DVB-T Ostrava -odbiór na południu Polski

Wszystko co związane z telewizją cyfrową w Czechach
Manfred 2
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 10 mar 2014, 13:03
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

DVB-T Ostrava -odbiór na południu Polski

#81

Post autor: Manfred 2 » 01 maja 2017, 8:27

Witaj jacky-x
Dokonałem wczoraj wieczorem prawdziwego „odkrycia”. W podręczniku / instrukcji do posiadanego telewizora LG 32LH530, w tabelce danych technicznych znalazłem sensacyjną dla mnie informację o tym, że poza odbiorem w opcji H264 odbiera również w opcji kodowania H265.
Telewizor ma swoje lokum w kuchni, gdzie do października ubiegłego roku był jeszcze mały, kineskopowy telewizor. Teraz żona ma odbiornik lepszy od „mojego”, już czteroletniego Samsunga ponieważ posiada on również wbudowany tuner satelitarny.
Teraz do rzeczy. LG zeskanował błyskawicznie 14 programów z 28 kanału i pokazał idealny obraz na wszystkich z nich. Dzisiaj od rana jestem jednak rozczarowany. Całkowity brak sygnału DVB-T2 z Hostalkovic. Może to nadawca go wyłączył. Mając na uwadze zaprezentowane przez Ciebie zrzuty obrazów byłbym wdzięczny, gdybyś mógł to sprawdzić.
Pozdrawiam serdecznie. Marian Mazur



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

DVB-T Ostrava -odbiór na południu Polski

#82

Post autor: jacky-x » 01 maja 2017, 9:19

Na samsungu na kanale 28 sygnał 70%, na arivie 0%, na LG z którego zapodałem obraz nie sprawdzałem, bo to tv do konsoli i cyfrowegopolsatu w pokoju syna i musiałbym lecieć po kabelek i rozciągnąć przez mieszkanie a juz wyjeżdżam, więc praktyczny odbiór na LG to mógłbym sprawdzić dopiero po powrocie. Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

DVB-T Ostrava -odbiór na południu Polski

#83

Post autor: jacky-x » 01 maja 2017, 22:56

Post pod postem, ale obiecałem sprawdzic sygnał po powrocie na LG i jest OK, nic się nie zmieniło. Pozdr
Załączniki
satclub.jpg


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Manfred 2
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 10 mar 2014, 13:03
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

DVB-T Ostrava -odbiór na południu Polski

#84

Post autor: Manfred 2 » 02 maja 2017, 11:59

Witaj jacky-x
Dziękuję za prędką odpowiedź. Twoja informacja zmobilizowała mnie do sprawdzenia, co ma wpływ na brak odbioru u mnie. Po sprawdzeniu wszystkich połączeń anteny z telewizorem otworzyłem w menu opcję strojenia ręcznego kanałów. Dla kanału 28 wskazywane były dość wysokie poziomy siły i jakości sygnału ale obrazu i tak nie było. Podświetlona była przy tym możliwość kliknięcia na "aktualizuj". Zaakceptowałem ją i o dziwo - od tej chwili odbiór jest już prawidłowy. Widać, ze ten telewizor to istotnie mądre ustrojstwo. Choć ostatnie posty są właściwie korespondencją tylko pomiędzy nami to sądzę, że z ich treści skorzystają również inni Użytkownicy Forum. Choćby tylko z informacji, że przymierzający się do zakupu nowego telewizora powinni zwrócić uwagę na to, czy odbiornik obsługuję konwersję DVB-T2 H.265 a unikną wtedy sięgania dodatkowo po tuner zewnętrzny z taką właśnie opcją. Ponieważ kompresja H.265 jest nowocześniejsza to można sądzić, że i u nas będzie wprowadzona w miejsce obecnej H.264.
Serdecznie pozdrawiam.



Manfred 2
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 10 mar 2014, 13:03
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

DVB-T Ostrava -odbiór na południu Polski

#85

Post autor: Manfred 2 » 04 maja 2017, 13:15

Witam
W uzupełnieniu poprzedniego postu - jeśli nie można go edytować - dwa obrazki / zrzuty z ekranu telewizora:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam. Marian Mazur



kaczi26
nowy
nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2017, 16:06
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 0

DVB-T Ostrava -odbiór na południu Polski

#86

Post autor: kaczi26 » 07 maja 2017, 14:02

U mnie Ruda Śl. (Halemba) Brak odbioru na kanale 28. Testowałem na antenie "siatkowej" oraz kierunkowej maximus 200



ODPOWIEDZ

Wróć do „Czechy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości