kondensatory i głowica

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

kondensatory i głowica

#1

Post autor: big-apple » 30 gru 2014, 1:39

Sporo użytkowników Vu+ Ultimo i DUO krytykowało kondensatory które siedziały w tych modelach niektórzy sami sobie je wymieniali komentowano także głowice że notowali spadek sygnału
Czy kondensatory mają coś do głowic?
Mam Duo2 ale głowica to singiel nie wybrałem DUALA
Czy te głowice pochodzą z tychże modeli właśnie? lub czy są one wrecz z tych modeli? Dlatego polecany jest tłumik?

Zaraz po przyjściu temperatur minusowych notuje spadek sygnału nawet o 1.1dB przykładowo Canal+ Sport HD był średnio 15.4-16.2 a teraz 13.8 14.2
Jest też sytuacja odwrotna TVP1 HD było 12.8 13.2 jest 13.4-6

[ Nie mam jak sprawdzić czy jakakolwiek wartwa śniegu zalega na czaszy wszystko jest zasłonięte]


Znam kilku userów głowic DUAL żaden z nich nie posiada tłumika i nie ma problemów z wycinaniem transponderów


W tunerze miraclebox ultra czy ktoś wie jakie siedzą głowice? czy są to duale czy single? Tuner ma miesiąc a wiekszość chwali go bardziej niż duo2.
Za ten post użytkownik big-apple otrzymał podziękowanie od:
Mr.X (30 gru 2014, 17:47)



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

kondensatory i głowica

#2

Post autor: Jacek » 30 gru 2014, 5:46

Czy kondensatory mają coś do głowic?
TAK - jak kondensator jest wadliwy to objawia się brakiem obrazu.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

kondensatory i głowica

#3

Post autor: big-apple » 30 gru 2014, 23:53

Ok jednak mnie dotyczy głowica która wycina transpodery i jest mega czuła tyle że nadal nie wiem czy ta głowica jest /pochodzi z staryszych modelu ultimo/duo1

Micarlebox ultra już 1 sklep wycofał ten model z oferty

Sprzęt to chyba Dania nie wiem czy coś w bebechach ma by Korea.



Awatar użytkownika
Mulder69
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:06
Lokalizacja: okolice Katowic
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

kondensatory i głowica

#4

Post autor: Mulder69 » 31 gru 2014, 2:53

Problem z kondensatorami był/jest przede wszystkim w starym DUO (efekt nie wybudza się/nie startuje, pali się czerwona dioda i tyle)
W dużej części modeli Ultimo był/jest problem z czułością głowić przez co jest potrzeba stosowania tłumika.

Nie znam przypadku użytkowania starego Duo i potrzeby stosowania tłumika/ków.
W przypadku nowego Duo czyli Duo2 wielu użytkowników skarży się na czułość głowic
i potrzebę stosowania tłumików. Co ciekawe nie ma takich problemów z Solo2 a jeżeli
są to sporadyczne.

Co do tego info o wycofaniu MiracleBox Ultra to o jaki sklep chodzi o ile można widzieć ?


Vu+Ultimo4k 4xDVBS2 FBC (HDD WD AV 4TB) OpenATV 6.0
czasza Laminas OFC-1200 AE + PM 75E - 30W + lnb BEST Germany HD3D 404 quad
Vu+Solo2 (HDD Samsung 2TB) OpenPli 4.0 czasza Triax 115 TD + lnb Inverto Black Ultra Quad

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

kondensatory i głowica

#5

Post autor: big-apple » 01 sty 2015, 22:16

Chodzi o to żę Atemio Nemesis go zastąpił a sprzedawca pewnie ma z tego jakiś bonus nie lubie takich praktyk

Dowiedziałem się też że w Miracle są głowice Samsunga ale nie wiem jakie czy są to DUALE także czy single.

No jest różnica cenowa 13xx a 1600 u niektórych 1570

mniej o 1 wyświetlacz chociaż MBU też ma plugin LCD4linux
oraz brak wbudowanego coolera ale to można zastąpić podstawka pod laptopa.

Z tą czułością to "expert" od tej fimry u której jest inny tłumik to mi powiedział że mam za dobry konwerter i polecał mi wymianę na inny słabszy. :noel/icon_cheesygrin:

Dlatego chce się dowiedzieć jakie są głowice w MBU i w Atemio chociaż bardziej MBU

Odnosze wrażenie że jakby DUO2 był zrobiony z takim podejściem jak TV Szajsung że podziała 3-4 lata i kup se nowy.



Awatar użytkownika
Mulder69
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:06
Lokalizacja: okolice Katowic
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

kondensatory i głowica

#6

Post autor: Mulder69 » 02 sty 2015, 4:27

big-apple pisze:Chodzi o to żę Atemio Nemesis go zastąpił a sprzedawca pewnie ma z tego jakiś bonus nie lubie takich praktyk
Może po prostu ma lepszy kontakt z firmą Atevio UG, może serwis jest szybszy i pewniejszy a poza tym Nemesis to te same podzespoły co MiracleUltra
i najważniejsze że tańszy niż MiracleUltra, nie zawsze takie decyzje są podyktowane jakimiś realnymi "mega bonusami" dla sprzedawcy.
Dla przykładu: Kiedyś brałem udział w zamówieniu i sprowadzeniu 75 monitorów bezpośrednio z magazynu producenta...wiesz jakie bonusy dostaliśmy ?
3 sztuki plecaków z logo producenta monitora... :icon_cool:
big-apple pisze:Dowiedziałem się też że w Miracle są głowice Samsunga ale nie wiem jakie czy są to DUALE także czy single.
Nie ma jeszcze dostępnych głowic typu Dual do Nemesis i MiracleUltra.
big-apple pisze:oraz brak wbudowanego coolera ale to można zastąpić podstawka pod laptopa.
Jakiego coolera ? chodzi Ci o wentylator wylotowy z tyłu tunera ? jeżeli tak to przecież jest w obydwu tunerach
big-apple pisze:Z tą czułością to "expert" od tej fimry u której jest inny tłumik to mi powiedział że mam za dobry konwerter i polecał mi wymianę na inny słabszy. :noel/icon_cheesygrin:
Dlatego chce się dowiedzieć jakie są głowice w MBU i w Atemio chociaż bardziej MBU
Ja w swoim Nemesis nie mam żadnego problemu z czułością na żadnej głowicy (dodatkową trzecią dvbs2 mam Samsunga)
a mam konwerter "lepszy" i wysokiej jakości okablowanie choć nie krótkie (odcinki po 30 metrów)


Vu+Ultimo4k 4xDVBS2 FBC (HDD WD AV 4TB) OpenATV 6.0
czasza Laminas OFC-1200 AE + PM 75E - 30W + lnb BEST Germany HD3D 404 quad
Vu+Solo2 (HDD Samsung 2TB) OpenPli 4.0 czasza Triax 115 TD + lnb Inverto Black Ultra Quad

Awatar użytkownika
vlad1997
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 594
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:21
Tuner: HDBOX9105+E2
Antena: td64
Konwerter: inverto
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 42 razy

kondensatory i głowica

#7

Post autor: vlad1997 » 02 sty 2015, 17:32

Problem niestety występuje gdzie liczy się cena i czasami dobre elementy są zastępowane gorszymi zamiennikami dla kilku centów oszczędności albo uwaga teoria spiskowa ( ale coś w tym jest ) specjalne starzenie sprzętu np kondensatory zamiast te 105C np takimi 85C .


sprzęt jaki wpadnie do testów co jakiś czas inny

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

kondensatory i głowica

#8

Post autor: big-apple » 04 sty 2015, 1:12

Na Atemio Nemesis musi być rynek a nie kraj NIEMCY to samo co GIGABLUE

Tu chodzi o wsparcie a nie że jest tańszy

Takie bonusy jak plecak to ja dziękuje :no: bardziej mi MBU podoba się szczególnie wyśtwietlacz picony się mieszczą.

Jak widać DUAL w DUo2 jest lepszy bo nie jest czuły niby ale nie wiem czy wszystkie bo tutaj nikt się nie wypowiadał na temat tych głowic negatywnie

Wyszło by tak by sam zamienił swoja single na dual i musiałbym dopłacić 50% ceny wartości głowicy i być może nie musiałbym używać tłumika lub zakup MBU bo i tak chce kupić coś drugiego
Jednak sytuacja z nc+ i cała ta sprawa z parowaniem kart mnie hamuje .Na razie z tego co wiem mają być nowe karty dla userów conax ale nie musi się to stać w tym roku a może sie stać tego nie wie nikt.



donvito
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 218
Rejestracja: 13 cze 2010, 23:00
Antena: Otis OFC-1200
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 12 razy

kondensatory i głowica

#9

Post autor: donvito » 10 sty 2015, 20:46

Mam Vu+DUO od października 2010r i żadnych problemów z tunerem do dziś. Żadnych spadków sygnału w zimie czy w lecie, ani problemów z wstawaniem z deep standby. Nie mam też potrzeby stosowania tłumików, poprostu wszystko działa jak ma działać.


Otis OFC-1200 + SG2100 + Inverto Black Ultra
VU+DUO, Spiderbox HD9900, Openbox F500

Awatar użytkownika
Mulder69
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:06
Lokalizacja: okolice Katowic
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

kondensatory i głowica

#10

Post autor: Mulder69 » 10 sty 2015, 21:36

donvito pisze:Mam Vu+DUO od października 2010r i żadnych problemów z tunerem do dziś. Żadnych spadków sygnału w zimie czy w lecie, ani problemów z wstawaniem z deep standby. Nie mam też potrzeby stosowania tłumików, poprostu wszystko działa jak ma działać.
I tak jest, jednak co do sprawy z kondensatorami a właściwie ich wymianą bo tuner nie wybudza się
wszystko jest uzależnione w jakim stopniu tuner się eksploatuje. Jeżeli tuner chodzi praktycznie cały czas
przez powiedzmy 3 - 4 lata czyli albo jest włączony albo jest na zwykłym standby i dodatkowo dużo
nagrywasz to wcześniej czy później i tak trzeba będzie wymienić kondensatory.
Należy też pamiętać o tym że od pewnego momentu zaczęto produkować tunery z lepszymi kondensatorami.


Vu+Ultimo4k 4xDVBS2 FBC (HDD WD AV 4TB) OpenATV 6.0
czasza Laminas OFC-1200 AE + PM 75E - 30W + lnb BEST Germany HD3D 404 quad
Vu+Solo2 (HDD Samsung 2TB) OpenPli 4.0 czasza Triax 115 TD + lnb Inverto Black Ultra Quad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości