Wybor anteny DVB-T

Tematy dotyczące instalacji, sprzętu oraz odbioru telewizji analogowej z nadajników Polskich i zagranicznych, znajdujących się w naszym zasięgu. Telewizja naziemna FORUM.
big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

Wybor anteny DVB-T

#1

Post autor: big-apple » 07 maja 2016, 12:35

Ostatecznie co do wyboru anteny mam taki zestaw
Obrazek
Obrazek
http://www.dmtrade.pl/p1399,fracarro-an ... combo.html


oraz

Obrazek
http://www.dmtrade.pl/p6699,antena-fuba ... o-lte.html

Ta druga ma wbudowanego dipola z LTE ktorego mozna wymontowac i zamontowac bez filtra LTE


Byl tutaj jeden user ale juz chyba tutaj nie zaglada ktory posiada antene Fracarro jednak ta tutaj odbiera dodatkowo mux8


Ktora antene polecacie oczywiscie chce na niej odbierac zarowno mux lokalny jak i Czechy.


Dodam iz niedawno zaliczylem pierwsza nawalnice i sprawdzilem sobie naziemna i dziala doskonale a to byla kwestia wymiany zasilacza tylko ciekawe.. Jestem zaskoczony mimo tak mocnym opadow deszczu ( kolo 30 minut) a sygnal bez zadnych artefaktow itp.



Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Wybor

#2

Post autor: Fotodetektor » 20 sie 2016, 19:31

(...)Ta druga ma wbudowanego dipola z LTE ktorego mozna wymontowac i zamontowac bez filtra LTE

To chyba jakaś bajka? Nie wierzę w to!

Ta fracarro jest ciekawa.


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

Awatar użytkownika
satelitarny_żołnierz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 259
Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:26
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Wybor

#3

Post autor: satelitarny_żołnierz » 21 sie 2016, 15:14

Przerobiłem już kilkanaście anten DVB-t. Powiem tak ,,nie wszystko piękne co się świeci,, Tak naprawdę anteny DVB-t różnią się wyglądem niby charakterystyką itd. Oczywiście wiadomo że antena np. 9 elementowa a, antena 27 elementowa różnią się ogromnie zyskiem energetycznym sygnału i to chyba ma największe znaczenie.
Ja osobiście używam najtańszych anten DPM 19 elementów (w pełnym aluminium, nie żadnych plastików). Jeśli jest potrzeba czy liczba gniazd tego wymaga daję przedwzmacniacz i tyle musi działać.
Z tymi filtrami to w ogóle jest różnie, pomagają ale też czasami szkodzą. A im więcej elementów w instalacji, tym bardziej jest ona narażona na awarie czy wyładowania atmosferyczne.
Po przeczytaniu charakterystyki tej pierwszej to powiem tak: cena zabija, no i skoro producent pisze takie bzdury ,,Rewolucyjna technologia anten pętlowych typu Yagi zastosowana do produkcji tego modelu umożliwia odbiór zarówno w paśmie VHF jak i UHF, zapewniając taką samą wydajność jak dla dwóch oddzielnych anten.,, wystarczy że mux-y będą z rożnych nadajników to już pojawia się problem, i jeśli będą nadawane o różnych mocach to VHF zawsze będzie się przenosić lepiej a to co pójdzie w UHF już nie. Aha nie wierze że mieszkasz w takim miejscu że kierunek nadajnika Polskiego, pokrywa się z Czechami?

-- 2016-08-21, 15:16 --


www.art-sat.pl Instalacje satelitarne, DVB-T ...

Awatar użytkownika
Harti
Admin
Admin
Posty: 10235
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:23
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 208 razy
Dostał Podziękowań: 745 razy
Kontakt:

Wybor anteny DVB-T

#4

Post autor: Harti » 21 sie 2016, 15:31

Temat przenoszę i zmieniam tytuł.
Na przyszłość proszę wpisywać w tytule o co chodzi bo słowo wybór może dotyczyć wszystkiego. :hmmm:


Anteny:
240cm 85.0*E---24.0*W (4 lnb:Ku/KuR/L, Ka,C-band)
120cm 93.5*E---30.0*W
180cm 31E,39E,42E, 45/46E,
multifocus e85 33E,28.0E,23,5E, 19,2E, 13E
125cm 1W, 4W
100cm 5E, 9E
Tunery
C+, GTMedia Combo, Octagon SX88+, Prof Rev7300......

Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Wybor anteny DVB-T

#5

Post autor: Fotodetektor » 21 sie 2016, 18:08

DPM to najtańszy syf i to fakt !
a filtr LTE w niczym nie przeszkadza.


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

Awatar użytkownika
satelitarny_żołnierz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 259
Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:26
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Wybor anteny DVB-T

#6

Post autor: satelitarny_żołnierz » 21 sie 2016, 21:51

Nie będę tu z Tobą polemizował każdy ma swoją rację i swoje doświadczenia. Ale spróbuj sprzedać klientowi antenę która kosztuje 399zł. To bardzo często 1/3 kogoś emerytury lub wypłaty.
Czasem najprostsze i zarazem najtańsze rozwiązania są najlepsze.


www.art-sat.pl Instalacje satelitarne, DVB-T ...

Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Wybor anteny DVB-T

#7

Post autor: Fotodetektor » 22 sie 2016, 7:03

Masz rację, ale antena za 400 to już kosmos. Do 150 zł.są fajne modele.
Zresztą każdy zakłada co lubi :)


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

Awatar użytkownika
satelitarny_żołnierz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 259
Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:26
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Wybor anteny DVB-T

#8

Post autor: satelitarny_żołnierz » 22 sie 2016, 16:30

Zgadzam się z Tobą. Inaczej jeśli ktoś szuka coś dla siebie, a co innego jak masz to sprzedawać klientom.


www.art-sat.pl Instalacje satelitarne, DVB-T ...

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

Wybor

#9

Post autor: big-apple » 09 gru 2016, 23:03

satelitarny_żołnierz pisze:Przerobiłem już kilkanaście anten DVB-t. Powiem tak ,,nie wszystko piękne co się świeci,, Tak naprawdę anteny DVB-t różnią się wyglądem niby charakterystyką itd. Oczywiście wiadomo że antena np. 9 elementowa a, antena 27 elementowa różnią się ogromnie zyskiem energetycznym sygnału i to chyba ma największe znaczenie.
Ja osobiście używam najtańszych anten DPM 19 elementów (w pełnym aluminium, nie żadnych plastików). Jeśli jest potrzeba czy liczba gniazd tego wymaga daję przedwzmacniacz i tyle musi działać.
Z tymi filtrami to w ogóle jest różnie, pomagają ale też czasami szkodzą. A im więcej elementów w instalacji, tym bardziej jest ona narażona na awarie czy wyładowania atmosferyczne.
Po przeczytaniu charakterystyki tej pierwszej to powiem tak: cena zabija, no i skoro producent pisze takie bzdury ,,Rewolucyjna technologia anten pętlowych typu Yagi zastosowana do produkcji tego modelu umożliwia odbiór zarówno w paśmie VHF jak i UHF, zapewniając taką samą wydajność jak dla dwóch oddzielnych anten.,, wystarczy że mux-y będą z rożnych nadajników to już pojawia się problem, i jeśli będą nadawane o różnych mocach to VHF zawsze będzie się przenosić lepiej a to co pójdzie w UHF już nie. Aha nie wierze że mieszkasz w takim miejscu że kierunek nadajnika Polskiego, pokrywa się z Czechami?

-- 2016-08-21, 15:16 --
Mam FUBE 15 elementów drugą antene na Czechy i odbierałem TVP Poznań . Nie wiem gdzie tam mają nadajnik ale ja tam mam ze 160km ale na północ . Nie interesował mnie ten kanał bo tak na prawde wszystkie te TVP Wrocław Poznań Kraków itd to Warszawa a bloki regionalne to jak kot napłakał. Streama można oglądać w HBBTV.

A cytaty typu rewolucyjna tech to jest od typowego handlarza Janusza który nie wie co ma i co sprzedaje .Ilość Takich handlarzy rośnie lawinowo na allegroszu i mają po kilkaset negatywów.



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Wybor anteny DVB-T

#10

Post autor: jacky-x » 15 kwie 2017, 9:43

Od jakiegoś czasu w satsklepie jest w ofercie antena Uni Line LOG 560HVD Emme Esse, może komuś ten niby prosty wynalazek (cenowo chyba też do przyjęcia :hmmm: ), pomoże rozwiązać problemy z odbiorem muxów z dwóch polaryzacji na jednej antenie. Pozdr
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nlYcx166kXk[/youtube]


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tv naziemna/FAQ/DX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości