ODU-IDU200 sposób łączenia TV/internet

Forum Polsat Box poświęcone działalności i ofercie najwiekszej platformy satelitarnej w Polsce.
dejfs
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2016, 22:19
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

ODU-IDU200 sposób łączenia TV/internet

#1

Post autor: dejfs » 30 sie 2016, 22:36

Witam,

Aktualnie mam położoną instalację do telewizji naziemnej i sygnał podzielony i rozprowadzone po pokojach.
Chcę kupić odu idu 200 z plusa i zastanawiam się czy jeżeli zamontuję antenę ODU pomiędzy talerzem a rozdzielaczem sygnału to:
a) czy będę mógł podłączyć dekoder TV na dowolnej końcówce omijając tym samym router IDU, a sam router IDU połączyć na innym gnieździe końcowym i dalej rozprowadzić osobno internet
b) czy muszę obowiązkowo sygnał TV brać z routera IDU połączonego bezpośrednio do anteny ODU?

Wydaje mnie się, że opcja a) powinna być możliwa gdyż sygnał TV i internet muszą być na osobnych częstotliwościach. Wolę się upewnić i zapytać fachowców - dlatego pytam Was.



Awatar użytkownika
jansat
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1129
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 87 razy

ODU-IDU200 sposób łączenia TV/internet

#2

Post autor: jansat » 31 sie 2016, 22:29

System ODU i IDU przenosi pasmo UHF wraz z satelitarnym. Nie należy stosować , żadnych pośrednich rozgałęźników i tym podobnych. Schemat instalacji jest bardzo prosty w konfiguracji ,opisany w instrukcji. Sygnał można przepuścić z ODU przez gniazdko antenowe końcowe najlepiej wykorzystując złącze SAT.
Za ten post użytkownik jansat otrzymał podziękowanie od:
Roger (01 wrz 2016, 7:12)


KTI 230cm C-band MTI 15Ksiłownik36",Svensat1,5m LNB twin Invacom siłownik18",Mabo 1,5m LNB SC-1 siłownik18" Parabola 125cm zez Astra-Hotbird LNB twin Digistar i SC1
Dekodery codziennie inny
Na 2 lata N-box HDTV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polsat Box”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości