prozba wsprawie porady

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

prozba wsprawie porady

#11

Post autor: Jacek » 12 mar 2016, 10:26

I co wyszło?!
Jak Ci się nie chce to nie pisz wcale. Co masz za problem ???
Ja nie mam żadnego :thumbsup: - wrzuć na luz i się tak nie spinaj - tak już mam i większość z forum zna mój styl pisania.
Za ten post użytkownik Jacek otrzymał podziękowanie od:
Peyu (12 mar 2016, 18:46)


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

prozba wsprawie porady

#12

Post autor: Fotodetektor » 12 mar 2016, 20:27

A to spoko hahahahahhahahahahahahahaha
Luz. Zapamiętam WARIACIE ! :slap: :thumbsup:


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

dreamslon
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2012, 22:13
Tuner: Vu+ Uno 4k SE
Antena: Inverto 120 grafit
Konwerter: Quad Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Chojna
Podziękował: 3 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

prozba wsprawie porady

#13

Post autor: dreamslon » 13 mar 2016, 11:03

Korzystając z okazji podepnę sie pod temat:)
Z powodu dodatkowego tv potrzebuje kupic nowy konwerter quad na 13E do anteny E85 ,zazwyczaj centralnie mam 19,2 lub 23,5...wiec HB zezuje,nie ukrywam ze najlepszy byłby wąski żebym mógł wcisnąć 16E,tylko nie wiem co wybrać i przy okazji wymienił bym 28,2 ,w tej chwili mam Inverto Black Ultra,ale z racji dużych rozbieżności w sygnale pomiędzy tunerem a tv chce zakupić twin i nie wiem czy nadal brnąc w Inverto czy może spróbować Best-a lub cos innego?


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk



dreamslon
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2012, 22:13
Tuner: Vu+ Uno 4k SE
Antena: Inverto 120 grafit
Konwerter: Quad Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Chojna
Podziękował: 3 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

prozba wsprawie porady

#14

Post autor: dreamslon » 13 mar 2016, 17:57

Jakby ktoś mógłby mi pomoc w tej kwestii to bede bardzo wdzięczny,bo czytając opinie widzę ze cos jest polecane a niektórzy odrazu to szyderczo wyśmiewają...wiec nie wiem tak naprawdę na co sie zdecydować.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk



Awatar użytkownika
jansat
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1129
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

prozba wsprawie porady

#15

Post autor: jansat » 13 mar 2016, 21:23

A tak na poważnie , bo temat który jest drążony przez użytkowników z wersją każdy swoje chwali , to może ja wypowiem się neutralnie i myślę że wyczerpująco.
Do sedna sprawy.
Każdy LNB (firma-producent) spełni podstawowe oczekiwania użytkownika który zamontuje konwerter do anteny 80-90cm na Hotbird lub Astra gdzie nie ma problemów z mocą nadawczą satelity na danym terytorium. Należy to tak rozumować ,czy wybierzemy produkty z Inverto ,Televes ,MTI(Corab) to nie zauważymy dla zwykłego użytkownika większych różnic na wskazaniach procentowych w dekoderach ,a jak są to i tak odbierzemy wszystko co dana platforma oferuje.Problem pojawia się z wyborem LNB jeśli chcemy odbierać coś co jest już trudniej z pokryciem sygnału lub jeśli mamy do czynienia z transmisjami w singlowymi poniżej SR10000. W takim przypadku należy się trochę rozglądnąć po internecie w tematach na jakich najczęściej użytkownicy konwerterach działają . W tym temacie nie będzie paplaniny mój jest najlepszy , bo tam wybór jest bardzo mały.
Aby na koniec nie wdawać się w niepotrzebne dyskusje to mogę poradzić ,aby nie kupować sprzętu nie wiadomego producenta (chińskiego garażu) tylko kupować sprzęt znanych marek.
Za ten post użytkownik jansat otrzymał podziękowanie od:
dreamslon (14 mar 2016, 5:10)


KTI 230cm C-band MTI 15Ksiłownik36",Svensat1,5m LNB twin Invacom siłownik18",Mabo 1,5m LNB SC-1 siłownik18" Parabola 125cm zez Astra-Hotbird LNB twin Digistar i SC1
Dekodery codziennie inny
Na 2 lata N-box HDTV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości