[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

Wszystko o naszym sprzęcie satelitarnym, antenach, odbiornikach - prezentacje, opisy i galerie.
Wrona111
Ekspert
Ekspert
Posty: 657
Rejestracja: 13 cze 2012, 23:28
Tuner: USTYM 4K, OCTAGON SF8008
Antena: Laminas AS 120,Wavefrontier T90, inne
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 22 razy

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#91

Post autor: Wrona111 » 11 wrz 2013, 12:54

Tak czytam wypowiedzi o DX-ie i nasuwa mi się pytanie bo ludzie różnie wypowiadają się o antenach atx i działaniem wzmacniaczy w tych antenach. Ost zaopatrzyłem się w ATX-107 i wrzuciłem do środka LNA-188 odbiór mam przyzwoity antena ukierunkowana na Elbląg gdyż w mojej części terenu zamieszkania sprzyjają warunki w czasie propagacji na odbiór sygnału z Obwodu Kaliningradzkiego.Wcześniej miałem antenę siatkową i w niej wzmacniacz SWA który w czasie propagacji dawał radę.A teraz nie wiem co było by lepsze LNA w tym moim atx-ie czy może SWA..jeżeli chodzi o DX..czy wzmacniacz LNA też jest tak podatny na działanie propagacji jak SWA ?


..."...

Awatar użytkownika
Jurkins
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: 05 maja 2009, 16:49
Tuner: Octagon SF4008
Antena: Laminas AS270
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Klęczany/Nowy Sącz
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#92

Post autor: Jurkins » 11 wrz 2013, 20:27

Jeżeli chodzi o zabawę w odbiór Słowaków u mnie, to nie ma szans (kilka, jak nie kilkanaście podejść - ostatnie w tą sobotę i znów ani śladu sygnału).
Przypuszczam, że sąsiad "z góry" zapewne ma taką możliwość (jakieś 150m ode mnie, ale wyżej o ponad 35m).
Co do DX, to przypuszczalnie mam w zasięgu tylko kierunek północno-zachodni, i nawet raz udało mi się ujrzeć multiplex z Lublina.
I... na tym zabawa z TV się niestety u mnie kończy.
Co do pytania które zadałeś, to nie mam pojęcia. Może wypowie się ktoś, kto "walczy" z tym na co dzień :smile1:

Jak pisałem wyżej próbowałem dorwać Słowaków w sobotę, gdyż w piątek dotarła do mnie nowa zabawka - Ferguson T650i :slap:
Miałem wtedy fotkę wrzucić, ale jakoś mi z głowy wypadło :hmm:

Obrazek


Ogólnie tunerek bardzo fajny, bardzo mały i lekki.
Menu działa dość szybko, przynajmniej w porównaniu z innymi tunerami które posiadam.
Poza tym czas startu - ze stand-by jest to niemal natychmiastowe. Ot klik i już
Jedyny minus, to baardzo krótki kabel sieciowy. Dlatego też ferdek jest tam gdzie jest :grin:

Potwierdziło się w między czasie, że z głowicą lub wejściem ant w A120C coś jest nie tak.
Po odpaleniu T650i odbieram dwa nadajniki i to w miarę stabilnie, zaś na 120C działa tylko Tarnów i to jeszcze tak na pół gwizdka.

Nurtuje mnie teraz coś innego - zachowanie tunera. Otóż sygnał jest dobry (s77/q90), ale co jakiś czas, bez znaczenia czy to noc, czy dzień, obraz łapie takiego freeza. Tj. obraz się przytnie na ułamek sekundy i później wraca do normy jak gdyby nigdy nic. Wie może ktoś dlaczego tak się dzieje, i jak z tym walczyć?
Zachowanie takie ma miejsce bez względu na używaną antenę. Testowane na ATX z LNA i ze symetryzatorem oraz na Dipol 17/21-69 Tri-Digit też z LNA i symetryzatorem. W każdym wypadku to samo.


PS. Ostatnio miałem troszkę czasu, więc skleciłem GP do ADS-B :smile1:
Promiennik i przeciwwagi zrobione z drutu z anteny siatkowej (tego co przez puszkę przebiega), użyłem też beczki do łączenia kabli oraz podstawki z anteny od modemu CDMA. Zdjęcie wykonane jeszcze przed uszczelnieniem, tak żeby wątpliwości nie było.

Obrazek


Corab ASC800 | Famaval 110AL | Laminas AS130 | Laminas AS270
uClan Ustym 4K PRO | Denys H.265 | ZgemmaH8.2H | 4K ULTRABOX+
SIRIO GPE-27 | SD-1300U | Dipol 3/RZ B | ATX-91
Inverto C-Band | Black Ultra | Red Extend | Moteck SG2100
Baofeng UV-82 | DM1701 | Quansheng K5(8) | Uniden UBC125 | RTL-SDRv4 | Tecsun PL330 | SQ9WTW | 73!

Awatar użytkownika
Jurkins
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: 05 maja 2009, 16:49
Tuner: Octagon SF4008
Antena: Laminas AS270
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Klęczany/Nowy Sącz
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#93

Post autor: Jurkins » 14 lis 2015, 22:08

Witam po kolejnej długiej przerwie.

Ogólnie trochę się zmieniło.
SAT - Pozbyłem się Prodisha oraz dwóch antenek 60cm.
Sytuacja z AS270 ciągle w kropce. Tutaj kolega @jkjkjk zapewne weźmie mnie za człowieka niepoważnego, bo od roku "kupuję" zawieszenie. Ale nie pozostanie mi nic innego jak tylko kolegę przeprosić. Myślę, że jeżeli nic się nie zmieni (oby już nie), to za kilka tygodni ponownie się odezwę się na PW w sprawie zawieszenia.

Radio - Przez dłuższy czas próbowałem znaleźć odpowiednie miejsce na ziemi dla antenki i właściwie nic to nie pomogło w sprawie odbioru zagranicznych stacji radiowych ... Jako że dostałem sztywny zakaz montażu jakiegokolwiek masztu do dachu (blacha) to zaopatrzyłem się w obejmę kominową i na dniach mam zamiar przenieść tam antenkę. Okazało się, że największym problemem jest zapożyczenie w miarę dobrej liny do asekuracji :blink:
Ogólnie miewałem mało czasu, ale kiedy zgrały się dobre warunki i trochę czasu wolnego to powoli tworzyłem sobie listę odebranych stacji.
Bandscan.rar
(21.11 KiB) Pobrany 147 razy
DVB-T - szkoda słów :cry:

Pozostałe - Niedawno popełniłem zakup CB-radia, z myślą o jakiejś małej stacji bazowej. Radyjko to M-Tech Legend 2 oraz refletometr do niego. Jako że standardowa antena od samochodu była do niczego, to zakupiłem Sirio 5/8. Jak na moje warunki zamieszkania to jestem z niej zadowolony.

Obrazek
Radyjko może nie najwyższych lotów, ale i zastosowanie nie profesjonalne a amatorskie, więc póki co jest wystarczające.

Obrazek
Antenka standardowo na drewnianym "maszcie", no i pomocnik również jest :grin:

W tle po lewej widać jeszcze antenkę dipol w rurce PVC. Antenka wyliczona na około 160MHz, pracuje z RTL-SDR.
W planach jest też zakup antenki do ADS-B od kolegi @igorlan, co by wymienić samoróbkę na coś "normalnego".

Poza tym, od czasu do czasu bawię się też radyjkiem globalnym (o ile można je tak nazwać) Elta 3562N.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rw2cGCHyBwU[/youtube]

Tutaj pytanie do kolegów. Jaką prostą antenkę zewnętrzną do niego zastosować? Wejście antenowe wygląda w nim jak wejście słuchawkowe (jack 3.5).

To było by na tyle póki co. Niedługo (o ile pogoda się zbyt nie zepsuje) zdam relację z wyniesienia antenek na dach.


Corab ASC800 | Famaval 110AL | Laminas AS130 | Laminas AS270
uClan Ustym 4K PRO | Denys H.265 | ZgemmaH8.2H | 4K ULTRABOX+
SIRIO GPE-27 | SD-1300U | Dipol 3/RZ B | ATX-91
Inverto C-Band | Black Ultra | Red Extend | Moteck SG2100
Baofeng UV-82 | DM1701 | Quansheng K5(8) | Uniden UBC125 | RTL-SDRv4 | Tecsun PL330 | SQ9WTW | 73!

Awatar użytkownika
Carmen
DX-er
DX-er
Posty: 24311
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:01
Tuner: F15, DM900, SF4008, AS1,
Antena: 90, 125,190, 180, 310
Konwerter: różne
Lokalizacja: 52 50N 15 50E
Podziękował: 103 razy
Dostał Podziękowań: 452 razy

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#94

Post autor: Carmen » 15 lis 2015, 15:41

Może przypomnę ten temat:
antena-na-fale-krotkie-t10846.html


Parabola 190cm C-band
Offset Channel Master 180cm Ku Band (archiwum), na dachu Laminas 180cm
Famaval 310cm Ku
Echostar 125cm (28E)
Openbox X-820 oraz X-810; Dr HD F15; TBS69xx

https://www.wunderground.com/personal-w ... N3#history <object width="290"

Obrazek

Awatar użytkownika
Jurkins
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: 05 maja 2009, 16:49
Tuner: Octagon SF4008
Antena: Laminas AS270
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Klęczany/Nowy Sącz
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 8 razy

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#95

Post autor: Jurkins » 06 lis 2017, 20:34

Witam szanownych kolegów po bardzo długiej przerwie :thumbsup:

Przez ten czas wiele się zmieniło w moim parku antenowym, choć właściwe prace trwają dopiero od początku wakacji bieżącego roku.
Najważniejszą rzeczą, było pozbycie się prowizorycznych masztów-kijów i demontaż anten z domu (dach i ściany) i umieszczenie wszystkiego w jednym miejscu, choćby ze względów estetycznych. Całość trwała prawie 4 miesiące i właściwie na dal trwa, gdyż nie wszystkie anteny są jeszcze dostrojone, ale może po kolei.

Po dobraniu miejsca, należało doprowadzić do niego przewody. Jako, że nie chciałem już żadnych wiszących drutów z dachu, to wybór padł na zakopanie ich w ziemi. Użyta została rura arot 50/42, wykop na 60-70cm długość w przybliżeniu to 23m.

Obrazek
Obrazek

Kolejną rzeczą, było wykopanie otworu pod pierwszy masz, na którym znajdować będą się anteny do TV i Radia naziemnego. Został on zalany i wypionowany jako pierwszy, ponieważ chciałem jak najszybciej "zawiesić' na nim antenki, żeby po prostu nie uległy zniszczeniu. Maszt, to rura fi50/6m z czego 80cm znajduje się w betonie i sama rura jest też nim zalana.

Obrazek
Obrazek

Następny krok, to wykopanie otworów pod kolejne dwa maszty, oraz pod odciągi do masztu nr.1 oraz ich oprawienie. Masz nr.2 to rura fi50/2,5m, a nr.3 to rura fi108 - obie wewnątrz zalane betonem. Poza tym, pomiędzy nimi zostały przeprowadzone rury arot, na głębokości 20cm, aby i tutaj przewody nie musiały wisieć w powietrzu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny etap, to wstępny montaż pozostałych anten. W tym anteny CB-radio typ. Sirio GPE 27 5/8 dł.595cm oraz 2szt Corab ASC800, choć później plany co do nich uległy zmianie ze względu na uszkodzenie jednej z misek. Dodatkowo uchwyt w Sirio wymagał delikatnej przeróbki, bo oryginalnie antena nie jest przystosowana do masztów większych niż 42mm. Zamontowany został przełącznik DiSEqC oraz konwerter Inverto Red Extend Quad. Zastosowane zostały również złącza kompresyjne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz, gdy już anteny wisiały sobie bezpieczne na masztach, nadszedł czas na doprowadzenie do nich przewodów. Najdłuższe z nich mierzą ponad 60mb i żeby zapobiec ich splątaniu należało rozciągnąć je na całej długości. Sąsiad miał w tym dniu trochę śmiechu, bo sięgały aż po jego ogrodzenie :slap: Ogólnie całość to 8x Triset113PE, 3x przewód elektryczny 2x1,5mm PE, 1x UTP 5e PE, 1x H155 PE.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy już udało się przeciągnąć przewody do anten, ich drugą część musieliśmy wprowadzić na strych, tam posortować, podzielić, ułożyć i następnie wprowadzić do pokoju. Instalacja jest dzielona na dwóch abonentów. Oczywiście w drugim pokoju znajduje się tylko podstawowy zestaw usług czyli DVB-T/Radio/HotBird.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W międzyczasie udało mi się odkupić od kol.@Slavio antenkę Laminas AS130 wraz z siłownikiem Golden Interstar 12". Ta miska zajęła miejsce uszkodzonego Coraba, w ognisku znajduje się Inverto Red i obecna jej orbita to 57°E ↔ 15°W. Wiem, że koledzy po lekkich przeróbkach zbierali cały horyzont, ale to co mam póki co wystarczy, a i siłownik nie jest całkowicie cofnięty.

Obrazek
Obrazek

I ostatni, najważniejszy element parku: Jakiś czas temu poszukiwałem osoby, która podejmie się wykonania zawieszenia PM do Laminasa AS270. Niestety te wysiłki spełzły na niczym, ale! Właśnie wtedy odezwał się do mnie kolega Sławomir @desat i zaproponował odsprzedaż całej anteny wraz z osprzętem na co oczywiście przystałem :thumbsup: I tak w niedługim czasie stałem się posiadaczem drugiego Laminasa AS270, ale tym razem kompletnego! O ile montaż głowicy i zawieszenia nie był specjalnie trudny, to już mocowanie lustra, we dwie osoby bez rusztowania ledwo doszedł do skutku, ale daliśmy radę :vivalabamba:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tego samego dnia zalane zostały dołki do mocowania zastrzałów, bo jednak całość dość mocno się buja. Na zdjęciu poniżej brakuje jeszcze zatopionych kątowników 40x5mm

Obrazek

Poniżej jeszcze mała galeria :thumbsup: Antena na maszcie po prawej, to Famaval110LH wersja aluminium. Jest zamontowana na obrotnicy Moteck SG2100 a jej orbita to 75°E ↔ 30°W

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I moje "centrum" dowodzenia, brakuje jeszcze jednego pozycjonera (deklinacja AS270) i jednego dekodera, którym prawdopodobnie będzie SF4008 :slap:

Obrazek
Obrazek

Co mogę na ten temat powiedzieć? Jednak przesiadka od razu ze 130cm na 270cm, jest skokiem na głęboką wodę. Antena na maszcie naprawdę robi wrażenie i prawdą jest, że ustawienie jej jest sporym wyzwaniem. Na dzień dzisiejszy, ta sztuka jeszcze mi się nie udała. Wstępna orbita została złapana w miarę szybko, ale mija właśnie drugi dzień walki i nadal wszystko jest daleko od oczekiwań, bo sygnały są troszkę lepsze niż na AS130, ale to i tak tylko w środkowej orbicie. Szczerze mówiąc, nie mam już pomysłu gdzie szukać przyczyny, czy to jest błąd montażowy, czy po prostu brakuje mi jeszcze umiejętności...


Corab ASC800 | Famaval 110AL | Laminas AS130 | Laminas AS270
uClan Ustym 4K PRO | Denys H.265 | ZgemmaH8.2H | 4K ULTRABOX+
SIRIO GPE-27 | SD-1300U | Dipol 3/RZ B | ATX-91
Inverto C-Band | Black Ultra | Red Extend | Moteck SG2100
Baofeng UV-82 | DM1701 | Quansheng K5(8) | Uniden UBC125 | RTL-SDRv4 | Tecsun PL330 | SQ9WTW | 73!

lahcim
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 18 sie 2014, 13:47
Antena: Laminas ofc1200
Konwerter: Best quad
Lokalizacja: Okolice Katowic
Podziękował: 15 razy
Dostał Podziękowań: 40 razy

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#96

Post autor: lahcim » 06 lis 2017, 20:59

Czyli posiadasz dwie anteny as270 więc będziesz mógł porównać czy odbierają jednakowo. Pisał ktoś tutaj na forum że każda taka antena odbiera inaczej.

Piękny park antenowy.


Laminas ofc1200 polarmount ( 40.5 W-90 E )
Tuner Dr.hd F15 , Dr.hd F16 , Openbox SX9 TWIN.

Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3882
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#97

Post autor: Peyu » 06 lis 2017, 21:08

Zaszalałeś nieźle nie zazdroszczę kopania i chowania kabli super raporcik.



Awatar użytkownika
bociekpl
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:21
Tuner: OPENBOX SX9COMBO TURBO BOX NC+ s3mini
Antena: OBROTOWA 93E*-12.5W* OBROTOWA 52E*-45W* AN 150 C
Konwerter: INVERTO ULTRA C-band GI 321
Lokalizacja: Boćki
Podziękował: 117 razy
Dostał Podziękowań: 33 razy

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#98

Post autor: bociekpl » 06 lis 2017, 21:13

Pełna poofeska. Super raporcik .Czekamy na raporty z odbioru.Szacun.Pozdrawiam


Ateny;
115 obrotowa 93E-12W
115 obrotowa 53E-45W
180 MABO parabola obrotowa 83E-40W

Tunery;
n box
openbox sx9 combo
openbox s3mini
openbox As4K CI
u2c

cyfrowy 80
Ekspert
Ekspert
Posty: 650
Rejestracja: 25 wrz 2015, 20:50
Tuner: U2C Denys H.265 PRO COMBO
Antena: 90 corab + Multifocus E85
Konwerter: 7E,5E,13E,16E,19E,23,5E,28,2E,1W,4W,5W,9E,10E
Lokalizacja: Klodzko
Podziękował: 162 razy
Dostał Podziękowań: 16 razy

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#99

Post autor: cyfrowy 80 » 06 lis 2017, 21:20

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Bardzo pięknie wszystko wykonane



Awatar użytkownika
zuchnet
DX-er
DX-er
Posty: 12517
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:24
Tuner: Dr.HD, Openbox, TBS 6983
Antena: 2m, OFC 1200, AS-130
Konwerter: Inverto White Flansh
Lokalizacja: Lubartów 51.44°N 22.68°E
Podziękował: 551 razy
Dostał Podziękowań: 797 razy
Kontakt:

[Jurkins] Mój skromny sprzęcik

#100

Post autor: zuchnet » 06 lis 2017, 21:34

@Jurkins
Pięknie ! wspaniała robota !
Przyznam się szczerze że we wrześniu jadąc na urlop krążyłem po Nowym Sączu wypatrując twojego parku niestety nie znalazłem :cigar: domyślam się że mieszkasz gdzieś na obrzeżach :hmmm: Bardzo fajne i klimatyczne miasto :thumbsup:
Teraz czekamy na raporty :yes:


Dish: Parabola 200 (98e-53w), AS-120 , AS-130, 3xT90 (95e-60e),(42e-4w),(5w-45w)
STB:DM 920UHD, DM 900UHD, VU+ DUO 4K SE , SF-8008 Single, Openbox X-810, S3 Mini II, S3 CI II, AS-4K2X, GT Media: GTX, GT Combo, V9 Prime, TBS 6903

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasz sprzęt TV-SAT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości