Aktuator siłownika 18 cali .

Na tym forum możesz umieszczać oferty kupna i sprzedaży
Awatar użytkownika
rysiuhelix
Ekspert
Ekspert
Posty: 4106
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:08
Podziękował: 213 razy
Dostał Podziękowań: 291 razy

Aktuator siłownika 18 cali .

#1

Post autor: rysiuhelix » 22 lut 2015, 22:16

Szukam sprawnego aktuatora- bez luzów na śrubie - do siłownika 18 cali - prawdopodobnie dawnego wykonania siłownika SUPERJACK .

Poniżej zamieszczam fotki jak powinien wyglądać aktuator 18 cali - szczególnie ważne - końcówka siłownika
ta do połączenia z napędem oraz średnice rury i tłoczyska aktuatora .

Średnica rury aktuatora - 35 mm zewnętrzna .
Średnica tłoczyska zewnętrzna - 30 mm .

Mogę kupić , w zamian dać sprawny siłownik SuperJack 12 cali / stara dobra jakość / , pozycjoner Datcom AP 500 , siłownik 8 cali do deklinacji lub coś dorobić
do antenki - do uzgodnienia .

Poniżej fotki szczegółów aktuatora .
Załączniki
11.JPG
22.JPG
33.JPG
44.JPG



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Aktuator siłownika 18 cali .

#2

Post autor: toroidal68 » 23 lut 2015, 20:04

Lepiej kupic nowy :yes: nie ma co inwestowac w takie stare zuzyte czesci,nie oplaca sie zapewne.
Rysiu ja posiadam taki silownik 18" jest sprawny nie wiem czy jest taka sama koncowka ja u Ciebie.
Tylko jest problem z dostawa,poniewaz mam go tu u siebie w Szwecji.Zawiozlem go poniewaz chcialem zalozyc go
do mojej Jumbo 140.Ale cos nie mam czasu,narazie jezdze na mojej Katrinie. :yes:
Jesli poczekasz do lata to go przywioze bo teraz niby bede na Swieta ale samolotem za duzy bagaz. :judge:
Załączniki
IMG_3002.JPG
IMG_3003.JPG
IMG_3006.JPG



Awatar użytkownika
rysiuhelix
Ekspert
Ekspert
Posty: 4106
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:08
Podziękował: 213 razy
Dostał Podziękowań: 291 razy

Aktuator siłownika 18 cali .

#3

Post autor: rysiuhelix » 23 lut 2015, 20:35

:smile1: Odkręcić tą śrubę łączącą teleskop / Klucz 14 / i wtedy będzie wiadomo czy końcówka jest taka sama / tzn z tą nakrętką na klucz pazurkowy
dociskającą łożysko toczne / , poza tym średnice muszą być takie jak w moim poście .

Poczekam - jeśli się coś trafi wcześniej dam znać .

Mówisz - nowy , to co teraz produkują i sprzedawają ubliża wszelkim normom technicznym .
Przetrenowałem z CONRAD - jak szybko kupiłem u nich 36 cali Jaegera - tak szybko go zwróciłem , Firma Conrad robi sobie krzywdę sprzedając
takie wyroby .

W nowych siłownikach - nie ma szans na normalną wymianę łożyska tocznego w aktuatorze / obsadzenie łożyska jest zapunktowane , nawet
jeśli dobry tokarz usunie wewnątrz to zapunktowanie - to jak po wymianie zabudować nowe łożysko /.
To są po prostu jednorazowego użytku siłowniki .



toroidal68
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Aktuator siłownika 18 cali .

#4

Post autor: toroidal68 » 23 lut 2015, 20:39

Z tym to masz racje ze teraz to caly rynek to Made in China :sly: Jak bede mial chwile czasu to rozbiore silownik i zrobie foty.
———
Rysiu no i niestety chyba nie bedzie pasowac,ale jesli chcesz calosc to dopiero zglos sie w lato to wysle.Jesli oczywiscie nic nie znajdziesz.
Załączniki
IMG_3007.JPG
IMG_3008.JPG
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 20:55 przez toroidal68, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post użytkownik toroidal68 otrzymał podziękowanie od:
rysiuhelix (23 lut 2015, 20:40)



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Aktuator siłownika 18 cali .

#5

Post autor: Jacek » 23 lut 2015, 20:46

nie ma co inwestowac w takie stare zuzyte czesci,nie oplaca sie zapewne.
Niektóre części samochodowe regenerowane są lepsze od "oryginałów" , a znając Ryśka tak może być :clap2: :clap:


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

tirex1
Bywalec
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:06
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 20 razy

Aktuator siłownika 18 cali .

#6

Post autor: tirex1 » 24 lut 2015, 0:19

niedawno na złomie kupiłem zawieszenie do anteny nie wiem jakiej +siłownik12cali
Ponieważ silnik był sprawny ,nie uszkodzone przekładnie ,postanowiłem naprawić aktuator który był niesprawny.
Niesprawny to za mało powiedziane Moje przemyślenia ,pomysły w tym temacie.wkrótce.



Awatar użytkownika
rysiuhelix
Ekspert
Ekspert
Posty: 4106
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:08
Podziękował: 213 razy
Dostał Podziękowań: 291 razy

Aktuator siłownika 18 cali .

#7

Post autor: rysiuhelix » 07 mar 2015, 16:16

Nieaktualne .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości