Wybór Tunera HD PVR

Jaki tuner satelitarny wybrać? Wszystko na temat odbiorników satelitarnych i kart DVB. Dekodery Tv-Sat Forum
Maestro98
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2017, 11:10
Tuner: FER. ARIVA TT HD PVR 500 GB (starszy model)
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Wybór Tunera HD PVR

#1

Post autor: Maestro98 » 26 wrz 2017, 12:17

Poszukuję Tuner satelitarny HD najlepiej z wbudowanym dyskiem tzw. PVR z możliwością transportowania materiałów przez kabel USB do komputera PC

Zależy mi na tym, żeby tuner:

- nie grzał się cholernie mocno
- soft był stabilny, brak resetów i zawieszeń softu
- posiadał możliwość nagrywania materiałów na wbudowany dysk twardy lub miał odpowiednią zatoczkę na wpięcie takiego dysku
- nagrywanie równocześnie np.: 2 audycji i oglądanie 3 (wiem moja matka jest wymagająca) [ewentualnie wystarczy nagrywanie 1 audycji i oglądanie drugiej]
- łatwy transport materiałów do komputera PC w celu późniejszej obróbki (wycinanie reklam etc.) np.: port USB
- posiadał planowanie nagrań tzw. TIMER i wybudzał się ze stanu czuwania a po nagraniu ponownie w niego wchodził (nagrywanie w nocy)
- bardzo dobra jakość obrazu (1080p)
- posiadał port HDMI oraz porty RCA Kompozytowe i 1 SCART (mam jeszcze 1 stary telewizor z wejściami na RCA Kompozytowe i SCART)

Czyli generalnie standardowe funkcje

Generalnie to jestem posiadaczem tunera FERGUSON ARIVA TT HD PVR 500 GB
Z tym problemem, że tuner zaczął się non stop restartować przy próbie uruchomienia go
Ma powolne menu PVR oraz przed transportem na PC trzeba pozbyć się polskich znaków
Myślałem o ponownym zaprogramowaniu go przy pomocy wejścia RS-232C, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki ?

Oraz czy nie lepiej kupić ponownie ten sam tuner lecz używany za 300 zł ?
Lub jaki wy polecacie, który spełnia powyższe wymagania ?



Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Wybór Tunera HD PVR

#2

Post autor: Fotodetektor » 27 wrz 2017, 20:25

ile masz kasy ?


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tunery satelitarne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości