Jakość 100% na 60cm talerzu i 0,9dB konwerterze

Forum poświęcone działalności i ofercie platformy cyfrowej grupy ITI
toms
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 16:41
Tuner: Turborekorder n
Antena: 60 cm
Konwerter: no-name; made in Taiwan; 0,9dB
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Jakość 100% na 60cm talerzu i 0,9dB konwerterze

#1

Post autor: toms » 24 lis 2009, 16:54

Witam,

Dzisiaj udało się mi uzyskać siłę sygnału 74% i jakość 100% na 60cm talerzu z konwerterem "no-name" made in Taiwan 0,9dB. Udało się to poprzez maksymalne cofnięcie konwertera w mocowaniu tak aby wystawał 'od anteny' jak najbardziej. Wcześniej nigdy nie udało mi się uzyskać tak wysokiej jakości na tej antenie. Niestety po 15 minutach jakość spadła gwałtownie ze 100% do 76% (tyle mniej więcej miałem wcześniej) i tak się już utrzymuje. Ciekawe co spowodowało ten gwałtowny spadek. To 100% ustawiłem przy częściowo zachmurzonym niebie i warunki atmosferyczne niewiele się zmieniły.

Do powyższych prób skłonił mnie fakt, iż wczoraj przy deszczu obraz na HBO HD często miał pixeloze. Wiem, że do HD lepasza antena co najmniej 80 cm ale jestem ciekaw jaki max mogę wyciagnąć z 60cm poprzez dokładne ustawienie.

Wyniki pomiarów odczytywałem z turborekordera n-ki. Mam też tuner "Preisner 1000S", jak będę miał chwile spróbuję ustawić według jego wskazań (czytałem, że wskazania tunerów n-ki nie są zbyt dokładne).

Ktoś probował zmierzyć się z podobnym problemem?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2009, 17:35 przez toms, łącznie zmieniany 1 raz.



toms
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 16:41
Tuner: Turborekorder n
Antena: 60 cm
Konwerter: no-name; made in Taiwan; 0,9dB
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Re: Jakość 100% na 60cm talerzu i 0,9dB konwerterze

#2

Post autor: toms » 24 lis 2009, 17:34

Lada dzień powinien przyjść konwerter Twin to spróbuję.



toms
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 16:41
Tuner: Turborekorder n
Antena: 60 cm
Konwerter: no-name; made in Taiwan; 0,9dB
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Re: Jakość 100% na 60cm talerzu i 0,9dB konwerterze

#3

Post autor: toms » 24 lis 2009, 22:04

Sprawdziłem na tunerze "Preisner 1000S" - pokazuje mi siła 72%, jakość 78%.

Co ciekawe odkryłem, że tuner n-ki w opcji 'diagnostyka' pokazuje siła 84%, jakość 48% ale po wybraniu opcji 'ustawienia' > 'antena' pokazuje siła 76%, jakość 95%. To według tych drugich ustawiałem antenę. Ciekawe ile można wyciągnąć na tej pierwszej parze... ciekawe też jaka jest zależność pomiędzy tymi parami wartości. Dziwne - różne wartości niby tych samych parametrów.

Tuner n-ki to n-Box HDTV Recorder ITI-5720SX z firmwarem MHP v3688_1 RELEASE, ver. aplikacji 7.1.0.59_50819, oprogramowanie 0x7046 0x9 (troche dużo tych numerków mają).

Czy też macie takie duże różnice w sile/jakości sygnału pokazywane przez dekoder n-ki pomiędzy opcjami 'diagnostyka' a 'ustawienia/antena'?

Update: Właśnie odkryłem, że wartości w 'diagnostyka' zmieniają się w zależności od oglądanego progarmu (to dlatego HBO HD czasami mi pixele pokazuje a inne programy nie) podczas gdy w 'ustawienia/antena' są stałe. Po poszperaniu w sieci wreszcie znalazłem, że dane z 'ustawienia/antena' zawsze podawane są dla transpondera podstawowego (MGM, nSport, Wojna i Pokój, Discovery HD) a z 'diagnostyka' dla aktualnego.

Nowe pytanie - Jeżeli dla transpondera podstawowego mam siłe 75% i jakość prawie 100% to zakładam, że anteny lepiej wyregulować się już nie da. W takim wypadku żeby poprawić jakość obrazu na np. HBO HD jedyne wyjście to większa czasza i ewentualnie lepszy konwerter? Czy też przy pomocy kręcenia anteną i konwerterem można jednak uzyskać lepsze wyniki dla danego transpondera (innego niż podstawowy)?



ODPOWIEDZ

Wróć do „n telewizja nowej generacji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości