OCTAGON_SF 1028P - Noblence

Wszystko na temat odbiorników marki Octagon
SlawekP
nowy
nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:58
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1791

Post autor: SlawekP » 15 cze 2018, 23:11

Śledzę to forum od jego początku. Ostatnio nic tu się nie dzieje. Kupiłem Octagona między innymi za poradą jego użytkowników. Ale do rzeczy. niedawno ni z gruchy ni z pietruchy przestała mi działać karta Cameleon z Cyfry+. Octagon przestał widzieć programy kodowane. Telewizja naziemna i kanały niekodowane działają normalnie. Sprawdziłem kartę w tunerze Cyfry+ (bodajże Sagemcom: DSI 87) i działała normalnie. zresetowałem tuner i wgrałem ponownie oprogramowanie i mcasa. Nic się nie zmieniło. Ponownie reset i wgranie oprogramowania i tym razem oscama. Dalej to samo. Dodatkowo sprawdziłem kartę w innym dekoderze u znajomego (któryś z Opticumów) i też nie chodziła. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi? Karta jest dobra bo chodzi w dekoderze Cyfry, ale jest także uszkodzona, bo w innym dekoderze nie chodzi (znajomego karta Cameleon normalnie chodzi w jego dekoderze), Octagon jest dobry, bo odbiera niekodowane programy. Może coś mi podpowiesz? Dzięki za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam



nietypowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 31 paź 2010, 13:32
Tuner: 1028N,x403,opt.9500
Antena: 80
Konwerter: monoblok twin
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1792

Post autor: nietypowy » 18 cze 2018, 10:26

Wyłączyli Ci kodowanie Seca, pozwalało ono na odbiór programów na tunerze niezależnym (Octagon), teraz tylko w dedykowanym (sparowanym)-to jest Twój Sagemcom :wall: .Robią to sukcesywnie i losowo, żeby nie stracić wszystkich niezależnych na raz - trafiło już na Ciebie. Wszystko ma się skończyć do 2019r. Przykre, ale taka jest polityka firmy. pozdro :pirate:



SlawekP
nowy
nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:58
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1793

Post autor: SlawekP » 18 cze 2018, 22:31

O kurcze! A nie da się tego jakość obejść? W przeciwnym razie Octagon do kosza. Dobrze, że nie kupiłem nic innego.



nietypowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 31 paź 2010, 13:32
Tuner: 1028N,x403,opt.9500
Antena: 80
Konwerter: monoblok twin
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 3 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1794

Post autor: nietypowy » 20 cze 2018, 9:24

Nie znam takiego sposobu,dlatego tu pisano, że splitery się kończą-tym samym "obce" dekodery (np. Octagon) tylko parowane-dedykpwane operatora.
Przykro mi, pozdrawiam :beer:



Alamar
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 26 sty 2012, 16:51
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1795

Post autor: Alamar » 08 cze 2020, 3:20

Witam po dlugiej przerwie. Ja nadal siedze na tym tunerze, niestety wlasnie pilot przestal dobrze dzialac, 2 czesto klikane przyciski nie dzialaja dokladnie strzalka do gory i recall. Pytanie mam oczywiscie o pilota, czy da sie to naprawic jakos a jesli nie to gdzie najtaniej kupie pilota ktory bedzie obslugiwal Noblence, to znaczy wszystkie najwazniejsze opcje, ktore piloty sa kompatybilne nie mam pojecia.
ps - jak mi wczesniej przestal dzialac kontaktowac pilot nowy do plazmy panasa (b. szybko) to zmienilem na ten do od starej plazmy panasa i dziala po dzis dzien dobrze, nie wiem jak to jest w przypadku tych tunerow.
ps2- W razie jakbyscie mi radzili jakies zmiany calego tunera to musze nadmienic ze jest tutaj sytuacja ze jest to instalacja zbiorcza 4 satelit dla calego domu wiec nie chce jednoczesnie wymieniac calego swojego i innych sprzetu (jeszcze nie wiedzac ile w ogole platformy bede mogl ogladac na niezal.) w domu ani przechodzic na sparowane karty a tym samym nie moc ogladac innych satelit i miec wolnosci kanalow, nagrywania i szybkiego wyszukiwania itd.. Na ebayu na razie widzialem te piloty z zagranicy (Niemcy, Anglia) ale ceny to dodatowo koszt wysylki do Polski (razem 100zl) takze moze gdzies w Polsce da sie taniej tez kupic kompatybilny? Co do uzywanej karty to uzywam oryginalnej drugiej karty od multiroomu c+.
ps3- tuner nie ma wifi a komorka ir takze obejcie przez obsluge komorka raczej tez odpada.

Edit:

Przy okazji czym rozni sie taki nowy tuner OCTAGON SF8008 4K UHD E2 TWIN od mojego starego, na minus widze ze ma mniej wejsc na karty.
No i zupelnie inny system, nie wiem czy trzeba miec wiedze zeby umiec go uzywac i czy to jest tak samo proste jak w podstawowym noblence bo enigma nie bawilem sie ostatecznie i nie mam dzisiaj tym bardziej ochoty z tym ew. walczyc, chodzi mi tu zwlaszcza o te wszystkie podstawowe funkcje. A jakosc obrazu zwyklego hd jest tak samo dobra jak w tym starym na oryginalnym systemie/firmware?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2020, 4:46 przez Alamar, łącznie zmieniany 1 raz.



Araya
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2018, 4:47
Tuner: Opticum Actus Duo
Antena: WizjaTV 60 cm
Konwerter: Inverto Quad Black Premium
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Re: OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1796

Post autor: Araya » 08 cze 2020, 4:11

Popatrz jeszcze za pilotami do klonów modelu Fortis HS-8200HD: Opticum Actus Duo, SkyS@t Royal HD, Rebox RE-8000HD itp.
Ja mam Actus Duo z wgranym FW Octagona, a pilota Multi od TV konfigurowałem jak do Rebox'a.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka




Alamar
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 26 sty 2012, 16:51
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1797

Post autor: Alamar » 20 sie 2020, 23:05

Nie dzialaja juz na moim Octagonie (nie robilem jeszcze wycieczki po kanalach) i 2 cameleonach (komunikat zakodowane) kanaly: HBO3 od ponad tygodnia a teraz do tego dolaczyl jakies 3 dni temu TVNBiS ktory dotad dzialal, nie dzialaja tez kanaly np serii. BBC brit i lifestyle, biznes24 to juz dawno i zapewno mnostwo innych, narazie nie mialem czasu sprawdzac. Na terminalu Pace bez wzgledu na karte wszystko dziala jak wczesniej.. Nie wiem dlaczego akurat te kanaly a nie inne (pomijajac biznes24) i dlaczego ich ilosc rosnie, chyba nie maja one wszystkie ecp.. ktos na innym forum odpowiedzial ze maja one Nagra MA z CAID 1813 i 1884.

Araya: dzieki za odpowiedz, juz mialem kupic ale o dziwo pilot po jakims czasie zaczal chodzic, przynajmniej jak go malo intesywnie uzywam obecnie to niezauwazlem ostatnio problemow a wczesniej niektore przyciski stale nie dzialaly.



Alamar
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 26 sty 2012, 16:51
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1798

Post autor: Alamar » 12 sty 2021, 3:09

Modul canalplus ci+ nie dziala u mnie, dzisiaj probowalem, i tutaj napisalem i wrzucilem zdjecia: https://octagon-forum.eu/threads/v21233 ... 416/page-9
Zatrzymuje sie na 90% przy autoryzacji zawsze, nie widzi w opcjach zadnych info karty cayman mimo ze widzi sam modul, jesli chodzi o informacje w opcjach. Da sie przywrocic ustawienia fabryczne ale juz proba aktualiazji oprogramowania nic nie robi. Takze jak nic nie wymysle to chyba koniec multiroom na ktorym bylem, jakies pomysly? Karta podobno aktywowana, nacisnalem tez ten przycisk na canal+ stronie wczesniej reaktywacji.
20210111_203027 (1).jpg
20210112_014616 (1).jpg
20210112_014702 (1).jpg
20210112_014755 (1).jpg



loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1799

Post autor: loocas » 12 sty 2021, 19:44

Do tych Octagonów zawsze wydawano softy z obsługą CI+ i bez. Ale to już archiwalny sprzęt i wątpię, żeby nawet ostatni soft mający teoretycznie obsługę CI+ poradził sobie z nowym modułem tej platformy. Przecież ostatni soft to było ładnych parę lat temu.
A już w ogóle nie rozumiem co ma wspólnego działanie modułu z mutiroomem.


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

kanek
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 08 mar 2009, 11:38
Tuner: openbox as4k CI
Antena: laminas 1100&multifocus85
Konwerter: hama lypsi&maximum xo -r
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1800

Post autor: kanek » 14 sty 2021, 16:46

Mam to samo na Openbox As4K opisałem swój problem pod tematem dla tunera i tymczasowe rozwiązanie.
Aktualizacja modułu w TV z wejściem CI+ i następnie odpalenie na tunerze również nie działa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Octagon”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości