Tuner Polsatu w Biedronce

Forum Polsat Box poświęcone działalności i ofercie najwiekszej platformy satelitarnej w Polsce.
Awatar użytkownika
Slavio
Ekspert
Ekspert
Posty: 2503
Rejestracja: 12 lut 2009, 6:39
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 93 razy
Dostał Podziękowań: 317 razy

Tuner Polsatu w Biedronce

#11

Post autor: Slavio » 14 mar 2013, 20:44

Jeden z komentarzy na stronie satkuriera.
Jeśli ktoś może proszę o weryfikację przypadłości:
Dekoder T-HD 1000 Cyfrowy Polsat :

1) Brak możliwości ręcznego wyszukiwania kanałów.
2) Zablokowana lista wyszukanych kanałów.
Brak możliwości jej edycji (zamiany miejscami kanałów, usunięcia niechcianego kanału).
Kolejność programów na liście ustawiona jest automatycznie.
3) Jeżeli dekoder ma oprogramowanie starsze niż wersja 1.28.1.0 (dostępna od listopada 2012) obydwa zainstalowane w dekoderze porty USB są martwe.
W menu nie ma opcji związanych z funkcją PVR (nagrywanie) czy w ogóle z portami USB.
Porty USB aktywowane są wraz z oprogramowaniem w wersji 1.28.1.0.
Jeżeli posiadamy starszą wersję oprogramowania możliwa jest jedynie po podłączeniu dekodera do Internetu.
Wraz z wersją 1.28.1.0 porty USB stają się aktywne, w opcjach dekodera pojawiają się ustawienia dysku USB.
4) Cyfrowy Polsat gwarantuje poprawną współpracę dekodera T-HD 1000 TYLKO z dyskiem twardym od Cyfrowego Polsatu.
Pamięci USB (pendrive) nie są obsługiwane !!!
Dysk zewnętrzny 500 GB został zaakceptowany przez dekoder.
5) Pudełko dekodera oraz instrukcja dekodera załączona do kompletu nie zawiera żadnych informacji o tym, że Cyfrowy Polsat gwarantuje współpracę dekodera jedynie z dyskiem twardym od Cyfrowego Polsatu.
W instrukcji brak również listy obsługiwanych zewnętrznych nośników pamięci, jakie możemy podłączyć do portów USB dekodera oraz brak jakichkolwiek informacji i instrukcji o funkcji nagrywania (PVR).
Kupując dekoder T-HD 1000 z wgranym oprogramowaniem starszym niż wersja 1.28.1.0 porty USB są nieaktywne, a instrukcja oraz dane na pudełku nie zawierają informacji na ten temat.
W takim razie kupujemy nie w pełni działający bubel.
Nie wszyscy mają możliwość aktualizacji oprogramowania dekodera przez Internet.
6) Brak możliwości odtworzenia z dysku twardego podłączonego pod USB zewnętrznych multimediów (zdjęcia, muzyka, filmy).
Dekoder z dysku twardego podłączonego do USB odczytuje tylko i wyłącznie to co sam nagrał.
Nagrany przez dekoder materiał jest szyfrowany i nie będziemy mogli odtworzyć go przykładowo na komputerze.
7) Dekoder odłączony na dłuższy czas od zasilania nie zapamiętuje ustawień. Jeżeli dla przykładu w menu dekodera ustawimy rozdzielczość 1080i, po wyłączeniu listwy zasilającej na noc i włączeniu jej rano dekoder będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 576i.
Konieczność ponownej zmiany opcji.


Mabo 1.15m+SG2100, Laminas AS-130+SG2100
Parabola Technisat 150cm

Awatar użytkownika
zuchnet
DX-er
DX-er
Posty: 12516
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:24
Tuner: Dr.HD, Openbox, TBS 6983
Antena: 2m, OFC 1200, AS-130
Konwerter: Inverto White Flansh
Lokalizacja: Lubartów 51.44°N 22.68°E
Podziękował: 550 razy
Dostał Podziękowań: 797 razy
Kontakt:

Tuner Polsatu w Biedronce

#12

Post autor: zuchnet » 14 mar 2013, 21:03

W moim przypadku punkt 7 nie występuje ale reszta się zgadza do normalnego użytkowania te dekodery się nie nadają przynajmniej na chwilę obecną chyba że wyjdzie jeszcze 10 poprawek oprogramowania bo to co jest na chwilę obecną to śmiech czyli działająca IPLA i skanowanie automatyczne.
Ja babci na urodziny w tamtym roku sprawiłem ten sprzęt także jest w 7 niebie a jako że jestem w CP to płacę tylko 9.90zł za ten niby pakiet ekstra + to co leci ogólnie. Dla osób poniżej 60 roku życia nie polecam :no:


Dish: Parabola 200 (98e-53w), AS-120 , AS-130, 3xT90 (95e-60e),(42e-4w),(5w-45w)
STB:DM 920UHD, DM 900UHD, VU+ DUO 4K SE , SF-8008 Single, Openbox X-810, S3 Mini II, S3 CI II, AS-4K2X, GT Media: GTX, GT Combo, V9 Prime, TBS 6903

Awatar użytkownika
bochma
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 07 lip 2010, 11:34
Tuner: gi-s 980 crci hd, FA tt hd pvr, Vitamin HD 5000
Antena: 180 cmx2 (28,2e i 49e), 120 cm (75e-11w)
Lokalizacja: Wągrowiec/Gołańcz/Kcynia, N52.93, E17.36
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 12 razy

Tuner Polsatu w Biedronce

#13

Post autor: bochma » 14 mar 2013, 22:17

Artur pisze:Nie żebym bronił tunerka Polsatu tylko dlatego że ostatnio CP stał się mi tak jakoś bliższy :smile1: ale i tak w Aivie nie widzę satelity.
Ciekawe czy takie combo byłoby też za stówkę?
??????????????????? A jakim cudem w tunerze dvb-t miałbyś widzieć kanały satelitarne? :hmmm: :slap:

Teraz przechodzę do sedna. Oto dzisiejszy news na Satkurierze, który mnie zszokował - zwłaszcza zdanie "(...) Ciekawe, czy prawdą są nieoficjalne informacje, że Cyfrowy Polsat w miejscach, gdzie wyłączany jest analog ma aż 75 proc. sprzedaż własnych dekoderów (pozostałe to odbiorniki DVB-T takich marek jak Opticum, Manta, Wiwa i innych)".: http://satkurier.pl/news/83694/100-tys- ... bilna.html

A oto kolejny news z Satkuriera na temat tunerów dvb-t. Zwracam uwagę na dwa komentarze internautów pod tekstem. Najpierw użytkownik bart pisze:
"Dekoder T-HD 1000 Cyfrowy Polsat :

1) Brak możliwości ręcznego wyszukiwania kanałów.
2) Zablokowana lista wyszukanych kanałów.
Brak możliwości jej edycji (zamiany miejscami kanałów, usunięcia niechcianego kanału).
Kolejność programów na liście ustawiona jest automatycznie.
3) Jeżeli dekoder ma oprogramowanie starsze niż wersja 1.28.1.0 (dostępna od listopada 2012) obydwa zainstalowane w dekoderze porty USB są martwe.
W menu nie ma opcji związanych z funkcją PVR (nagrywanie) czy w ogóle z portami USB.
Porty USB aktywowane są wraz z oprogramowaniem w wersji 1.28.1.0.
Jeżeli posiadamy starszą wersję oprogramowania możliwa jest jedynie po podłączeniu dekodera do Internetu.
Wraz z wersją 1.28.1.0 porty USB stają się aktywne, w opcjach dekodera pojawiają się ustawienia dysku USB.
4) Cyfrowy Polsat gwarantuje poprawną współpracę dekodera T-HD 1000 TYLKO z dyskiem twardym od Cyfrowego Polsatu.
Pamięci USB (pendrive) nie są obsługiwane !!!
Dysk zewnętrzny 500 GB został zaakceptowany przez dekoder.
5) Pudełko dekodera oraz instrukcja dekodera załączona do kompletu nie zawiera żadnych informacji o tym, że Cyfrowy Polsat gwarantuje współpracę dekodera jedynie z dyskiem twardym od Cyfrowego Polsatu.
W instrukcji brak również listy obsługiwanych zewnętrznych nośników pamięci, jakie możemy podłączyć do portów USB dekodera oraz brak jakichkolwiek informacji i instrukcji o funkcji nagrywania (PVR).
Kupując dekoder T-HD 1000 z wgranym oprogramowaniem starszym niż wersja 1.28.1.0 porty USB są nieaktywne, a instrukcja oraz dane na pudełku nie zawierają informacji na ten temat.
W takim razie kupujemy nie w pełni działający bubel.
Nie wszyscy mają możliwość aktualizacji oprogramowania dekodera przez Internet.
6) Brak możliwości odtworzenia z dysku twardego podłączonego pod USB zewnętrznych multimediów (zdjęcia, muzyka, filmy).
Dekoder z dysku twardego podłączonego do USB odczytuje tylko i wyłącznie to co sam nagrał.
Nagrany przez dekoder materiał jest szyfrowany i nie będziemy mogli odtworzyć go przykładowo na komputerze.
7) Dekoder odłączony na dłuższy czas od zasilania nie zapamiętuje ustawień. Jeżeli dla przykładu w menu dekodera ustawimy rozdzielczość 1080i, po wyłączeniu listwy zasilającej na noc i włączeniu jej rano dekoder będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 576i.
Konieczność ponownej zmiany opcji".

Na co odpowiada mu użytkownik Marian M.:
"Tyle zrzędzenia, zwykłego biadolenia i wyszukiwania tylko tego, co (ewentualnie) można uznać za minusy - nie widziałem jeszcze nigdy i nigdzie w jednym komentarzu. Człowieku, za stówkę taki sprzęt, to - mówiąc uczciwie - niemal prezent. Szkoda, że nie pojawiają się komentarze tych, którzy nie tylko znajdą w innych cechach tego dekodera jednak sporo plusów a przede wszystkich tych, którzy potrafią je właściwie wykorzystać.
Co do samej tylko sprawy (nie)możliwości edycji / zmiany miejsc programów. Moim zdaniem całkiem wygodna jest do tego opcja przeniesienia kolejno wybranych programów do listy ulubionych, gdzie można je sobie poukładać zgodnie ze swoim życzeniem. No, ale jeśli tyle czasu poświęca się tylko na biadolenia to nie ma go na choćby tylko takie czynności".

Moje zdanie na temat sprzętu słonecznej platformy jest powszechnie znane. Nie kupiłbym ich tunera nawet wtedy, gdyby sprzedawali go we wszystkich marketach za 10 zł :judge: Platforma ta postępuje nieetycznie, stara się zdominować rynek dvb-t za wszelką cenę (najpierw jej przedstawiciele zapewniają, że nie wystartują w konkursie na dopełnienie 1 mux-u, po czym zmieniają zdanie i wystawiają dwa kanały), pchając przy tym do dvb-t jak najgorszy szajs :thumbsdown:
Co do tunerów dvb-t, to oprócz Fergusona Arivy T65 polecam jeszcze Thompsona THT 501 (polecił mi go zresztą Kolega Jansat). Ma on niemal takie same możliwości, co T65, ale jest trochę droższy. Jedyną wadą, jaką na razie zauważyłem, jest fakt, że nie można tak szybko przewinąć do przodu pliku w formacie mp3, jak ma to miejsce w T65. Oba tunerki mam w domu i jestem z nich bardzo zadowolony.


Parabola Mabo 180 cm (2 sztuki - 28,2e oraz 49e)
Ofset Laminas 120x125 cm (75e-11w)
Vitamin 5000HD

Awatar użytkownika
Marek-B
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2009, 8:36
Lokalizacja: Łochów -mazowieckie 52,540543 21,667213
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

Tuner Polsatu w Biedronce

#14

Post autor: Marek-B » 15 mar 2013, 7:47

Na imieniny , mojej 80letniej mamie( Krystyny było 13-tego) :)
kupiłem WiwE 90. Poczytałem wpierw o tym Biedronkowym i odpadŁ z mety.
Na imprezce rodzinnej pooglądaliśmy trochę fotek z pendriva , czasem pewnie puszczę jej jakiś filmik z tych co lubi .
Także dla ludzi po 60-tce , ten szajs raczej też odpada. :thumbsdown:


Technomate 5300D+. Mabo 180 cm.

Awatar użytkownika
vlad1997
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 594
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:21
Tuner: HDBOX9105+E2
Antena: td64
Konwerter: inverto
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 42 razy

Tuner Polsatu w Biedronce

#15

Post autor: vlad1997 » 15 mar 2013, 15:44

jestem ciekawy czy te wady opisywane będą w stanie poprawić softowo bo jeśli to jakieś komplikacje sprzętowe to nie wiele da się zrobić a czas reakcji jest jakiś koszmarny no HDD+HD był znany w grudniu a mamy marzec i bez zmian


sprzęt jaki wpadnie do testów co jakiś czas inny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polsat Box”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości