Propozycje dotyczące forum...

Uwagi, infomacje, komunikaty, propozycje dotyczące działalności forum Sat Club
Awatar użytkownika
Harti
Admin
Admin
Posty: 10236
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:23
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 208 razy
Dostał Podziękowań: 746 razy
Kontakt:

Propozycje dotyczące forum...

#331

Post autor: Harti » 01 sie 2021, 9:38

Mogę się odnieść do niektórych wątków, ale sprawy techniczne serwera itd.. pozostawiam @Rogerowi.
Fakt można by sporo zmienić czy poprawić, można by odświeżyć rangi itd.. ale czy tego oczekują ludzie? ? Dzisiaj nie ma już takiego ruchu na forum co kilka lat temu, kiedyś forum bardziej tętniło życiem, więcej się działo, dziś DX podupadł i to mocno, a dyskusje ograniczają się do ogłoszeń czy kart. Cały czas liczę że pojawią się osoby które miałyby tyle zapału co my kiedyś, i postanowią ożywić satclub, ale póki co nawet do moderowania nie było chętnych.
moimzdaniem pisze:
31 lip 2021, 17:39
Wstawiam pewne propozycje zmian, ulepszeń
2. Wywalenie z działu DX 'Satelitarne niebo - Tematy szczegółowe' tematów o przekazach (feeds) - jest od tego osobny dział na forum, z automatycznym kasowaniem tych postów po 7 dniach
Na początku dział feeds miał wąski zakres 39E-5.0W aby nie rozbudowywać za bardzo strony głównej. Systematycznie dodaję nowe satelity na których @stanley często dodaje nowości, aby maksymalnie oddzielić go od działu DX . Czy ma sens robić ogromny drugi dział dla przekazów? Mogę przejrzeć co jeszcze warto wydzielić, ale robienie kopii całej orbity raczej odpada.

moimzdaniem pisze:
31 lip 2021, 17:39
. Kogo dotyczy ranga 'Sponsorzy'? - patrząc po kolorze czcionki raczej powinna nazywać się 'Użytkownicy'.
Ranga dotyczy osób które wpłaciły coś na serwer, przy obecnej opcji zbiórki trudno to ogarnąć, więc w sumie masz rację ranga zrobiła się martwa. Niestety tak to jest z wszystkimi rangami, ktoś dużo pisze, dostaje rangę, potem znika... to jest standardowy problem od lat :smile1:

moimzdaniem pisze:
31 lip 2021, 17:39
. Dodanie rangi 'Konto Oficjalne' , z uprzednim uwierzytelnieniem / upewnieniem się co do prawdziwości - powód: wręcz parodia w wykonaniu usera @uclan podającego się za oficjalnego dystrybutora, który po krótkim czasie zwinął się z forum pozostawiając tylko email kontaktowy - to po co zakładał konto? Przykład z forum SK:
Dystrybutorzy i sklepy raczej nie czują potencjału w forach, i nie chcą współpracy, przez lata pisaliśmy z wieloma sklepami, ale oni nie mają czasu aby reklamować coś na forach, czy co gorsza odpisywać w sprawie softów itp.. Uclan był wyjątkiem, ktoś postanowił sprowadzać sprzęt z Ukrainy, ale coś chyba poszło nie tak. Na forum każdy ma swoje wizje poprawek i modyfikacji softu, a taki dystrybutor niewiele może, więc Uclan wolał się stąd zwinąć. :w00t:


Anteny:
240cm 85.0*E---24.0*W (4 lnb:Ku/KuR/L, Ka,C-band)
120cm 93.5*E---30.0*W
180cm 31E,39E,42E, 45/46E,
multifocus e85 33E,28.0E,23,5E, 19,2E, 13E
125cm 1W, 4W
100cm 5E, 9E
Tunery
C+, GTMedia Combo, Octagon SX88+, Prof Rev7300......

Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3884
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

Propozycje dotyczące forum...

#332

Post autor: Peyu » 01 sie 2021, 20:50

Chciałbym się odnieść co do rangi sponsorzy widać że jest martwa bo większość osób z tamtąd jest nie aktywna od x lat. Może zamiast rang które są jako sponsor dołożyć gwiazdki do nica że to osoba wspomagająca forum. Wiele tych osób które wpłacały zastrzegły dane i wpisały jako dane ukryte no cóż ich strata. Dla mnie powinna być nadal ranga choćby info kto wspiera w końcu jest to tylko aktualizacja raz na rok.

Co do sklepów czy tez producentów jest ciężko ich zatrzymać pozyskać oni liczą tylko na masowe sprzedaże i niech się klient dalej martwi. Nie raz było wręcz błaganie o poprawki w sortach niestety maja szaraków gdzieś.



Awatar użytkownika
Harti
Admin
Admin
Posty: 10236
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:23
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 208 razy
Dostał Podziękowań: 746 razy
Kontakt:

Propozycje dotyczące forum...

#333

Post autor: Harti » 08 sie 2021, 11:39

moimzdaniem pisze:
31 lip 2021, 17:39

2. Wywalenie z działu DX 'Satelitarne niebo - Tematy szczegółowe' tematów o przekazach (feeds)

Przejrzałem dziś ten wątek i wydzieliłem z DX do Feeds trzy kolejne pozycje:

68.5°E - Intelsat 20
66.0°E - Intelsat 17
40.0°E - Express AM7

Na tych satelitach w ostatnim czasie Stanley wkleja dużo postów, więc aby nie robiły zamieszania w DX niech będą osobno. Póki co nie widzę sensu wydzielania innych pozycji, (są tam sporadyczne wpisy) ale temat jest otwarty.


Anteny:
240cm 85.0*E---24.0*W (4 lnb:Ku/KuR/L, Ka,C-band)
120cm 93.5*E---30.0*W
180cm 31E,39E,42E, 45/46E,
multifocus e85 33E,28.0E,23,5E, 19,2E, 13E
125cm 1W, 4W
100cm 5E, 9E
Tunery
C+, GTMedia Combo, Octagon SX88+, Prof Rev7300......

Awatar użytkownika
moimzdaniem
DX-er
DX-er
Posty: 963
Rejestracja: 02 sty 2019, 19:48
Tuner: Octagon SX88+ Optima Combo
Antena: Multifach 180, Mabo 150, 120
Konwerter: Ku: Inverto, Televes, C: GCF-2106
Lokalizacja: Kruszwica (52,67*N , 18,32*E)
Podziękował: 127 razy
Dostał Podziękowań: 141 razy

Propozycje dotyczące forum...

#334

Post autor: moimzdaniem » 08 sie 2021, 18:01

Z przenoszeniem przekazów w osobny dział, to głównie miałem na myśli to, że po zalogowaniu są oznaczone na czerwono działy gdzie zostało coś nowego napisane; i tak: mamy dział DX , jest temat danego satelity, widać że zostało coś nowego napisane, myślisz że być może ktoś wstawił jakiś raport odbioru lub info o jakiś zmianach, nowościach, a tu feed, feed, feed. I tak w iluś działach dzień w dzień, po prostu trochę to irytujące ,gdy widać że jest od tego osobny dział na forum. Dlatego, dodatkowo w kwestii zajmowania miejsca na serwerze wysunąłem pomysł m.in. o automatycznej kasacji postów po określonym czasie w wybranych wątkach, dodatkowo do wyżej przytoczonych dodałbym jeszcze dział Kosz.
Jak już poruszyłem temat Kosza, to chciałbym się odnieść do pewnej kwestii w temacie ostatnio umieszczonym w tym wątku. (patrząc na to co tam się wyprawiało, to raczej słusznie że tam wylądował..) Była tam poruszona kwestia wystawianych na sprzedaż niektórych przedmiotów w dziale ogłoszeń. Mój komentarz do sprawy jest taki, że raczej to już głowa sprzedającego w tym, aby wystawiana oferta była legalna, czy to oferta jest w papierach na sprzedającego, czy na jego słupa który zgodził się takim być, to jego problem. Jest popyt, jest podaż. (Nie mam tutaj na myśli sprzętu operatorów, ale przeznaczonych dla zwykłego odbiorcy.) Konsekwencje tego bierze na siebie wystawiający, zgodnie z punktem regulaminu:
2. Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane posty na forum.
Ewentualnie; przenoszenie naginających regulamin tematów i postów do Kosza. - wtedy interwencja administracji/moderacji została dokonana, która to wtedy formalnie pod tym względem byłaby 'czysta' , w razie czego to martwiłby się już konkretny user, w myśl tego że 'w internecie nikt nie jest anonimowy' np. adresy IP, itd itp.
Co do tego,
Harti pisze:
01 sie 2021, 9:38
Mogę się odnieść do niektórych wątków, ale sprawy techniczne serwera itd.. pozostawiam @Rogerowi.
Fakt można by sporo zmienić czy poprawić, można by odświeżyć rangi itd.. ale czy tego oczekują ludzie? ?
,czego oczekuje ogół ludzi nie wypowiem się, nie jestem rachmistrzem spisowym, jednak raczej nie oznacza to, że należałoby niczego nie robić, bo niektórzy z różnych przyczyn, powodów, zaprzestali się udzielać, jedni z przyczyn poważniejszych np. wiek lub stan zdrowia, a kto inny np. z powodu focha. Na miejsce jednych forumowiczów przychodzą następni, tak to już jest, co zrobić. Jak to się mówi; kula ziemska kręci się dalej.


Ku: 93,5*E <-> 30*W => Multifach 180 + IBU Twin (przerobiony) + 24" + AS2000
C: 90*E <-> 27,5*W => Mabo 150 + CGF-2106 + 24" + AP500
60cm - 52*E
Mabo 120 :construction:
Octagon SX88+ Optima Combo, GTMedia V8 Finder Pro Combo.
Pzdr, Mikołaj

Awatar użytkownika
moimzdaniem
DX-er
DX-er
Posty: 963
Rejestracja: 02 sty 2019, 19:48
Tuner: Octagon SX88+ Optima Combo
Antena: Multifach 180, Mabo 150, 120
Konwerter: Ku: Inverto, Televes, C: GCF-2106
Lokalizacja: Kruszwica (52,67*N , 18,32*E)
Podziękował: 127 razy
Dostał Podziękowań: 141 razy

Propozycje dotyczące forum...

#335

Post autor: moimzdaniem » 08 sie 2021, 18:25

PS. Zapomniałem jeszcze napisać, ws. archiwizacji postów - zwróćmy uwagę że np. Allegro, utrzymując archiwizację, w przypadku tego serwisu starych ogłoszeń, pozwala sobie na to, bo obraca grubymi milionami, nie uzależniając swojego istnienia od powodzenia corocznej zrzutki na swój serwer. Z tego względu napisałem, że może dobrze byłoby pokasować co nieużywane / nieaktualne, może udałoby się w ten sposób zmniejszyć wymaganą co roku ilość $.


Ku: 93,5*E <-> 30*W => Multifach 180 + IBU Twin (przerobiony) + 24" + AS2000
C: 90*E <-> 27,5*W => Mabo 150 + CGF-2106 + 24" + AP500
60cm - 52*E
Mabo 120 :construction:
Octagon SX88+ Optima Combo, GTMedia V8 Finder Pro Combo.
Pzdr, Mikołaj

Awatar użytkownika
Harti
Admin
Admin
Posty: 10236
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:23
Lokalizacja: Rybnik (18.5E/50.1N)
Podziękował: 208 razy
Dostał Podziękowań: 746 razy
Kontakt:

Propozycje dotyczące forum...

#336

Post autor: Harti » 15 sie 2021, 10:10

Chciałbym jeszcze raz przypomnieć że nigdy nie usuwaliśmy ogłoszeń, więc nie proście moderacji o usunięcie danego tematu. :smile1:
Stare ogłoszenia samoistnie przesuwają się w dół, więc po czasie znikną nawet z pierwszej strony forum ogłoszeń.
Jeśli dany produkt/rzecz została sprzedana lub wycofana po prostu napiszcie tylko: >oferta nieaktualna< każdy będzie wiedział że nie ma sensu pytać o dany przedmiot i kontynuować wątku. :yes:


Anteny:
240cm 85.0*E---24.0*W (4 lnb:Ku/KuR/L, Ka,C-band)
120cm 93.5*E---30.0*W
180cm 31E,39E,42E, 45/46E,
multifocus e85 33E,28.0E,23,5E, 19,2E, 13E
125cm 1W, 4W
100cm 5E, 9E
Tunery
C+, GTMedia Combo, Octagon SX88+, Prof Rev7300......

ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości