Zmiany na forum

Uwagi, infomacje, komunikaty, propozycje dotyczące działalności forum Sat Club
Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Zmiany na forum

#211

Post autor: Fotodetektor » 21 lis 2015, 20:01

ooooooooooooo teraz mam ! TO JEST COŚ ! SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Zmiany na forum

#212

Post autor: Jacek » 23 lis 2015, 9:32

Na smartfonie SGIII nie widzę Wyloguj i nowe wiadomości .Przed SKLEP SATCLUB jest pusto :cigar: .

Druga sprawa w zakładce polecane strony. http://http//satinfo24.pl/ - u mnie ta strona się nie otwiera :wall:


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

Awatar użytkownika
Fotodetektor
Ekspert
Ekspert
Posty: 2069
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:13
Tuner: Ultimo 4k
Antena: Televes Q90AL
Konwerter: Unicable II Inverto 32UL40
Podziękował: 184 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

Zmiany na forum

#213

Post autor: Fotodetektor » 23 lis 2015, 9:47

Dokładnie. Satinfo nie działa

Wysłane z mojego HTC One_M8


VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90, Gosat 150
Andrew 100 laminat
Televes Q90AL

Awatar użytkownika
Roger
Admin
Admin
Posty: 1966
Rejestracja: 11 lut 2009, 20:12
Tuner: nBox
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 173 razy
Dostał Podziękowań: 47 razy
Kontakt:

Zmiany na forum

#214

Post autor: Roger » 23 lis 2015, 10:03

Jacek pisze:Na smartfonie SGIII nie widzę Wyloguj i nowe wiadomości .Przed SKLEP SATCLUB jest pusto :cigar: .

Druga sprawa w zakładce polecane strony. http://http//satinfo24.pl/ - u mnie ta strona się nie otwiera :wall:
naprawie w wolnej chwili. Satinfo nie dziala bo widocznie maja jakies problemy z serwerem lub natury technicznej, to nie nasza dzialka :-)



Awatar użytkownika
Krzychu00012
nowy
nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2015, 18:24
Lokalizacja: Szczerców
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0
Kontakt:

Zmiany na forum

#215

Post autor: Krzychu00012 » 03 gru 2015, 18:36

A możecie zmienic logo SATinfo24 na większe? W porównaniu do pozostałych jest za małe :yes:



Awatar użytkownika
zuchnet
DX-er
DX-er
Posty: 12517
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:24
Tuner: Dr.HD, Openbox, TBS 6983
Antena: 2m, OFC 1200, AS-130
Konwerter: Inverto White Flansh
Lokalizacja: Lubartów 51.44°N 22.68°E
Podziękował: 551 razy
Dostał Podziękowań: 797 razy
Kontakt:

Zmiany na forum

#216

Post autor: zuchnet » 01 sie 2016, 18:08

Widać że przez ostatnie kilka miesięcy na forum wśród użytkowników którzy dość regularnie odwiedzali nasze forum oraz udzielali się panuje dobrze znany "foch".
Nie mi to oceniać i dociekać czemu tak się stało ja myślałem że każdy z nas tutaj jest dorosły i takie stany ducha i umysłu jak fochy ma już za sobą ale jednak myliłem się.
Oczywiście każdy ma prawo do tego aby zmienić portal, forum etc.. nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma. Jedni przestali pisać drudzy zmienili forum - okej rozumiem.
Teraz nasuwa mi się pytanie czy dla grupki 10 osób warto to dalej ciągnąć ? :hmmm:

Dział DX już w ogóle zaszedł kurzem :slap: jeśli dojdzie do tego że w dziale DX będzie pojawiał się jeden post na miesiąc (oprócz feeds) no to sorry chłopaki chyba coś nie tak :hmmm:
Po cholerę nam to wszystko ? Blog będzie o wiele lepszym rozwiązaniem przynajmniej z mojej perspektywy.

Tak ja też nie piszę obserwuje co drugi siedzi ukryty i chyba z nudów zajrzy ! Teraz się pewnie na mnie obrazicie ale nic to trudno ja zawsze pisze/mówię to co myślę.

Całkiem inaczej podchodził bym do tego jak bym widział że forum żyje a ewidentnie koledzy strzelacie focha.
Ja daje sobie jeszcze rok jakkolwiek by to nie zabrzmiało.


Dish: Parabola 200 (98e-53w), AS-120 , AS-130, 3xT90 (95e-60e),(42e-4w),(5w-45w)
STB:DM 920UHD, DM 900UHD, VU+ DUO 4K SE , SF-8008 Single, Openbox X-810, S3 Mini II, S3 CI II, AS-4K2X, GT Media: GTX, GT Combo, V9 Prime, TBS 6903

Awatar użytkownika
Tomek22
DX-er
DX-er
Posty: 3534
Rejestracja: 05 cze 2010, 12:25
Tuner: Prof 7301 S2, TBS 6983, SF8008
Antena: Mabo 180cm
Konwerter: Inverto Black Ultra z Mifferem 58mm.
Lokalizacja: Łódź N51°49 E19°26
Podziękował: 1264 razy
Dostał Podziękowań: 451 razy

Zmiany na forum

#217

Post autor: Tomek22 » 01 sie 2016, 20:31

Witam
To ja napiszę od siebie kilka powodów.
Osobiście sam zauważyłem, że już od dawna forum podupadło.

1. Pojawiło się tutaj pełno osób obserwatorów wynoszących nasze raportowane kiedyś znaleziska poza strony forum. Szanujmy pracę drugiego człowieka i kopiując już posta na inne forum lub dodając wpis na flysat napiszmy skąd wklejamy i nick osoby z której kopiujemy. Sami siebie nie szanujemy. Kiedy ktoś wkleja/kopiuje post użytkownika @qwer wszyscy wymieniają skąd, od kogo i gratulują. Jak ktoś z nas wkleja/kopiuje brak jest tej informacji. Dlaczego na innych forach może być porządek i kultura?

2. Czym jest teraz DX? Jak dla mnie teraz aby bawić się DX trzeba spać na pieniądzach i mieć kartę minimum TBS 6925 aby łapać super modulacje ACM/VCM na których nic nie widać, tylko same piksele bo większość odebranych pakietów jest błędna. Jeszcze by się przydał demodulator NS3 za grube pieniądze.
Wiązki które coraz bardziej omijają nasz kraj.
Brak nowych częstotliwości do skanowania, mało zmian na orbicie.
Mało kto tutaj używa prawdziwego blindscana, większość czeka na czyjś wpis, najczęściej skopiowany z innego forum tylko po to aby pochwalić się swoim sygnałem. Jednak są wyjątki.
Niektórzy mają zajebiste TBS-y za +1000zł+ i 20 dekoderów w tym 5 samych openboxów, a nie potrafią zarzucić blinda co jakiś czas i zaciekawić jakąś pozycją. Pomijam już fakt, że coraz mniej nowości na orbicie, a każdy nowy satelita/wiązka odebrana u nas to wielki sukces.

3.Mieliśmy testować openboxy? I co się stało z tym openboxem DVB-T2? Wpisałem się na kolejke do testów jednak od listopada/grudnia ten dekoder widocznie u kogoś się zasiedział. Chyba nie takie były zasady.

4. Moje osobiste powody dla których DX odszedł na drugi plan:
- brak czasu / praca
- problemy z czaszą. Od długiego czasu mam duże wątpliwości co do poprawnej pracy mojej anteny, niestety dopiero nie dawno podjąłem kroki i w miarę możliwości idę na dach i kombinuje przy antenie aby przywrócić jej dawną sprawność.
- bardzo mocno wkurzająca sytuacja na orbicie i brak w Łodzi UK 2E/2F/2G. Astra 1N zawsze mnie pozytywnie napędzała. Teraz jeszcze więcej programów zniknęło
- brak moderatora tutaj na forum co robiłby porządek z postami i użytkownikami którzy w tydzień tłuką 250postów w jednym temacie o swojej antence, a potem znikają.


Kiedy się tutaj rejestrowałem w 2010 roku panował zupełnie inny klimat. Codziennie było pełno postów odnośnie nowych transponderków/feedów czy po prostu porównań sygnałów. Każdy dzielił się swoimi opiniami na temat danego satelity. Tak mnie to wciągnęło, że po dwóch latach powiesiłem 180-tkę na dachu bloku co wydawać by się mogło nie możliwe. Przebrnąłem wtedy przez wiele komplikacji aby móc w wieku 17/18 lat śmigać 180-tką po orbicie. Jednak dobry miesiąc temu myślałem o demontażu anteny i chciałem sprzedać to wszystko w cholerę. Jednak udało się te myśli odepchnąć i chcę w najbliższym czasie zasmakować pasma C, o ile zasrany WIMAX mnie nie odetnie od tego.
Wszystko zebrało się do kupy i tak powoli zmniejszała się moja chęć do DX. Jednak jest szansa, że iskierka wróci :)

Na pewno zostanę znienawidzony za tego posta i narobię sobie wrogów ale skoro ADMIN nie widzi powodu dla którego ludzie przestali tutaj pisać to musiałem mu to rozjaśnić chociaż trochę.
Fakt może mój post jest chaotyczny ale prawdziwy.
DX zamienił się w kasę, dekoderki do testów i ciemne interesy.

Mimo wszystko dziękuje wielu osobom, które wspierały mnie niemal od mojego początku w temacie DX. Wiele zagadnień, spraw i problemów nie zostałoby rozwiązanych gdyby nie kontakt z pewnymi osobami i ich bezinteresowna fachowa pomoc.
Wiem, że sam idealny nie jestem. Jednak dla mnie i tak jest szansa uratować to forum, ale wymaga to pracy nas wszystkich. Z wielką chęcią powróciłbym do satclubu z 2010-2014 roku.

Pozdrawiam i wspieram @pkpk za wytrzymałość. Ten użytkownik potrafi mnie zaciekawić swoimi postami.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016, 21:56 przez Tomek22, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post użytkownik Tomek22 for the post (total 3):
pawelwa (01 sie 2016, 20:34) • rysiuhelix (01 sie 2016, 22:38) • mg98 (01 sie 2016, 22:46)


Prof 7301 S2, TBS 6983
Zestaw Odbiorczy:
Mabo 180cm 93.5*E-40.5*W(bez 76.5*E i 78*E) Ku: Inverto Black Ultra (przerobiony) C: Kaonsat KS-N201G
Ku: Inverto Black ultra (przerobiony), Siłownik 24', Deklinacja 12'

loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

Zmiany na forum

#218

Post autor: loocas » 01 sie 2016, 21:47

Trudno się nie zgodzić, że kto regularnie zagląda na forum na pewno zauważył, iż właściwie kilka osób pisze posty.
Ale @Tomek 22 dosyć precyzyjnie określił przyczyny takiego a nie innego stanu rzeczy. Osobiście nie mam jakichś specjalnych oczekiwań do użytkowników forum. Jak coś napiszą to fajnie. A jak nie piszą to okazuję się, że jest się częścią bardzo elitarnego klubu :grin: . Mi to nie przeszkadza ale pytanie o sens utrzymywania forum dla kilku osób nasuwa się samo. Ale jakby co to ja jestem za trwaniem forum.
Za ten post użytkownik loocas otrzymał podziękowanie od:
Tomek22 (02 sie 2016, 9:26)


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

Awatar użytkownika
jacky-x
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 914
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:03
Lokalizacja: Duchowa stolica śl.
Podziękował: 39 razy
Dostał Podziękowań: 60 razy
Kontakt:

Zmiany na forum

#219

Post autor: jacky-x » 01 sie 2016, 23:11

Na forum jest obecnie 136 użytkowników :: 20 zarejestrowanych, 3 ukrytych i 113 gości.Na największym chyba forum o podobnej tematyce satkuriera 74 użytkowników, 463 gości, 7 anonimowych po mimo że sk ma sporo bardziej rozbudowane menu książki , sport, telefony itd proporcje podobne. DVHK 354 (293 zalogowanych oraz 61 gości jak że różne są proporcje a co jeszcze ciekawe najwięcej mieli 4,348 dnia 06-04-2008. Wnioski: widać jak się wszystko zmienia, w dobie kablówek, promocji łączonych ludzie odchodzą od tvsat odchodzą od piractwa, odchodzą od sprzętu z "możliwościami" z wygody, z oszczędności. Pokolenie wychowane na analogu na szperaniu po orbicie za teledyskami za sportem,kartami, modułami się starzeje, młodych co raz mniej, poszło to w kierunku internetu. Kiedyś prawa sportowe były rozbite i trzeba było kombinować szukać dziś przykładowo mam w netii wszystko i pewne rzeczy odeszły, marzenia i cele się spełniły (np: austria z naziemnej czy 58W z satelity) i zastał tylko sentyment do forum do tematyki, do kolegów ale zaglądając dziennie jeśli tylko mam możliwość coś sprawdzić czy przekazać z innego forum czy własnych obserwacji (np: ostatnio mux8) to bawię się dalej i mam z tego pozytywne odczucia. Na emeryturze czasu więcej, ale musi być jeszcze ta chęć i niekiedy jest jak choćby wspomniany test openboxa (poszedł dalej) ale gdybym miał to robić regularnie to by mnie nie bawiło, ale od czasu do czasu jak najbardziej. Podobnie chyba z kolegami zakupy wielkich anten (to mnie akurat nie pociągało) plany a tu ciągle ograniczenia dostępu, wiązki kierowane można się zniechęcic, ale widać również zainteresowanie zagranicznymi platformami tam było ożywienie i ciekawe wiadomości, kiedyś bez namysłu wybrałbym którąś ruską a dziś Takie ożywcze promyki się pojawiają (np: nowości w dvb-t) ale i dość szybko gasna i tak to też wygląda i będzie wyglądać nie tylko na tym ale i na innych forach (tam nawet dużo gorzej)może na razie tyle bo tego nikt nie doczyta do końca :yes: . Pozdr
Za ten post użytkownik jacky-x otrzymał podziękowanie od:
Tomek22 (02 sie 2016, 9:26)


http://jackysat.atspace.com/
SAT - Ariva 250HD combo / Emme Esse ASC 125 - DG 380 (90E-58W)/ Inverto Black Ultra /
NAZIEMNA - Logarytmiczna
FM - Televes FM circular 1201

Awatar użytkownika
mg98
DX-er
DX-er
Posty: 1502
Rejestracja: 18 lut 2013, 12:51
Tuner: GTMedia V9 Prime, Octagon SX88+SE, Openbox S3 mini
Antena: Hollex R-120 , Mabo 150 i Laminas AS-270
Konwerter: Inverto Black Ultra, Aljano Black Panther
Lokalizacja: Proszowice
Podziękował: 198 razy
Dostał Podziękowań: 236 razy
Kontakt:

Zmiany na forum

#220

Post autor: mg98 » 02 sie 2016, 8:21

jacky-x pisze:może na razie tyle bo tego nikt nie doczyta do końca :yes: . Pozdr
Doczyta, doczyta :grin:

To, że na forum się zmieniło zauważył chyba każdy. Przychylam się do tego co napisał @Tomek22. DX stał się faktycznie rozgrywką dla nielicznych z powodu rosnących ku temu wymagań. Wiązki są wybitnie wredne, ale wielu z nas ma położenie gwarantujące choćby szczątkowy odbiór kilku egzotycznych wiązek. WiMAX zalicza już raczej regres, więc powoli można wracać do pasma C. U mnie okazało się, że spora część orbity jest do odbioru bez problemu. Szanse wciąż są.

Wydaje mi się, że oprócz tych wymienionych problemów jest też kilka innych:

- staliśmy się też po części członkami niezdrowej rywalizacji. Rzadko się zdarza by na forum kilkoro ludzi starało się komuś udzielić pomocy - ja taką pomoc od wielu otrzymałem, za co im bardzo dziękuję - teraz staram się więc w oparciu o zdobytą na forum wiedzę pomóc innym.

- "wymagania sprzętowe" - dzisiaj praktycznie nie da się porównać wyników z innymi. Mało kto "śpi na pieniądzach", jak to już wcześniej @Tomek22 przytoczył, i ciężko jest co chwilę wymieniać sprzęt. Dawniej większość z nas raportowała na Vitaminach, czyniąc z nich niezawodne narzędzie, choć jak czas pokazał, wcale do końca takie nie są. Obecnie w dobie Openboxów serii SX (i to jeszcze kilku modeli) oraz różnego rodzaju kart za ciężkie pieniądze (z których wyniki jeszcze od biedy da się interpretować), przeciętny człowiek, a zwłaszcza młody nie ma szans dogonić elit. Ja do tego nie mam pretensji, można czasem dowiedzieć się o rzeczach, które się nie śniły, ale z całym szacunkiem, dlaczego, żeby dowiedzieć się o czymś nowym trzeba udać się na niemieckie fora, poczytać posty (nie zawsze Niemców) i dopiero zakładać nowe tematy na naszym forum. To jest trochę dziwne, bo przecież zawsze można wkleić to samo w dwóch miejscach.

- brak czasu i zniechęcenie do powracania na te same transpondery to chyba niestety główne powody. Mnie odbieranie w kółko tego samego, jeszcze cieszy, może ze względu na manualne (wyśmiewane dawno temu :grin: ) ustawianie Laminasa.

Mimo wszystkich tych przeciwności uważam że forum powinno wciąż istnieć. Sporadycznie wrzucane raporty też są w stanie pomóc. Nie jesteśmy w stanie informować o najdrobniejszych zmianach i przetasowaniach kanałów. Dla mnie ważne jest to, żeby dzielić się odbiorami z nowych wiązek z wielu miejsc w kraju, żeby można było to jakoś porównać. Poza tym nasze forum nie ogranicza się tylko do satelitów, a działom poświęconym DVB-T, tropo, esom, czy odbiorom radiowym nie można zarzucić braku żywotności.

A na koniec podziękowanie dla @pkpk za wszystkie raporty, dzięki którym jestem w stanie ocenić swoje szanse odbioru :grin:
Za ten post użytkownik mg98 otrzymał podziękowanie od:
Tomek22 (02 sie 2016, 9:24)


[SAT] Laminas AS-270, Mabo 150cm, R-120 siłownik 18, Fracarro Penta 85, Selfsat H30D
[DAB+, FM & Es] VHF 4-el, Dipol 3/RZ B

[Ku Band] Inverto Black Ultra, Alyano Black Panther, Inverto White Flange, Televes 7475
[C Band] Dreamtech GTP-1100C

[Tunery] GTMedia V9 Prime, Octagon SX88+ SE HEVC, Openbox S3 mini, Open SX1, GTMedia V8 Finder2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości