Inverto Black Ultra & EMP-Centauri S2 - niepoprawne działanie

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
S_beast
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2018, 14:09
Tuner: Vu+ Duo & nbox bsla
Antena: Famaval TRX EL 120x110
Konwerter: Inverto Quad & Single Black Ultra
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Inverto Black Ultra & EMP-Centauri S2 - niepoprawne działanie

#1

Post autor: S_beast » 03 cze 2018, 14:44

Dzień dobry.
Rok temu zakupiłem sobie antenę, do tego konwerter Quad i dwa Single. Instalator ustawił po prawej (stojąc przed czaszą) Quad na HotBird'a, centralny Single na Astrę 19,2 E a po lewej drugi Single na 23,5 E. Konwertery podłączone bezpośrednio do obu głowic dekodera działają prawidłowo.
Aby podłączyć je do obu dekoderów, kupiłem dwa EMP-Centauri S2/1PCN-W1.
Podłączyłem je, skonfigurowałem diseqc w trybie "prostym", z Quad'em jako wejście 1 a Astry wchodziły jako wejścia 2 i niestety Astrami cieszę się tylko przez chwilę. Potem sygnał nie dochodzi. jestem kompletnym laikiem, instalator pierwszy raz takie coś widzi, sprzedawcy nie są w stanie pomóc. Skontaktowałem się nawet bezpośrednio z producentem przełącznika, bo trochę znam czeski i dalej nic. Zasugerowano mi skorzystanie z opcji zaawansowanej konfiguracji diseqc, ale sprawdziłem już kilkanaście kombinacji i dalej nic.
Bardzo proszę o pomoc, bo nie mam najmniejszych szans na rozwiązanie tego tematu. Jedyna opcja, to drabina i przepinanie kabli, no ale to śmieszne przeciez jest.



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Inverto Black Ultra & EMP-Centauri S2 - niepoprawne działanie

#2

Post autor: toroidal68 » 03 cze 2018, 22:19

Doradze Ci jedno :hmmm: Z takim problemem pisz na dvhk tam Ci szybciej pomaga :yes:
Tu raczej nikt Ci konkretnie nie pomoze ,pod ten diseq.Ostatnio tez mialem problem
z podlaczeniem 2 diseqow zeby dzialaly pod jednym kablu,tez zapytalem i nikt konkretnie mi
nic nie doradzil,pozniej sam wszelkimi bledami musialem sobie poradzic. :yes:



S_beast
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2018, 14:09
Tuner: Vu+ Duo & nbox bsla
Antena: Famaval TRX EL 120x110
Konwerter: Inverto Quad & Single Black Ultra
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Inverto Black Ultra & EMP-Centauri S2 - niepoprawne działanie

#3

Post autor: S_beast » 04 cze 2018, 10:49

Dziękuję za odpowiedź i radę. Próbowałem w zeszłym roku. 0 odpowiedzi. Liczyłem na tutejszych praktyków od instalacji. Poczekam.



Awatar użytkownika
bronex
DX-er
DX-er
Posty: 518
Rejestracja: 24 sty 2010, 11:50
Tuner: Spark
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

Inverto Black Ultra & EMP-Centauri S2 - niepoprawne działanie

#4

Post autor: bronex » 15 lip 2018, 15:24

Dwa dekodery, dwa diseq 2.0 i na każdym odbiór 23,5E + 19,2E + 13,0E czy jak ? Trochę się pogubiłem, jak możesz to pokaż na schemacie Twoje podłączenie.


GM990Obrazek ★★星火最好的!★★
SW: 1.2.85 ★Mod★Obrazek
DX: 53,0°E → 30,0°W
E2 → Nie dla GM990!
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości