Edison os mioo 4k-Działanie

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
Stan500
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 wrz 2017, 9:20
Tuner: Openbox sx9 combo,Opticum 405 Commons, Topfild 7TF
Antena: Technomate 120 cm
Konwerter: Inwerto Black
Podziękował: 19 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Edison os mioo 4k-Działanie

#1

Post autor: Stan500 » 01 maja 2019, 12:32

Witam użytkowników Edisona i jak w tytule,i prosił bym o odpowiedz czy w waszych tunerkach zaobserwowaliście jakieś dziwne zachowania .Chodzi np. o takie działania jak kręcenie obrotnicą czy przeszukiwanie blinscan,lub inne uwagi co do nie prawidłowego działania tego sprzętu.Ja ze swej strony stwierdzam iż u mnie coś sie dzieje z przeszukiwaniem blinscan,ponieważ nie odnajduje mi transponderów ze słabszymi sygnałami a ręczne przeszukanie odnajduje wszystkie,następną sprawą jest obrotnica czasami zatrzymuje się i nie reaguje na polecenia,ale na ekranie sygnalizuje iż pracuje.Wiem że ktoś zaraz powie że to obrotnica,lecz inny tuner nią obraca,to jest co jakiś czas.Następną sprawą jest nie dociąganie do pozycji zaprogramowanej,czasami o 1 stopień,tak jakby gubił wcześniejsze ustawienia obrotnicy.A jak to wyląda u was? Pozdrawiam



Stan500
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 wrz 2017, 9:20
Tuner: Openbox sx9 combo,Opticum 405 Commons, Topfild 7TF
Antena: Technomate 120 cm
Konwerter: Inwerto Black
Podziękował: 19 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Edison os mioo 4k-Działanie

#2

Post autor: Stan500 » 09 maja 2019, 19:42

Sprawa się wyjaśniła,przyczyną był zasilacz edisonka,po prostu był za słaby do kręcenia motkiem przy antence 120 cm,aż w końcu wysiadł,zmieniłem na zasilacz 12 v ale z2A na 4A,iak narazie jest ok.Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości