DM920 Ultra HD

Wszystko na temat odbiorników marki Dreambox
toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

DM920 Ultra HD

#91

Post autor: toroidal68 » 02 kwie 2018, 13:04

lanumisu pisze:
01 kwie 2018, 6:26
@toroida68: mam tą samą głowice i HDD ale 500 GB.
Wczoraj podłączyłem drugi kabel sat. Minelo 16 godzin i jest spokój. Dzisiaj właduje GP3 i oscama. Zobacze zachowanie dreama. Nie cieszylem sie dlugo - po pol godzinie sie zawiesil. Uzylem gp-cam-oscam-modern-1.20 z feeda. Nie mam juz pomyslow odnosnie ustable.
Wgralem jeszcze wczoraj wieczorem Newnigme i przy konfiguracji uaktywnilem oscama. Minelo 12 godzin i bez zwiechow. Wyglada na to ze ostatnie wydania ustable sa skopane, bo jak to inaczej wytlumaczyc?
=======
Mam pytanko do Ciebie i nie tylko :bow:
Jak mozna zrobic scren z danego kanalu na tym tunerku?
Wpisuje w przegladarkie IP:grab i nic czy cos trzeba dograc jakis plugin lub wtyczka
zeby to gralo? :blink:
====
Ze stajni Vu tylko wpisuje IP i mam wsio w Webinterface
I mam tam zrzut ekranu i po krzyku a tu w DM920 nie wiem czy ja cos nie umiem :no: :confused:
=======
Juz wiem jak sie to robi,doszedlem sam :thumbsup:
Czlowiek sam musi wszystkiego probowac :yes:
Poprostu trzeba bylo wejsc tak jak pisalem bez zadnych wpisow : grab,tylko IP tunera pozniej Kontrola
i pozniej sa do wyboru Zrzuty ekranu itd :slap: :slap: :slap:
Oj dawno sie nie bawilem Dreamboxem :grin:
========
Zapodaje scren testowy z kanalu SFR Sport
Leci powtorka z Boksu
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-03-30 o 17.53.25.png
Zrzut ekranu 2018-04-02 o 13.53.27.png
Zrzut ekranu 2018-04-02 o 13.54.54.png
Zrzut ekranu 2018-04-02 o 14.00.52.png



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

DM920 Ultra HD

#92

Post autor: big-apple » 02 kwie 2018, 23:21

Tak ogólnie to jest bieda jeśli chodzi o ilość imagow do 920. Jednak jest to jedyny w takiej cennie którzy ma tyle opcji głowic. Nadal słabo jeśli chodzi o stabilność.



lanumisu
nowy
nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:41
Tuner: Dreambox 920
Antena: Satelitarna
Konwerter: Quad
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

DM920 Ultra HD

#93

Post autor: lanumisu » 03 kwie 2018, 10:40

Jest tego troche: experimental, OpenAtv, Merlin , Newnigma2, elite czy jak jej tam. Najwazniejsze jest zeby to stabilne było.
Co do mojego przypadku:Podejrzewam ze oscam rozrabia. Ale po kolei: wczoraj wgralem ustable z dnia 2018.02.25. Po gp3 wgralem oscama modern 1.20 z feeda i podczas odbioru okolo godziny mialem zwieche tzn. zamrozil sie obraz ale na pilota reagowal. Wszedlem wiec w BP Ci -softcam i widze ze zamiast aktywnego oscama mam spowrotem Common Interface (aktiv)
To mi dalo do myslenia ze cos z oscamem jest nie halo. Sciagnalem wiec to: https://www.nachtfalke.biz/vbdownloads. ... leid=55879
i to: https://www.nachtfalke.biz/vbdownloads. ... leid=56673
Zainstalowalem ten skrypt i oscam i w pluginie skrypt uruchomilem oscama. W blue panel/softcam dalej jest common Interface (aktiv)
Nastepne pare godzin odbioru bylo bez zwiechow.
Dzisiaj zrobilem to samo tylko z najnowszym ustable. Na razie dziala, ale czy bedzie stabilny moge powiedziec dopiero jutro.
Game over! Juz spakowany. Jutro odsylam.



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

DM920 Ultra HD

#94

Post autor: toroidal68 » 05 kwie 2018, 18:45

Mam pytanie do tych ktorzy posiadaja Czytnik kart USB Phoenix FTDI.Nie wiem w jakiej kolejnosci powinno to sie odbywac?Na poczatku po wlozeniu do PC-ta pod windows sciagnal sobie sterowniki polaczyl sie normalnie.Potem wszedlem do Moduly Kernela i tam zaznaczylem ftdi_sio (Modules) na zielono.Po wlozeniu czytnika do USB tylnego panela Dreamboxa nie jest widoczny.Bo nawet nie swieci dioda na urzadzeniu smargo?
Moze ktos mi podpowie w jaki sposob mam ten czytnik kart zaaktywowac?
Pstryczki na czytniku mam tak poustawiane :shifty:
A w readerze mam ERROR :blink: Ustawienia w oscam mam tak jak na zdjeciach
cfg oscama dla karty Xtra TV
[reader]
label = XtraTV
protocol = mouse
device = /dev/ttyUSB1 zmienilem na USB0 bo zauwazylem z Kernela ze powinno byc inaczej,teraz niby smargo jest widoczny ale karta jest niewidoczna :blink: :blink: :blink:
caid = 0B0F
detect = cd
mhz = 450
cardmhz = 2700
ident = 0B0F:000000
group = 1
emmcache = 1,3,2,0
disablecrccws = 1

Z gory dzieki :bow: :bow:
Czy ktos moze mi pomoc? :cry:
=====
edit:
Teraz niby widzi czytnik ale nie wiem ,czy do konca tak powinno byc ?Bo na smargo nie swieci czerwona dioda
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 9:03 przez toroidal68, łącznie zmieniany 1 raz.



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

DM920 Ultra HD

#95

Post autor: big-apple » 05 kwie 2018, 23:21

Nie wszystko masz aktywne

Obrazek
To od Zuchneta

Po co ustawienie dissablecrcws

A czytnik wykrywy jest jako USB000 poza tym jakbyś wszedł do /dev to i tak zobaczysz który USB się zaakutalizował czy 000 czy 001



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

DM920 Ultra HD

#96

Post autor: toroidal68 » 06 kwie 2018, 10:15

big-apple pisze:
05 kwie 2018, 23:21
Nie wszystko masz aktywne

Obrazek
To od Zuchneta
======
Nie widze obrazka?Co bylo na nim? :blink:
Po co ustawienie dissablecrcws

A czytnik wykrywy jest jako USB000 poza tym jakbyś wszedł do /dev to i tak zobaczysz który USB się zaakutalizował czy 000 czy 001
======
Wlasnie wszedlem do /dev i jest tak jak na zdjeciu ale ten katalog nie jest na żolto :blink: I to mnie dziwi?
===========
Temat czytnika kart juz jest wyjasniony. :yes:
Dziala bez zarzutu,karta widoczna w czytniku mause :clap2: :thumbsup:
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-04-06 o 11.51.34.png



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

DM920 Ultra HD

#97

Post autor: big-apple » 08 kwie 2018, 0:34

lanumisu pisze:
03 kwie 2018, 10:40
Jest tego troche: experimental, OpenAtv, Merlin , Newnigma2, elite czy jak jej tam. Najwazniejsze jest zeby to stabilne było.
Co do mojego przypadku:Podejrzewam ze oscam rozrabia. Ale po kolei: wczoraj wgralem ustable z dnia 2018.02.25. Po gp3 wgralem oscama modern 1.20 z feeda i podczas odbioru okolo godziny mialem zwieche tzn. zamrozil sie obraz ale na pilota reagowal. Wszedlem wiec w BP Ci -softcam i widze ze zamiast aktywnego oscama mam spowrotem Common Interface (aktiv)
To mi dalo do myslenia ze cos z oscamem jest nie halo. Sciagnalem wiec to: https://www.nachtfalke.biz/vbdownloads. ... leid=55879
i to: https://www.nachtfalke.biz/vbdownloads. ... leid=56673
Zainstalowalem ten skrypt i oscam i w pluginie skrypt uruchomilem oscama. W blue panel/softcam dalej jest common Interface (aktiv)
Nastepne pare godzin odbioru bylo bez zwiechow.
Dzisiaj zrobilem to samo tylko z najnowszym ustable. Na razie dziala, ale czy bedzie stabilny moge powiedziec dopiero jutro.
Game over! Juz spakowany. Jutro odsylam.
Pytanie czy ktoś coś badał bez oscama? Z innym emu? Lub starszy oscam?



lanumisu
nowy
nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:41
Tuner: Dreambox 920
Antena: Satelitarna
Konwerter: Quad
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

DM920 Ultra HD

#98

Post autor: lanumisu » 09 kwie 2018, 9:30

Mialem przez dzien gole ustable, gdzie moglem ogladac tylko FTA. W tym wypadku w ciagu 24 godzin sie nie zawiesil. Pozniej uzylem roznych oscamow i sie wieszal podczas odbioru nc+. Zmienilem image na newnigma i tez zaciecia obrazu i zwiechy. Nie mialem juz pomyslu wiec odeslalem dreama. Na dniach dostane nowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

DM920 Ultra HD

#99

Post autor: toroidal68 » 09 kwie 2018, 14:45

lanumisu pisze:
09 kwie 2018, 9:30
Mialem przez dzien gole ustable, gdzie moglem ogladac tylko FTA. W tym wypadku w ciagu 24 godzin sie nie zawiesil. Pozniej uzylem roznych oscamow i sie wieszal podczas odbioru nc+. Zmienilem image na newnigma i tez zaciecia obrazu i zwiechy. Nie mialem juz pomyslu wiec odeslalem dreama. Na dniach dostane nowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
=====
Z jaka glowica miales tego Dreama?Ja mam Dual MIS FBC i nie wiem co to jest zwiecha jak narazie.To ze nie wyszuka mi niskich sr.mi to jest w tej chwili nie potrzebne.Kupilem ten egzemplaz do typowego ogladania a nie do szperania sat.Do szperania mam inne tunerki. :clap2:
Mi chodzilo tylko o stabilnosc dzialania odbiornika.W srodku siedza dwa moduly oraz karta w slocie i dwa zewnetrzne czytniki do kart i jak narazie bez klopotow. :clap2:
=====
Ale mam teraz inna przypadlosc,tuner nie chce mi dzialac w sieci.Robi mi zwieche na routerze :sly: :thumbsdown:



lanumisu
nowy
nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:41
Tuner: Dreambox 920
Antena: Satelitarna
Konwerter: Quad
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

DM920 Ultra HD

#100

Post autor: lanumisu » 09 kwie 2018, 18:54

Z glowica BCM45308X. (DVB-S2X FBC Multistream Twin Tuner). W slocie mialem tylko jedna karte cameleon. Dzisiaj dostalem mojego spowrotem z nowymi bebechami. Na razie od dwoch godzin chodzi bez zwiechy.
Twoj problem czytalem na DVHK forum. Nie wiem czy stick ci pomoze. Nie wierze zeby lan w dreamboxie byl skopany. Zrob update swojego routera i sprobuj wymienic lan kabel.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dreambox”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości