Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

Sport w Polsce i na świecie
Awatar użytkownika
Humi9
Ekspert
Ekspert
Posty: 2742
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:21
Tuner: Octagon SF 8008 4K
Antena: 1,60 Mabo
Konwerter: Ivacom
Podziękował: 6 razy
Dostał Podziękowań: 33 razy

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#1

Post autor: Humi9 » 23 lut 2013, 8:03

Pojawiają się pierwsze, nieoficjalne dane dotyczące sprzedaży dostępu do gali Polsat Boxing Night: Gołota - Saleta, która za pośrednictwem telewizji będzie dostępna wyłącznie w systemie PPV w cenie 40 złotych. Czy Polsat straci na walce?

Obrazek

W sobotę (23 lutego 2013 oku) w płatnym systemie PPV Cyfrowego Polsatu i ipla widzowie będą mogli zobaczyć galę Polsat Boxing Night z walką Gołota - Saleta. By obejrzeć galę z ośmioma zaplanowanymi walkami widzowie muszą wydać 40 złotych. Walka miała być wielki hitem sportowym. Czy będzie sukces?

Pod koniec stycznia 2013 roku Marian Kmita, szef ds. sportu w Polsacie, na łamach tygodnika Polityka informował: "żeby inwestycja się nam zwróciła, musimy mieć 100 tys. klientów". Na razie wiele wskazuje, że Grupa Polsat na walce Gołota - Saleta nie zarobi.

Wprawdzie Grupa Polsat nie zdradza informacji dotyczących sprzedaży PPV. Jednak Jacek Adamczyk, dziennikarz Orange Sport, poinformował na Twitterze: "Ptaszki ćwierkają, że na razie sprzedano 3 tys. PPV na walkę Gołota - Saleta. Teraz ma nadejść fala smsów. Będzie pierwsze w Polsce tsunami? Myślałem że będzie więcej, nikogo nie obrażając"

Oczywiście są to dane nieoficjalne. Jednak nie zaskakują, bo w Polsce PPV nie cieszy się dużą popularnością. Od samego początku płacenie 40 złotych za telewizyjną transmisję walki pięściarzy, którzy swoją świetność mają za sobą, jest mocno krytykowane przez kibiców w internecie. Dodatkowo gala będzie miała ograniczoną dostępność do platformy Cyfrowego Polsatu oraz Ipla.TV (brak dostępu m.in. za pośrednictwem sieci kablowych). Miejmy nadzieję, że Grupa Polsat wkrótce "pochwali" się oficjalnymi wynikami sprzedaży PPV.

źródło: Cyfrowy Polsat PPV



Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#2

Post autor: jacky-x » 23 lut 2013, 10:51

Dla mnie nie chodzi o te 40zł (choć to naprawdę dużo i absolutnie nie adekwatnie do poziomu sportowego) ale o zasady. Płacę abo za familijny, chcę miec pakiet sportowy dopłacam dodatkowo, a chcąc oglądać niszową sportowo walkę, muszę znów dopłacać praktycznie tyle i ile kwartalnie za cały pakiet sportowy w którym oglądam min. ligę mistrzów siatkówki, ręcznej, częsć rozgrywek ligi polskiej w piłce nożnej, plus ligę, bundesligę, a nawet walki w boksie o pasy mistrzowskie, zreszta co tu więcej pisać, każdy niech sobie to przemysli, czy warto wspierać takie działania jak PPV. Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Awatar użytkownika
Jalocha
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1824
Rejestracja: 17 lut 2009, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 31 razy
Dostał Podziękowań: 55 razy
Kontakt:

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#3

Post autor: Jalocha » 23 lut 2013, 10:56

40 zł za walkę oldbojów? :slap:
PPV przyjęło się w kilku krajach (i to chyba w czasach kiedy nie było VOD) ale zarobki są w nich nieporównywalne z naszymi.


Todo es mentira en este mundo... todo es mentira la verdad...

Famaval 110cm (old) (5E+7E+10E)
Famaval 110cm (new) (9E+13E+16E+19.2E+23,5E)
Corab 90cm (39E+42E)
Corab 90cm (33E+28.5E)
Openbox S2 Mini HD, Lunix 4K

E-sporadic: dipol 1-elem. R1/R2/E2/E3/E4
UKF: Wittenberg 5-elem. + Sony ST-370S

Awatar użytkownika
bochma
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 07 lip 2010, 11:34
Tuner: gi-s 980 crci hd, FA tt hd pvr, Vitamin HD 5000
Antena: 180 cmx2 (28,2e i 49e), 120 cm (75e-11w)
Lokalizacja: Wągrowiec/Gołańcz/Kcynia, N52.93, E17.36
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 12 razy

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#4

Post autor: bochma » 23 lut 2013, 12:53

jacky-x pisze:Płacę abo za familijny, chcę miec pakiet sportowy dopłacam dodatkowo, a chcąc oglądać niszową sportowo walkę, muszę znów dopłacać praktycznie tyle i ile kwartalnie za cały pakiet sportowy w którym oglądam min. ligę mistrzów siatkówki, ręcznej, częsć rozgrywek ligi polskiej w piłce nożnej, plus ligę, bundesligę, a nawet walki w boksie o pasy mistrzowskie...
No to rozbierzmy ofertę sportową słonecznej platformy na czynniki pierwsze. Abonenci płacą praktycznie za polską wersję językową transmisji, które inne kanały z mniej popularnych w Polsce satelitów nadają FTA:
- liga mistrzów siatkówki i ręcznej - FTA na kanałach arabskich i włoskich
- bundesliga - FTA na kanałach arabskich
- walki w boksie o pasy mistrzowskie - FTA na kanałach arabskich, rosyjskich i niemieckich
Od siebie dodam jeszcze:
- wyścigi F1 - FTA na kanałach niemieckich i brytyjskich
Płatna oferta sportowa cyfrowej platformy ogranicza się jedynie do części rozgrywek różnorakich polskich lig. Kto nastawia się na zakup kanałów sportowych z myślą o wydarzeniach międzynarodowych, ten wydaje pieniądze praktycznie na polskiego lektora. Roczny koszt pakietu familijnego jest porównywalny z łącznym kosztem sprzętu oraz pracy instalatora, który podłączy obrotowy zestam TV SAT z siłownikiem. W drugim roku właściciel tego zestawu ogląda już sport za darmo (nie licząc kosztu prądu) :judge:


Parabola Mabo 180 cm (2 sztuki - 28,2e oraz 49e)
Ofset Laminas 120x125 cm (75e-11w)
Vitamin 5000HD

Awatar użytkownika
Tomek22
DX-er
DX-er
Posty: 3549
Rejestracja: 05 cze 2010, 12:25
Tuner: Prof 7301 S2, TBS 6983, SF8008
Antena: Mabo 180cm
Konwerter: Inverto Black Ultra z Mifferem 58mm.
Lokalizacja: Łódź N51°49 E19°26
Podziękował: 1265 razy
Dostał Podziękowań: 457 razy

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#5

Post autor: Tomek22 » 23 lut 2013, 13:27

bochma pisze: Płatna oferta sportowa cyfrowej platformy ogranicza się jedynie do części rozgrywek różnorakich polskich lig. Kto nastawia się na zakup kanałów sportowych z myślą o wydarzeniach międzynarodowych, ten wydaje pieniądze praktycznie na polskiego lektora. Roczny koszt pakietu familijnego jest porównywalny z łącznym kosztem sprzętu oraz pracy instalatora, który podłączy obrotowy zestam TV SAT z siłownikiem. W drugim roku właściciel tego zestawu ogląda już sport za darmo (nie licząc kosztu prądu) :judge:
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Te różnorakie polskie ligi też są dostępne za free, często na 33.2E są transmisje dla TVP SPORT i czasami ekstraklasa dla ORANGE SPORT, na 23.5E też czasami leci ekstraklasa, na 8W też rzadko a na 12.5W jest transmitowane już większość meczy ekstraklasy i dużo siatkówki dla POLSATU SPORT(czasami jest nawet do wyboru wersja językowa z komentatorem).
Więc za co płacić abonament, wystarczy mi ten RTV.

Co do filmów to wszystkie znacznie wcześniej można obejrzeć w internecie.

Co do tej walki to dobrze, że słabo idzie sprzedaż jeżeli to jest prawda. Polsat myśli, że zarobi. :grin:


Prof 7301 S2, TBS 6983
Zestaw Odbiorczy:
Mabo 180cm 93.5*E-40.5*W(bez 76.5*E i 78*E) Ku: Inverto Black Ultra (przerobiony) C: Kaonsat KS-N201G
Ku: Inverto Black ultra (przerobiony), Siłownik 24', Deklinacja 12'

Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#6

Post autor: jacky-x » 23 lut 2013, 13:49

Idąc tym torem o którym wspomnieli koledzy, można to odnieś praktycznie do każdej platformy, gdyz większosć ogólno europejskich czy światowych imprez sportowych można i to legalnie odebrać na kanałach fta czy sygnałach dosyłowych, ale to jednak polsat robi transmisję z polski i gdyby nie opłaty abonamentowe ( w granicach rozsądku) nie byłoby i mozliwości odbioru z innych źródeł podobnie w odniesieniu do innych platform, stąd dla mnie ta różnica między tymi kilkunastoma złotymi wydanymi miesiecznie na abo sport a jednorazowym wydaniem trzymiesięcznej wartości tego pakietu na niewiele mającym wspólnego z poziomem profi wydarzeniem sportowym.Pozdr


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

pablo
Bywalec
Bywalec
Posty: 168
Rejestracja: 14 lut 2009, 20:36
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 17 razy

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#7

Post autor: pablo » 23 lut 2013, 20:27

Kolego Bochma, wyrazy uznania za zdolności wyszukiwania transmisji sportowych, jednak pisane w co drugim poście jacy to ludzie są zacofani bo wolą płacić platformie zamiast postawić obrotówkę dla mnie jest niezrozumiałe. Chcą to płacą.
Przychodzi mi myśl analogia: Po co kupować samochód, jak można jeździć autobusem. W obu zagadnieniach wybór rozwiązania jest kwestią wygody i komfortu. Część ludzi woli mieć ""podane na tacy" z lektorem i należy to zrozumieć. Inni mogą traktować szukanie TV na satelitach jako fajne hobby oraz świetną zabawę i chyba o to głównie chodzi a nie o szukanie oszczędności.



Awatar użytkownika
Joey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 739
Rejestracja: 03 lip 2009, 13:16
Tuner: Dreambox 8000
Antena: Mabo 115Az/El
Konwerter: Inverto Ultra Black
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 21 razy
Dostał Podziękowań: 63 razy

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#8

Post autor: Joey » 23 lut 2013, 20:31

Przekaz walki jak zwykle na 12,5W ale kodowany

Eutelsat 12 West A (12.5°W)
12614 - Pol: V - SR: 8570 - FEC: 3/4

Kodowanie BISS


MABO 115 cm ---> 70,5E - 45W ---> MOTECK SG-2100 Inverto Ultra Black
Multifocus E85 ---> 28E, 23E, 19,2E, 13E, 9E, 7E, 0,8W
Dreambox 8000
Dreambox 7020HD

Awatar użytkownika
bochma
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 07 lip 2010, 11:34
Tuner: gi-s 980 crci hd, FA tt hd pvr, Vitamin HD 5000
Antena: 180 cmx2 (28,2e i 49e), 120 cm (75e-11w)
Lokalizacja: Wągrowiec/Gołańcz/Kcynia, N52.93, E17.36
Podziękował: 12 razy
Dostał Podziękowań: 12 razy

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#9

Post autor: bochma » 23 lut 2013, 22:35

pablo pisze:Kolego Bochma, wyrazy uznania za zdolności wyszukiwania transmisji sportowych, jednak pisane w co drugim poście jacy to ludzie są zacofani bo wolą płacić platformie zamiast postawić obrotówkę dla mnie jest niezrozumiałe. Chcą to płacą.
Przychodzi mi myśl analogia: Po co kupować samochód, jak można jeździć autobusem. W obu zagadnieniach wybór rozwiązania jest kwestią wygody i komfortu. Część ludzi woli mieć ""podane na tacy" z lektorem i należy to zrozumieć. Inni mogą traktować szukanie TV na satelitach jako fajne hobby oraz świetną zabawę i chyba o to głównie chodzi a nie o szukanie oszczędności.
A więc po kolei:
1. Daleki jestem od narzucania komukolwiek, co ma robić i na co wydawać swoje pieniądze. Oczywistym jest, że jak ktoś chce, to wykupi abonament i zapłaci.
2. Problem polega jednak na tym, że płacą bo tak im wygodnie oraz nie mają pojęcia o tym, że analogiczną transmisję mogą odbierać w inny sposób. A nie maja pojęcia dlatego, że zwyczajnie nie chce im się poszperać w internecie, aby znaleźć więcej informacji i rozeznać problem. Analogiczna sytuacja obecnie jest z wdrażaniem telewizji dvb-t. Coraz więcej głosów słyszę (i to zarówno od ludzi starszych, jak i młodych), że telewizja ta kiepsko odbiera, a tunery nie radzą sobie z przetwarzaniem TVP1HD oraz TVP2HD. Kiedy pytam o konkrety to się okazuje, że winny jest szajs kupiony gdzieś tam w markecie (na zasadzie kupiłem taki tuner, który był w sklepie, bo sprzedawca mówił, że jest dobry), a instalacja antenowa ostatni raz była ruszana jakieś 10 lat temu. I to wszystko dzieje się w dobie powszechnego internetu, w którym w ciągu kilku minut można znaleźć wszelkie konieczne inform acje :thumbsdown:
3. Inną sprawą jest polityka cyfrowych platform satelitarnych w Polsce, które praktycznie stały się monopolistami. Poza tym tolerują chamskie zagrywki niektórych monterów, którzy za wielkie pieniądze montują zestaw (jako autoryzowani dystrybutorzy) po czym w razie reklamacji nie odbierają telefonów. Z tego co się orientuję, to mało jest przypadków zakończenia współpracy przez cyfrowe platformy z takimi "fachowcami" :thumbsdown:
4.Zrezygnowałem z C+ oraz zainwestowałem w większe miski dlatego, iż nie mam zamiaru dokładać się do wielkich poborów polskich pseudogwiazdeczek, zarabiających horrendalne sumy w porównaniu z prezentowanymi umiejętnościami. Gdyby C+ oddzielił polską piłkę kopaną od lig zagranicznych, to z chęcią pozostałbym ich abonentem, chociażby dla dziennikarzy komentujących mecze ligi angielskiej. Podobnie rzecz ma się z Polsatem: chętnie zapłaciłbym za oglądanie spotkań polskiej siatkówki, czy też piłki ręcznej, jednak ich zawartośc w całej ofercie wynosi raptem kilkanaście procent.
5. Zgadzam się, że w naszym przypadku skakanie po orbicie jest świetnym hobby oraz powodem do radości, ale dla mnie jest to również forma oszczędności. W mojej wsi jestem skazany na internet radiowy, a dokładając jeszcze dio tego abonament TV Sat, to musiałbym miesięcznie wydawać na całość coś ok. 100 zł. Sorry, ale jako Wielkopolanin za skąpy jestem na taką rozrzutność :grin: Poza tym z czystym sumieniem dwa razy zostawiłem gotówkę w kieszeni Kolegi Jansata, bowiem wiem, że wykonał swoją robotę fachowo i rzetelnie, a poza tym moje pieniądze zagospodaruje rozsądniej od wielu gwiazdeczek telewizyjnego podwórka.
Pozdrawiam


Parabola Mabo 180 cm (2 sztuki - 28,2e oraz 49e)
Ofset Laminas 120x125 cm (75e-11w)
Vitamin 5000HD

Awatar użytkownika
Slavio
Ekspert
Ekspert
Posty: 2503
Rejestracja: 12 lut 2009, 6:39
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 93 razy
Dostał Podziękowań: 317 razy

Bardzo słaba sprzedaż PPV walki Gołota-Saleta?

#10

Post autor: Slavio » 28 lut 2013, 20:38

Pod koniec stycznia 2013 roku Marian Kmita, szef ds. sportu w Polsacie, na łamach tygodnika Polityka informował: "żeby inwestycja się nam zwróciła, musimy mieć 100 tys. klientów". Na razie wiele wskazuje, że Grupa Polsat na walce Gołota - Saleta nie zarobi.
Polsat Boxing Night: ponad 120 tysięcy zamówień gali PPV

Cyfrowy Polsat poinformował, że dostęp do sobotniej gali Polsat Boxing Night wykupiło ponad 120 tysięcy osób.


Dostęp do jednego z największych wydarzeń telewizyjnych tego roku - gali Polsat Boxing Night, podczas której 23 lutego w walce wieczoru zmierzyły się dwie legendy wagi ciężkiej Andrzej Gołota i Przemysław Saleta - wykupiło w usłudze PPV Cyfrowego Polsatu i telewizji internetowej ipla ponad 120 tysięcy osób.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu gali i ze sprzedaży tego wydarzenia w usłudze PPV. To drugi najlepszy wynik jaki dotychczas osiągnęliśmy. Jest on na tyle satysfakcjonujący, że już rozpoczęliśmy planowanie kolejnych wydarzeń, które moglibyśmy zaproponować widzom w ramach usługi PPV. Chcielibyśmy, aby ekskluzywne imprezy sportowe były u nas dostępne przynajmniej raz na kwartał. Nie zawiedli nas także kibice, którzy postanowili obejrzeć galę na żywo w Ergo Arenie. Hala była w 100% zapełniona przez fanów pięściarzy, co pozwoliło zbudować prawdziwie sportową atmosferę gali - podsumowuje Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Gala Polsat Boxing Night: Gołota - Saleta realizowana została w jakości HD. Obraz z Ergo Areny zarejestrowało 16 kamer, dzięki którym widzowie PPV w Cyfrowym Polsacie i ipla, mogli także dotrzeć do szatni zawodników, obserwując poza samą walką również ostatnie chwile przed starciem. Organizatorem całego przedsięwzięcia był Cyfrowy Polsat. Pomysł na listę walk to zasługa Mariana Kmity, dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat. Pojedynki komentował Andrzej Kostyra z Polsatu Sport, a gośćmi Jerzego Mielewskiego w studio byli: ekspert bokserski - Janusz Pindera, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w boksie i kick-boxingu Iwona Guzowska oraz aktualny Mistrz Europy w kategorii junior ciężkiej Mateusz Masternak. Rozmowy z zawodnikami przeprowadził Mateusz Borek, a z gośćmi Polsat Boxing Night rozmawiała Karolina Szostak. Galę poprowadzili Waldemar Kasta i Paweł Wójcik, a producentem wykonawczym była Federacja KSW.

Cyfrowy Polsat udostępnia wydarzenia sportowe w usłudze PPV od jesieni 2011 roku. Od tego czasu cieszą się one rosnącą popularnością wśród polskich widzów. Platforma planuje już kolejne wydarzenia, które będzie można zobaczyć w ramach usługi PPV Cyfrowego Polsatu i telewizji internetowej ipla.

źródło: sat-charts.eu / Cyfrowy Polsat


Mabo 1.15m+SG2100, Laminas AS-130+SG2100
Parabola Technisat 150cm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości