Ariva TT HD PVR...problem chyba nie tylko mój.

Wszystko na temat odbiorników marki Ferguson
Awatar użytkownika
Mulder69
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:06
Lokalizacja: okolice Katowic
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

Ariva TT HD PVR...problem chyba nie tylko mój.

#1

Post autor: Mulder69 » 23 mar 2012, 1:37

Witam

Od około 4 miesięcy jestem użytkownikiem tego tunera w konfiguracji:
tuner wersja z 500 gb dyskiem, Antena 125 cm, konwerter twin Sharp (wstępnie był twin Opticum)
nowe okablowanie, soft tunera 1.20.0A, w między czasie zmieniłem dysk z Hitachi 500gb na 1tb WD scorpio blue
bo tuner współpracuje z nim o wiele bardziej stabilnie (polecam też dyski 500 gb Seagate
do tego tunera) Na Wd i Seagate nie ma a przynajmniej nie mam znanych problemów
z mikro przycinaniem się dzwięku co jakiś czas oglądając jakieś kanały gdy w menu
tunera jest ustawiona opcja dysk-->włączony (to napisałem jako ciekawostka, nie dotyczy poniżej opisanego
problemu.)

Zapomniałem dodać w nocy pisząc że siła sygnału i jakość sygnału to 96%/95% na każdym transponderze
(ustawiałem kilka razy dla pewności miernikiem)


Wszystko byłoby wspaniale gdyby nie problem jaki pojawił się po około miesiącu czasu
gdy zacząłem zgrywać nagromadzone dane z dysku tunera. Większość materiałów ma
mniej lub więcej błędów w streamie video i audio (na końcu postu będą przykłady)
Takie uszkodzone nagrania są tylko wtedy gdy albo:
1. Nagrywam z dwóch kanałów/głowic równocześnie (kanały z różnych transponderów)
2. Nagrywam na jednym kanale ale w miedzy czasie oglądam inny kanał albo po prostu
przeskakuję na inne kanały.
Kiedy materiał nie ma żadnych uszkodzeń:
1. Jak nagrywam tylko jeden kanał (albo z głowicy A albo z B) i nie przełączam
na żaden inny (nawet na jakiś z tego samego transpondera) czyli daje REC i odkładam pilot na bok.

Do analizy błędów, konwersji używam dobrego programu Videoredo.


W tym temacie rozpisałem się na dwóch innych forach więc przekopiuję tu część moich
wypowiedzi żeby nie klepać tego samego.

Co zrobiłem żeby wyeliminować ewentualne źródło problemu:

1.Wymieniłem dysk twardy 3 krotnie na 500 gb Seagate, 1tb Toshiba w końcu zostałem na 1tb WD = bez zmian
2.Wymieniłem kabel sata od transmisji danych = bez zmian
3. Zastąpiłem kabel zasilający dysk w tunerze na zasilanie z zewnątrz = bez zmian
4. Zmieniłem kabel usb którym zgrywam dane do kompa = bez zmian
5. Mając jeszcze konwerter twin Opticum każdy z kabli konwerterowych testowałem z osobna, żonglując miedzy
głowicą A a głowicą B,razem i w trybie singlowych podłączeń żeby wyeliminować czy na którymś z kabli nagrywa
bez błędów lub czy może tylko któraś konkretna głowica może czasem nie robi strat...nagrywam jeden kanał
i nic wiecej to wszystko w porządku.
6. Zabawa z zmianą napięcia zasilania konwerterów z 13/18 na 14/19= Bez zmian
7. Załatwiłem sobie moduł Astona bo miałem podejrzenie czy czasem nie
dzieje sie coś z tym uniwersalnym czytnikiem do którego mam zazwyczaj
włożoną kartę cyfry+ ...ale to nic nie zmienia.
8. Zamontowałem na próbę inny nowy konwerter single Sharp żeby ponownie przetestować obydwa kable
i obydwie głowice, tutaj oczywiście każda głowica osobno działa prawidłowo tzn nagrywa bez strat/błędów.
9 Zamontowałem nowy konwerter twin Sharpa, ponownie seria testów w układach z obsadzonymi
obydwiema głowicami i w trybie singlowych podłączeń, zamiana kabli, każda osobno...test wyszedł tak
samo jak na Opticumie czyli nagrywam jeden kanał i nic wiecej to wszystko w porządku.
10. Z racji tego że w manualu do tego tunera pisze "że nie zaleca się korzystania z konwerterów typu TWIN"...szkoda że tego "zalecenia"
nie zauważyłem przed zakupem tunera...:[

zamontowałem drugi ! talerz i puściłem sygnał na głowice A z dotychczasowego talerza z konwerterem single Sharp
a na głowicę B z nowego talerza z nowym konwerterem Inverto single...i CO ? i błędy są nadal jeżeli nagrywam na dwóch
głowicach.

W między czasie przesłałem testy i spostrzeżenia do Fergusona i dowiedziałem się tylko od serwisu
autoryzowanego jedna odp...tzn że zmieniając dysk na inny straciłem gwarancję...to tyle z Ich strony.

W miedzy czasie zauważyłem w sieci że to nie tylko mój Problem, wygląda to na wadę u wielu użytkowników
tego tunera. Dobił mnie post jednego z userów z forum satkuriera:
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 8&start=60
a dokładnie post pepino i jego najważniejszy dla mnie fragment:

Mogę potwierdzić zacięcia raportowane przez cadeta. Używam konwertera Twin f-my Inverto i też przeszedłem wymianę płyty głównej.
Przy okazji większego remontu założę multiswitch'a, tak jak sugeruje producent. Powodem zacięć jest podobno to, że obydwie głowice
używają tego samego oscylatora, co powoduje zakłócenia w przypadku konwerterów twin i quad. Brakuje mi wiedzy technicznej, aby to skomentować.


i teraz zasadnicze pytanie:
Czy według Was mogę COŚ jeszcze sprawdzić ? Czy potwierdzacie takie problemy u siebie?
i najważniejsze to czy Ktoś może mi potwierdzić że Zakup takiego multiswitch'a rozwiąże
rzeczywiście sprawę? bo już nie wiele brakuje mi do sprzedania tego tunera i zakupu Octagona.

Z góry Przepraszam za ewentualne błędy w tekście czy chwilowe braki składni.

Z góry dzięki za odzew.


Poniżej przykładowe błędy w materiałach przy analizie programem Videoredo:

Output Complete:
Przykład z kanału C+HD:

błędy:
PTS underflows: 2
Max PTS underflow (ms): 214.82
Audio frame errors: 5
Input Sequence Errors: 248
Video resync frames removed: 331
Audio resync frames removed: 675
Audio resync frames added: 5

reszta danych:
TS Video packets: 17578953
TS Audio packets: 576450
TS PSI packets: 58668
TS Null packets: 0
TS MUX Rate (Mbps): 19.20000
Video output frames: 76863
Audio output frames: 96075
Processing time (secs): 45
Processed frames/sec: 1698.37
Actual Video Bitrate: 8.39 Mbps


albo tutaj 2 godzinny plik z zapisem AXN HD:

Output Complete:

błędy:
Audio frame errors: 16
Input Sequence Errors: 720
Video resync frames removed: 2879
Audio resync frames removed: 4334
Audio resync frames added: 27

reszta danych:
TS Video packets: 26229104
TS Audio packets: 2523951
TS PSI packets: 168820
TS Null packets: 0
TS MUX Rate (Mbps): 19.20000
Video output frames: 224352
Audio output frames: 280439
Processing time (secs): 71
Processed frames/sec: 3149.64
Actual Video Bitrate: 4.28 Mbps


Vu+Ultimo4k 4xDVBS2 FBC (HDD WD AV 4TB) OpenATV 6.0
czasza Laminas OFC-1200 AE + PM 75E - 30W + lnb BEST Germany HD3D 404 quad
Vu+Solo2 (HDD Samsung 2TB) OpenPli 4.0 czasza Triax 115 TD + lnb Inverto Black Ultra Quad

Awatar użytkownika
zuchnet
DX-er
DX-er
Posty: 12516
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:24
Tuner: Dr.HD, Openbox, TBS 6983
Antena: 2m, OFC 1200, AS-130
Konwerter: Inverto White Flansh
Lokalizacja: Lubartów 51.44°N 22.68°E
Podziękował: 550 razy
Dostał Podziękowań: 797 razy
Kontakt:

Ariva TT HD PVR...problem chyba nie tylko mój.

#2

Post autor: zuchnet » 23 mar 2012, 13:58

Generalnie tematu fergusonów nie przerabiałem prawie wcale ale moim skromnym zdaniem zakup multiswitcha nie rozwiąże problemu :no:

Kolejna ważna kwestia:
nie zaleca się korzystania z konwerterów typu TWIN"...szkoda że tego "zalecenia"
nie zauważyłem przed zakupem tunera...
Taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca że nie zaleca się konwertera typu twin :thumbsdown: to jakiś absurd tak samo można napisać że do tego czy innego tunera nie należy stosować kabla Triest ewentualnie nie zaleca się korzystać jednocześnie z dwóch głowic danego tunera :w00t:
Ciekawa jest też odpowiedź serwisu który napisał od razu że straciłeś gwarancje po wyminie dysku na inny to jak to ? wygląda to tak że pakują dysk który w rzeczywistości źle współpracuje z tunerem ? szok ! :w00t: a jak sobie człowiek wymieni na taki który jest OK to z gwarancją "..Panu już dziękujemy ?"
Jeśli nie jesteś jedynym z takim problemem to pozbywaj się tego "sprzętu" ! osobiście ja z takim tunerem nie mógł dzielić bym jednego pomieszczenia w mieszkaniu :shifty: :dots:


Dish: Parabola 200 (98e-53w), AS-120 , AS-130, 3xT90 (95e-60e),(42e-4w),(5w-45w)
STB:DM 920UHD, DM 900UHD, VU+ DUO 4K SE , SF-8008 Single, Openbox X-810, S3 Mini II, S3 CI II, AS-4K2X, GT Media: GTX, GT Combo, V9 Prime, TBS 6903

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ferguson”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości