Reset obrotnicy

Wszystko o sprzęcie potrzebnym do obrotu anten
Stan500
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 wrz 2017, 9:20
Tuner: Openbox sx9 combo,Opticum 405 Commons, Topfild 7TF
Antena: Technomate 120 cm
Konwerter: Inwerto Black
Podziękował: 19 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Reset obrotnicy

#11

Post autor: Stan500 » 29 lis 2017, 14:59

Witam dzięki koledzy za rady i. nformacje,teraz przynajmniej mam jakeś pojęcie o działaniu obrotnicy i wykorzystam tą wiedze zlecając gdzieś naprawę bo raczej sam się za to nie zabiorę za cienki jestem w elektronice.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Reset obrotnicy

#12

Post autor: Jacek » 29 lis 2017, 16:35

Wątpię żeby komukolwiek chciało się grzebać w tym urządzeniu. Chyba, że jakiś desperat który będzie myślał że wydoi klienta (albo z nudów). Na początku będzie marudził, potem powie, że bez schematu nie robi. Jak masz zapłacić nawet stówkę to lepiej kupić nową z gwarancją. Takie jest moje zdanie.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Krispl
Bywalec
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 03 cze 2012, 12:23
Tuner: Ferguson HF8900
Antena: Famaval 110 cm + obrotnica DM3800
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 12 razy

Reset obrotnicy

#13

Post autor: Krispl » 29 lis 2017, 20:05

Masz zupełną rację. Przy cenie dobrej obrotnicy nowego typu z metalowymi zębatkami ok. 200-300 zł naprawy tego typu sprzętu są w ogóle nieopłacalne. STAB ma jedynie ciekawe rozwiązanie ze sprężyną, która wspomaga silnik w skrajnych położeniach i ruchu powrotnym anteny do położenia centralnego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Siłowniki/obrotnice/pozycjonery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości