TVP testuje Hbb tv na Astrze KR

Ku-band
Awatar użytkownika
igorlan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 620
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:37
Tuner: AX 4KBox HD51
Antena: Laminas 120/130 / Famaval 125/140
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Kraków / Cartagena
Podziękował: 51 razy
Dostał Podziękowań: 44 razy
Kontakt:

TVP testuje Hbb tv na Astrze KR

#1

Post autor: igorlan » 06 kwie 2012, 15:15

"TVP: Telewizja hybrydowa HbbTV na Euro 2012" - taki oto news pojawił się dziś na Satkurier.pl, co przyznam przyciągnęło moją uwagę z racji posiadania odbiornika, który obsługuje standard telewizji hybrydowej. Nie zastanawiając się długo, postanowiłem przystąpić do testu. Wypiąłem kabel od zestawu obrotowego, który od wczoraj domyślnie spogląda na Intelsata 907. Przewód został podpięty do Inverto Volksbox Web Edition IDL6651n, który wydaje się prawidłowo obsługiwać ten standard, co z resztą kilkukrotnie miałem okazję testować na niemieckim ARD. Pstryk na sterowniku przełączam z pozycji 19 - Intelsat 907 na pozycję 8 - Astra KR. Po chwili antena zameldowała się na pożądanym satelicie, więc szybciutko znalazłem zdefiniowany transponder należący do naszej narodowej telewizji. Już tylko skanowanie kanałów, chwila moment i pojawia się całą paczka. Od razu przy TVP 1 pojawiła się charakterystyczna czerwona ikonka "i w kółeczku" świadcząca, że strumień Hbb jest dostępny. Po szybkiej weryfikacji reszty kanałów TVP okazało się, że test faktycznie jest tylko na TVP1. Podekscytowany naciskam czerwony przycisk na pilocie, chwila niepewności i ...... moim oczom ukazuje się czarny ekran z malutkim napisem w lewym górnym rogu "hbb test".

Szczerze mówiąc spodziewałem się ciut więcej, niemniej jednak mój Inverto kolejny raz mnie utwierdził w przekonaniu, że jest dobrym, przyszłościowym odbiornikiem.

Jeśli testy wniosą coś nowego, to niezwłocznie poinformuję o tym fakcie.

http://satkurier.pl/news/74295/tvp-tele ... -2012.html
Załączniki
TVP1 Astra KR Hbb tv test.jpg
Hbb tv test TVP1 Astra KR Inverto Volksbox Web Edition IDL6651n.jpg


Famaval 125x140 - FreeSat UK
Parabola 180cm - planowana do C band
Laminas 120x130 (60E - 30W) - AX HD51
EchoStar 80cm (Eutelsat 10A - Eumetsat Weather Services) - TBS6925 DVB-S2

ODPOWIEDZ

Wróć do „19.2°E - Astra 1KR/1L/1M/2C”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości