How to VU+ - czyli co i jak?

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
loonatyk
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:16
Tuner: VU+ Duo2
Antena: nie wiem
Konwerter: nie wiem
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

How to VU+ - czyli co i jak?

#1

Post autor: loonatyk » 14 sie 2018, 18:06

Witam. Nie tak dawno stałem się posiadaczem VU+ Duo2. Zainstalowałem na nim obraz VTi 13.0.9. W sumie na tym moja wiedza w tej tematyce się kończy. Chciałbym odbierać "telewizję" na zasadzie cccam tylko nie bardzo wiem jak to skonfigurować, gdzie pobrać to na dekoderze. Może oprócz tego, są jeszcze jakieś fajne/potrzebne pluginy ?
Drugą sprawą jest to, że mam w domu zamontowaną satelitę z Cyfrowego Polsatu która dostarcza sygnał do dekodera tej samej firmy. Czy jeśli wymienił bym konwerter na taki, do którego da się podłączyć 2 kable antenowe to VU+ będzie normalnie odbierał sygnał ?
Czy jeśli ten konwerter miałby Unicable to byłbym w stanie jednocześnie oglądać i nagrywać ?
Może jest jakaś strona, na której byłbym w stanie poprzeglądać wszystkie pluginy do tegoż to wynalazku ?

Dzięki za pomoc !



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

How to VU+ - czyli co i jak?

#2

Post autor: Jacek » 15 sie 2018, 6:17

Czyli chcesz być "piratem" czy na VU+ mieć swoje karteczki. Konwerter możesz zmienić na Unicable, ale jeśli masz zeza np. na Astrę to nie będzie działało. Stron jest wiele, na większości musi się zarejestrować. To co potrzebne do pracy odbiornika możesz pobrać przez Wtyczki - zielony lub czerwony guzik i szukaj co chcesz. Linijki cccam sprzedają chinole - raz działa-raz nie.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

loonatyk
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:16
Tuner: VU+ Duo2
Antena: nie wiem
Konwerter: nie wiem
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

How to VU+ - czyli co i jak?

#3

Post autor: loonatyk » 15 sie 2018, 14:30

Tak, chcę być "piratem". Są dwa konwertery na talerzu satelity, ale na dwóch jest odbierany sygnał z Cyfrowego Polsatu.
A mógłbyś podać przykład takiej strony, lub jak to wyszukać w googlu ?



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

How to VU+ - czyli co i jak?

#4

Post autor: Jacek » 15 sie 2018, 16:00

Ale przykład strony do czego ?
Wejdź na aliexpress czy alibababę lub innego chinola i wpisz line cccam i wszystko znajdziesz


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

loonatyk
nowy
nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:16
Tuner: VU+ Duo2
Antena: nie wiem
Konwerter: nie wiem
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

How to VU+ - czyli co i jak?

#5

Post autor: loonatyk » 15 sie 2018, 16:05

Jacek pisze:
15 sie 2018, 6:17
Czyli chcesz być "piratem" czy na VU+ mieć swoje karteczki. Konwerter możesz zmienić na Unicable, ale jeśli masz zeza np. na Astrę to nie będzie działało. Stron jest wiele, na większości musi się zarejestrować. To co potrzebne do pracy odbiornika możesz pobrać przez Wtyczki - zielony lub czerwony guzik i szukaj co chcesz. Linijki cccam sprzedają chinole - raz działa-raz nie.
Jak wygląda sprawa z tym "zezem"



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

How to VU+ - czyli co i jak?

#6

Post autor: Jacek » 15 sie 2018, 16:51

Unicable w układzie zeza nie będzie działać.
Można zrobić coś nowszego na lnb wide band i wtedy masz Astrę + HotBirda i możesz wtedy nagrywać nawet 7 kanałów jednocześnie.
Ile chcesz podłączyć odbiorników i ile programów nagrywać w tym samym czasie, czy odbiorniki mają lub będą miały głowice FCB (np. cała seria VU+ 4k)
Możliwości jest kilka.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości