Tv naziemna Czechy

Wszystko co związane z telewizją cyfrową w Czechach
ODPOWIEDZ
big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Tuner: F4 turbo ,duo2
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto ultra black
Podziękował: 10 razy
Dostał Podziękowań: 15 razy

Tv naziemna Czechy

Post autor: big-apple » 10 lis 2018, 13:14

To ja mam porównanie 2 anten. Zwykły DIPOL na mux 8
Obrazek
oraz Televes EDGE
Obrazek
Test obu anten na mux 8. Edge odbiera sygnał niemal 2 krotnie lepiej bez wzmacniania nic nie trzeba a sygnał u mnie całe 2Kw
Rozważam sobie zamiane tej anteny ale to na wiosne lato 2019.Cena Edga to 60-70zł

Natomiast tym Televesem odbieram Czechy . Mam juz skrzynke nie 4k ale z HEVC i obadam sobie sygnał DVB-T2. Dotychczas sygnał był testowany po bezpośrednim podłączeniu ze wzmacniaczem regulowanym na tunerze Fergusona https://dvbsklep.pl/userdata/gfx/2a99af ... cdbbc6.jpg
. Ponad 150km od nadajnika i sygnał 90% w zasadzie tyle co Polskie muxy.
Jakość była bardzo dobra ale testy był na TV 26' z 2007 roku :smile1: .

Mnie z Czech interesują kanały narodowe czyli CT1 CT2 Sport i ART oraz muzyczne Ocko.

Krispl
Początkujący
Początkujący
Tuner: Ferguson HF8900
Antena: Famaval 110 cm + obrotnica DM3800
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 9 razy

Tv naziemna Czechy

Post autor: Krispl » 17 gru 2018, 19:03

Odbieram wszystkie 4 czeskie MUX-y z Lysej Hory w Sosnowcu ale sygnał na kanale 26 jest niestety najsłabszy. Wieczorem sygnał jest w miarę dobry a w dzień czasami zanika i jest niestety kiepsko. Mam dobre dwie anteny na dachu bez wzmacniaczy to jest ATX-91 i Emme Esse 3-Line 45TL. Pierwsza bardzo dobrze wzmacnia sygnał na kanałach wysokich ale w ogóle nie sprawdza się na niskich to jest 26 i 28 kanale. Efekt jest taki, że na tej antenie w ogóle jest brak odbioru na kanałach 26 i 28. Z kolei druga antena to jest Emme Esse 3-Line ma chyba lepsze 1-2 dB wzmocnienie na niskich kanałach bo na niej odbieram bez problemu 28 kanał a w większości czasu też 26 kanał co być może jest zaskoczeniem. Znalazłem coś takiego w sprzedaży a mianowicie zestaw dwóch anten logarytmicznych Emme Esse 2169KIT połączonych synfazowo. Według producenta zestaw ma bardzo równą charakterystykę wzmocnienia w całym paśmie i stosunkowo duże wzmocnienie to jest 15-16 dB już od 21 kanału. Czy ktoś miał może okazję testować ten zestaw ?

Alternatywą jest również dostępna antena ATX-107 której "teoretyczna" charakterystyka wzmocnienia w całym paśmie jest znakomita . Ale czy prawdziwa ?
Załączniki
Emme.jpg
emme esse anteny.pdf
(545.56 KiB) Pobrany 3 razy
Anteny ATX.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czechy”