Settings E2 - Listy Kanalow Dreambox/VU+/Linux

Wszystko na temat odbiorników marki Dreambox
Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

Settings E2 - Listy Kanalow Dreambox/VU+/Linux

#1

Post autor: inz.Antenowicz » 22 lut 2015, 20:45

Wstawiam Wam liste kanalow do tunerow linux. :smile1: Do anteny multifeed w sam raz. Od razu mowie, to nie jest typowa lista dxerska a lista do ogladania polskich platform oraz TVSAT FTA i Radio.


Polskie platformy Sat:
-nc+
-Cyfrowy Polsat
-TNK HD
-MTV Unlimited

Satelity:
1) HotBird 13°E
2) Astra-1 19°E
3) Astra-2 / Eutelsat-28 28°E
4) Astra-3 23°E
5) Eutelsat-9 9°E
6) Amos / Eutelsat 5West 4/5°W

Faworyty TV:
- nc+ & Cyfrowy Polsat FULL PACK
- HD Channels
- platforma nc+
- Cyfrowy Polsat
- TNK HD
- MTV Unlimited
- POLSAT VOD
======<Free to Air Channels>======
Faworyty FTA (28e/23e/19e/13e/9e/,4-5w)
-Music Channels
-News Channels
-Doku Channels
-DEUTSCHLAND FTA
-France par Satellite
-Freesat UK
-Russia & Ex-UdSSR TV
-USA World Services
-AUT & Swiss

Faworyty Radio:
-Radio Tematyczne
-Polskie Stacje Radiowe
-International Stations
-Radio in English
-Radio en Francais
-Radio in Deutsch
-Benelux Radio
-AUT & Swiss


Co znaczy Faworyty FTA i Radio?

Faworyty TV to wybor najlepszych kanalow z wyzej wymienionych pozycji sat. Jak wiadomo na satelicie jest sporo smieci, ja je przebralem. Sa najwazniejsze niemieckie, jest caly angielskojezyczny Freesat, Jest caly sklad francuskich kanalow France Televisions, M6, TCM itd rozsiany po kilku satelitach. Uzbierala sie fajna francuska paczka. Wloskie rowniez przebralem, sa RAI, Italia1, Canale5 i te wszystkie, na ktorych jest najmniej teleshoppingu. Ulozylem tez wszystkie kanaly Beneluxu fta z 23°E, czeskie, wegierskie oraz typu "International". Pozbieralem wszystkie rosyjskie z 13°E i 9°E do kupy, jest sporo, dolozylem ukrainskie z 4°W. Ogolem zrezygnowalem z teleshopow i wrozek, wiekszosci kanalow religijnych i niszowych kanalow arabskich, perskich, hinduskich itd. Wyszla ogolem spora lista kanalow fta, ktore naprawde da sie ogladac a sa za friko.

Faworyty Radio koncentruja sie na stacjach z muzyka popularna, sa to przede wszystkim europejskie stacje, ktore na UKFie w swoich krajach ciesza sie bardzo duza popularnoscia. Sa to stacje, brytyjskie (wyszperalem tez angielskojezyczne stacje VOA i fta AFN), niemieckie, francuskie, wloskie, holenderskie, austryjackie i szwajcarskie ale ulozylem tez radia tematyczne, czyli jazz, rock, muzyka klubowa, muzyka klasyczna oraz niemieckie szlagiery.


Lista byla pisana na blindscanie Dreamboxa 7020HD v1. Problemow u mnie w VU+ Duo2 nie bylo ale jezeli na tunerze Waszej marki nie bedzie sygnalu na kanalach, to przeskanujcie "Automatyczne Wyszukiwanie Programow" i bedzie na bank gralo.

Liste najlatwiej wgrywa sie programem Dreambox Edit. Ktory mozecie sciagnac tutaj:
http://dreamboxedit.com/category/download/

Jezeli nie macie full pakietu, to mozecie sobie zawsze niepotrzebne kanaly wykasowac. Jest to o wiele latwiejsze, jak ukladanie. :grin: Zawsze bedziecie mogli sobie pozmieniac na Dreambox Edit, co Wam sie bedzie podobalo. Strutkure juz macie.

Na liscie uwzglednione sa zmiany do 2015-02-24.

Pozdrawiam! :beer:

EDIT: NAJNOWSZA LISTA KANALOW DO DEKODEROW LINUX: 2015-12-01
TUTAJ: http://www.satclub.pl/settings-e2-listy ... ml#p199702
Załączniki
4satclubbers 2015-02-22.zip
Lista kanalow Polskie platformy sat oraz antena multifeed 28e/23e/19e/13e/9e/4-5w
(252.94 KiB) Pobrany 398 razy
Ostatnio zmieniony 08 gru 2015, 12:21 przez inz.Antenowicz, łącznie zmieniany 5 razy.


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

Settings E2 - Lista Kanalow by @Antenowicz dla linuxa

#2

Post autor: big-apple » 23 lut 2015, 0:11

Wiesz nie pobiore a czemu :fez: bo korzystam z Vhanibala na pełna orbitę i jemu zleciłem tłumaczenie i mam z nim kontakt dlatego w naszych platformach są polskie tłumaczenia w tejże sekcji .Mozna sobie pousuwać śmieci poprzestawiać kolejność. Osobiście wole listy z nazwą pakietową niż best of lub tematycznie.

Jednak są braki spowodowane że Vhan nie ma zasięgu np 36 east i zdałoby się dokleić oraz brak pozycji za 75 east. Z tym jest większy problem bo tutaj nikt nie ma listy na dalsze pozycje na dreamy i inne E2 podobne tunery.



Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

Settings E2 - Lista Kanalow by @Antenowicz dla linuxa

#3

Post autor: inz.Antenowicz » 23 lut 2015, 1:02

Oczywiscie nie ma problemu. To jest lista glownie kierowana do posiadaczy zestawow multifeedowych np na diseqcu 4/1:

1) HotBird 13°E/Astra 19°E
2) HotBird 13°E/Astra1 19°E/Astra2-Eutelsat28 28°E
3) HotBird 13°E/Astra1 19°E/Astra2-Eutelsat28 28°E/Astra3 23°E
4) HotBird 13°E/Astra1 19°E/Astra2-Eutelsat28 28°E/Eutelsat 9°E

Mysle, ze ta lista sie dla Ciebie nie nadaje, bo nie nadaje sie do anteny na obrotnicy. No i na mojej liscie obcojezyczne kanaly sa tylko FTA. Vhaniball uklada chyba wszystko...? To nie jest problem ulozyc taka liste ale problemem jest czas. :smile1: Mysle, ze wiekszej czesci odbiorcom w Polsce to nie jest to potrzebne, bo licza sie tylko nasze platformy. :yes:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Settings E2 - Lista Kanalow by @Antenowicz dla linuxa

#4

Post autor: Jacek » 23 lut 2015, 18:01

Z tym jest większy problem bo tutaj nikt nie ma listy na dalsze pozycje na dreamy i inne E2 podobne tunery.
Chyba żartujesz.
Inna sprawa, że tworzenie takiej listy od 96,5e do 45w trochę trwa (jest pracochłonne) i każdy ma swoje priorytety.
Jeden opublikuje i zaraz się zacznie - eee nie ma tego, nie ma tamtego, a może byś przerobił, może byś większą czcionką napisał, albo mniejszą, albo z dużej litery, albo z małej.
Polakowi nie dogodzisz :cigar: Tak więc, nie każdy się wychyla ze swoją listą :no:
Ja dla przykładu mam tak ułożoną jak na załaczonym zrzucie
W pierwszym nawiasie [] jest wpisany numer pozycji sat z pozycjonera, żeby nie zaglądać do ściągawki :clap:
Załączniki
lista.jpg


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

big-apple
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1569
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:22
Tuner: SOLO 4k
Antena: 94cm USASL
Konwerter: inverto premium
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

Settings E2 - Lista Kanalow by @Antenowicz dla linuxa

#5

Post autor: big-apple » 23 lut 2015, 22:55

No o taką liste mi chodziło jednak wystarczyło by mi by liste kanałow od 75 w góre aż do 90

Oczywiście nie wiem czy ja jestem w zasięgu tychże pozycji a moja 94.88 co innego 110-115 ale co niektórzy tutaj mówili by nie jechać za często na pozycje skrajne szczególnie USALSem bo można nie wrócić można zawiesić urządzenie można rostroić sobie trajektorie itd

Ostatnim razem jak byłem na 68 to monter mi mówił podczas jazdy na 75 że już koniec. Także na dalsze pozycje to ja sobie pojade jak będę miec siłownik i PM chociaż tutaj też mi mówili że można uszkodzić lustro anteny by zbyt mocnym wyginaniu się no i troche się dziwie bo tutaj strasznie dużo osób mówiło o 88-92 ---... Chinasat być może chodzi o zawieszenia MABO ale te z antenami ponad 115-120cm



Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

Settings E2 - Lista Kanalow by @Antenowicz dla linuxa

#6

Post autor: inz.Antenowicz » 24 lut 2015, 0:15

@Jacek
Swietna lista! :clap: Widze pilni z Was wszystkich cichaczem ukladacze. :thumbsup: Taka lista kosztuje sporo pracy. Problemem nawet nie jest samo ulozenie ale wiekszym juz problemem jest trzymanie czystosci i wpisywanie zmian, no a orbita na obrotnicy ogromna. Szkoda, ze nie mam jak zamontowac drugiej anteny na balkonie. Mam swietny balkon, bo idzie prawie dokladnie na 0° na poludnie i nic mi juz przed balkonem nie wybuduja, dzdzewka tez nie bedzie a wiatry nie dochodza. :vivalabamba: No ale przy mojej T90 Zona sie nie zgodzi na druga antene 110cm. Nie ma nawet takiej opcji... :no:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Settings E2 - Listy Kanalow dla linuxa

#7

Post autor: Jacek » 24 lut 2015, 6:06

no a orbita na obrotnicy ogromna
Jak już kiedyś wspominałem obrotnic nie cierpię - dla mnie to taka "popierdułka" a nie siłownik :w00t:
Problemem nawet nie jest samo ulozenie ale wiekszym juz problemem jest trzymanie czystosci i wpisywanie zmian,

Od czasu do czasu przejadę się antenką po satkach i zrobię aktualizację (te które są u mnie w zasięgu 68,5e-30w), ale będę na wiosnę ( a to już nie długo ) u Pawła (Humi) i mam nadzieję przeskanować od 96,5e ( chociaż 90e i 75e skanowałem u uinnych osób ) :clap2:
Ostatnim razem jak byłem na 68 to monter mi mówił podczas jazdy na 75 że już koniec. Także na dalsze pozycje to ja sobie pojade jak będę miec siłownik i PM chociaż tutaj też mi mówili że można uszkodzić lustro anteny by zbyt mocnym wyginaniu się no i troche się dziwie bo tutaj strasznie dużo osób mówiło o 88-92
Po to są wyłączniki krańcowe aby nie uszkodzić anteny lub nie rozwalić komina :wall: - czy ten "monter" montował-ustawiał-widział w ogóle anteny powyżej 100cm :hmmm: - chyba tylko w internecie :wall:

Acha, i u mnie jest "tylko" jeden zbiór Radiowy - polskie stacje radiowe, pozostałe wycinam, IPTV też jest tylko parę - tego nie aktualizuję tak często,


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

UK Beam - Lista kanalow E2

#8

Post autor: inz.Antenowicz » 26 lip 2015, 23:03

Witam :cylon:

Przebywalem pewien okres czasu w strefie wiazki brytyjskiej Astry-2 28,2°E, gdzie sygnal na antenie Multifocus E85 mam na 89%. :grin: Postanowilem wiec przywiesc liste kanalow na Enigmie2, ktora moze Wam sie przydac do DXu na wiekszych antenach. Liste skanowalem na tunerze Gigablue 2015-07-22 - image Open RSI (Open PLI). Liste satellites.xml pobieralem z tad: http://satellites-xml.org/ Wszystkie zawarte satelity byly przedtem czyszczone z pozostalosci po nieaktualnych kanalach.

Lista zawiera satelity:
- Eutelsat7 7°E
- Eutelsat9 9°E (mam 7°E i 9°E na jednym konwerterze)
- HotBird 13°E
- Astra1 19°E
- Astra2 28°E

Zawarte bukiety kanalow:
>>> TV User Bouquets
==Telewizja FTA==
- Faworyty Free TV (wszystkie satelity)
- Niemiecka Free TV (Astra 19,2E)
- Freesat - UK Beam (Astra 28,2E)
==platformy Pay-TV==
- NC+ & Cyfrowy Polsat
- Sky Deutschland
- MTV Unlimited
- Cyfrowy Polsat VOD
==Faworyty==
- Faworyty HD
- Music & Fashion
- News Channels
- Sky De Sport HD
- Sky De Bundesliga HD
- Sky De Eurosport 360 HD
- Radio Satelitarne
- xxx-tv
>>>Radio User Bouquets
- Polskie stacje radiowe (NC+ & CP)
- Freesat UK Radio
- Radio Faworyty International

Reklamacji drodzy Panowie nie uwzgledniam. :no: Lista byla po niemiecku, aktualizowalem i przerabialem ja specjalnie dla Was. Mi w sumie niepotrzebna ale pomyslalem, ze skoro "UK Beam", to moze byc u nas popyt... :w00t: Wystarczy otworzyc na programiku DreamboxEdit i mozna sobie pozmieniac po swojemu albo przekopiowac do innej listy, wystarczy otworzyc drugie okienko DreamboxEdit. :beer:
Załączniki
E2 UK-Beam 2015-07-22.zip
Lista kanalow E2 dla tunerow Linux - Freesat UK Beam 28E + 5 satek (Data: 2015-07-22)
(392.06 KiB) Pobrany 194 razy


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

Robinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 352
Rejestracja: 11 mar 2012, 22:08
Tuner: HD51
Antena: Mabo 115
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 32 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

Settings E2 - Listy Kanalow dla linuxa

#9

Post autor: Robinson » 30 lip 2015, 21:46

Dzięki, inz.Antenowicz.



Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

Settings E2 - Listy Kanalow dla linuxa

#10

Post autor: inz.Antenowicz » 01 sie 2015, 21:33

Spoko, nie ma sprawy! Zrobilem to z przyjemnoscia.. :beer:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dreambox”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości