Wybór sprzętu 5 odbiorników + zez HOTBIRD i ASTRA 2

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
hobelik
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2017, 12:06
Tuner: Brak
Antena: Brak
Konwerter: Brak
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Wybór sprzętu 5 odbiorników + zez HOTBIRD i ASTRA 2

#1

Post autor: hobelik » 31 sty 2019, 22:12

Witam,

To mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników serdecznie.

Teraz opowiem jak wygląda sytuacja. Nowy budynek 3 sypialnie + salon do każdej z sypialni po jednym kablu do salonu 2 kable (ewentualna nagrywarka).

Po tym samym kablu musi iść również DVB-T. Na początek nie będę kupował nc+ czy polsatu więc chciał bym jak nawięcej darowych polskich i angielskojęzyczncyh programów dlatego czytałem coś o zezie

W instalacji użyłem kabli 100% miedź ze średniej półki z kotłowni do najodleglejszej sypialni jest max 20m przewodu.

Z kotłowni do miejsca instalacji anten będzie kolejne 6 metrów.

Początkowo będę miał TV tylko w 1 sypialni i salonie ale chciał bym by instalacja była gotowa na maksymalną liczbę odbiorników.

Z satelitą mam 0 doświadczenia ale hobbystycznie jestem elektronikiem a z wykształcenia i zawodowo informatyk więc technicznie ogarnę chyba wszystko.

Budżet na anteny(sat + dvbt) plus konwertery/multiswitche fajnie jak by się w 1000 zmieściło a jak wydam mniej ... to nawet lepiej.

Utrudnienia: na dachu są anteny kierunkowe do LTE B20 4 metry od miejsca na anteny sat/tv pewnie jakiś filtr ?? No i pójdą jednym korytem przez dach.

Co kupić ?? Wszystko oprócz odbiorników (dekoderów).

Lokalizacja woj. Śląskie Orzesze 50.096216, 18.853398 wokół lasy



1) Multiswitch TT 9/8 FT końcowy Telkom Telmor cena około 400zł lub wersja ekonomiczna MULTISWITCH 9/8 TECHNISAT CE 270zł

2) Antena Famaval 125TRX + uchwyt na 2 konwertery około 330zł

3) konwerter QUATRO Inverto BLACK Ultra IDLB-QUTL40-ULTRA-OPP 2sztuki 240

4) Antena DVBT Antena ASP-8 z symetryzatorem siatka no właśnie ale może ze wzmacniaczem ?? jak to przy multiswitchu jest ?? mux 8 jest na polaryzacji H.

Ps. Wiem że na tym nie będzie wiązki dla UK ale na tej ogólnej jest chyba więcej angielskojęzycznych niż na Astrze 1 ???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości