Vu+Ultimo4k

Wszystko ona temat odbiorników VU+
toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Vu+Ultimo4k

#61

Post autor: toroidal68 » 30 lis 2017, 10:11

@Jacek wgraj sobie nowe image na VTI jest teraz wersja 13.00 moze cos pomoze.
Ja dzis zrobilem aktualizacje ale OpenWebif jest jakis skopany
Załączniki
Zrzut ekranu 2017-11-30 o 10.09.46.png



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Vu+Ultimo4k

#62

Post autor: Jacek » 30 lis 2017, 10:20

Jeśli moduł nie jest wielostrumieniowy to po co mam aktualizować soft. Odbiornik nie jest mój. Z odbiornika korzysta starsza osoba, która kupiła ten odbiornik tylko dlatego, że był w 4k i miał 2 sloty na moduły CI. Jego tzw wszystkie bajery w tym odbiorniku nie interesują. On chce tylko oglądać i nagrywać TV. Wszystkie wtyczki mogą być skasowane. To jego nie interesuje. W tzw shar się nie bawi. Stać Go na normalne oglądanie w legalu.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
moons
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1696
Rejestracja: 05 sty 2011, 22:12
Tuner: GigaBlue Quad Plus
Antena: Triax 115
Konwerter: Fte
Lokalizacja: Hajnówka
Podziękował: 5 razy
Dostał Podziękowań: 114 razy

Vu+Ultimo4k

#63

Post autor: moons » 30 lis 2017, 16:29

Oba moduły nie są wielostrumieniowe. Dlaczego ci tak na Polsacie się udało to nie wiem.
Pozdrawiam



Mariianek
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2018, 19:21
Tuner: Kilka nboxow
Antena: Biała :)
Konwerter: Inverto
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Vu+Ultimo4k

#64

Post autor: Mariianek » 03 maja 2018, 23:24

Koledzy, czy może ktoś mi pomóc w przypadku udostępniania sieciowego. Mam uno 4k se, udostępniam folder na pc z filmami, zdjęciami - pliki mkv widzi ale nie chce ich ruszyć, a zdjęcia bardzo wolno ładuje i potrafi się zaciąć - odtwarzam przez kodi na openatv. Gdy wrzuce na dysk z tunera działa super, przez siec lipa. W drugą stronę, gdy na komputerze odpalam plik z tunera działa dobrze.

Odtwarzam przez kodi, bo nie mogę znaleźć zamontowanego udostępnionego folderu w plikach tunera np mnt. Może kodi pochłania dużo pamieci?



General1973
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:07
Tuner: Ultimo 4k
Antena: 90
Konwerter: Unicable
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Vu+Ultimo4k

#65

Post autor: General1973 » 22 wrz 2018, 22:07

loocas pisze:
06 cze 2017, 14:55
Ponawiam pytanie o konfigurację tunerów w głowicy FBC. Na chwilę obecną sprawdzałem tylko VTi.
A pytam teraz o taką opcję. Czy jest możliwa taka konfiguracja?
Pod tuner A podłączam diseqc na dwie pozycje a pod tuner B unicable 2 z samodzielnie przypisanymi 4 częstotliwościami SCR (czyli dla tunera B przykładowo scr 1210 - ten nie połączony, tunery F,G,H z odpowienio scr 1420,1680,2040 i połączone z tunerem poprzednim czyli F do B itd.
Pytam o to bo jak tuner A ustawię z unicable 2 to w tunerze B nie ma opcji wyboru diseqc albo ja nie umiem tego skonifgurować.
Oczywiście kable mogą być podłączone odwrotnie do fizycznych głowic (A.B) ale to chyba nic nie zmienia.
Wniosek jaki na chwilę obecną się nasuwa to albo na obydwu wejściach korzystamy z klasycznych konwerterów albo unicable2 - chociaż nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Raczej ja coś knocę z ustawieniami.
Jeżeli nie korzystacie z takich ustawień to będą wdzięczny za sprawdzenie tego w waszych tunerach.
Cześć. Na OBH i Openpli 6.2 udało się ustawić .Unicable Inverto satelita Hotbird i diseq z 2 satelity Astra 19.2 I Astra 23.5, ale na VTi próbuję ale niechce zaskoczyć . Jak rozwiązałeś problem z Vti to daj znać.Mnie osobiście bardziej pasuje VTi.NARKA



wiesio
nowy
nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:01
Tuner: -
Antena: -
Konwerter: -
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

Vu+Ultimo4k

#66

Post autor: wiesio » 19 paź 2018, 1:42

Witam

Sądząc po zdjęciach płytki wymiennych tunerów FBC, złączem wydaje się być pcie x1.
Oczywiście to nie oznacza kompatybilności, ale może posiadł ktoś wiedzę pozwalającą ocenić zgodność?
A może ma ktoś specyfikację SoCa, z której możnaby w ogóle stwierdzić dostępność pcie?



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

Vu+Ultimo4k

#67

Post autor: big-apple » 10 lis 2018, 13:02

Pytanie do was posiadaczy Vu+ . Ten tuner ma miejsce na HDD wew. A co jesli sobie podłącze dysk zew 2.5 w kieszeni i zasilanie po usb?
Całość na Open ATV nie wiem 6.1. 6.2 . Po prostu wepne dysk i zrobie reset. HDD z nagraniami? Dysk wykryje?



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Vu+Ultimo4k

#68

Post autor: toroidal68 » 10 lis 2018, 14:06

big-apple pisze:
10 lis 2018, 13:02
Pytanie do was posiadaczy Vu+ . Ten tuner ma miejsce na HDD wew. A co jesli sobie podłącze dysk zew 2.5 w kieszeni i zasilanie po usb?
Całość na Open ATV nie wiem 6.1. 6.2 . Po prostu wepne dysk i zrobie reset. HDD z nagraniami? Dysk wykryje?
=======
Wykryje dysk tylko bedzie pytanie czy mam go sformatowac :yes:
Jesli nie dzialal w tym tunerze wczesniej to przed podmontowaniem
tuner bedzie chcial go sformatowac i wtedy go podmontujesz z poziomu
pilota :yes:



big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

Vu+Ultimo4k

#69

Post autor: big-apple » 12 lis 2018, 10:54

Właśnie chodzi wykrycie HDD już z nagraniami.

Mam tuner bez możliwości podłączenia HDD . Jest to tuner tymczasowy na kilka miesięcy. No i jest obudowa do dysku 2.5 bez zasilania ale z usb 2.0 że sobie podpinamy. Inicjacja fomatowanie nie wchodzi w gre.

Tuner ma jeszcze co prawda slot na karte micro sd max 32GB ale nie wiem czy tam nagrywanie działa.



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Vu+Ultimo4k

#70

Post autor: toroidal68 » 12 lis 2018, 14:49

big-apple pisze:
12 lis 2018, 10:54
Tuner ma jeszcze co prawda slot na karte micro sd max 32GB ale nie wiem czy tam nagrywanie działa.
=====
Karty nie mam i nie sprawdzalem ale mysle ze powinno zadzialac :yes:



ODPOWIEDZ

Wróć do „VU+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości