Ferguson HF - 8900 HD

Wszystko na temat odbiorników marki Ferguson
Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Ferguson HF - 8900 HD

#71

Post autor: jacky-x » 22 paź 2015, 16:07

@markar
Moja antenka to "maluch" :grin: w tym satclubowym towarzystwie, a co do problemu to ferdka 8900 zostawiłem sobie ze względu na super paski w razie potrzeby ustawienia, ostatnie lata spędził jednak w piwnicy i już prawie o nim zapomniałem. Skoro jednak prosisz o sprawdzenie to odkurzyłem go i do testu, niestety efekt taki jak opisujesz czyli szarpanina. Próbowałem starych trików czyli zmienienie delikatne paramatrów, włączenie wyłączanie pilota itp nic nie daje zawsze tnie. Oprogramowanie Hiviona, na Arivie250 nie ma problemu i wszystko śmiga jak należy, więc słaby sygnał też odpada, czuła głowica też sprawdzona (osłabienie sygnału)bez efektu, nic więcej mi nie przychodzi do głowy, raczej to coś w oprogramowaniu a tego raczej nikt nie poprawi (ale mogę się oczywiście mylić).Kiedys był problem z wysokim SR też nie działał i nic nie pomagało, jako że wtedy chodziło bodajże o pozycje 80E i ruskie kanały spryciarze zrobili poprawkę i transponder ruszył, może i tu ktoś pomoże. Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

markar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 345
Rejestracja: 26 maja 2010, 14:27
Tuner: Ultimo 4K
Antena: Triax TD100, 3*Televes, Famaval
Konwerter: Mnóstwo
Podziękował: 80 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy

Ferguson HF - 8900 HD

#72

Post autor: markar » 20 lis 2015, 8:41

@jacky-x. Dziękuję za sprawdzenie. Na innych formach podają lekarstwo na to :w miejsce CR106 trzeba wlutować 2200uf/16v Jamicon Low ESR -przy głowicy. Każdemu zadziałało. Też tak zamierzam zrobić :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ferguson”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości