., ale jeśli się nie posiadało tego MDU to można było podpiąć się tylko do 1 wejścia i ustawić lnb uniwersal i można było oglądać. Nie działała nagrywarka. Żeby działało EPG można było oszukać odbiornik rozdzielaczem sat. Ale teraz jest tylko jedno wejście i brak uniwersalnego konwertera do wyboru :cigar: .
Czekam na 2 lnb MDU z Turcji - zamówione :thumbsup:


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pasmo Ku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości