Multiswitch dCSS Televes instalacja i konfiguracja w 10 krokach

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Televes_Szymon
nowy
nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2018, 9:28
Tuner: XPeed Class 2
Antena: Televes Yagi Edge Mix
Konwerter: Televes QUATTRO
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 3 razy

Multiswitch dCSS Televes instalacja i konfiguracja w 10 krokach

#1

Post autor: Televes_Szymon » 11 lip 2018, 13:22

Televes ma przyjemność zaproponować nowy multiswitch dCSS 714141 z 5 wejściami serii NevoSwitch przeznaczony do instalacji pojedynczych jak i kaskadowych.

Urządzenie obsługuje standardy SCR I (EN50494), SCR II (EN 50607) oraz tryb legacy dzięki czemu jest zgodny ze starszymi jak i najnowszymi dekoderami. Prezentowane urządzenie posiada 4 wejścia satelitarne, 1 wejście telewizji naziemnej oraz 2 wyjścia umożliwiając zarządzanie 16 pasmami użytkowników (na wyjście). Dostępne są również wersje z 4, 8 oraz 16 wyjściami. Multiswitch jest kompatybilny z już istniejącymi układami telewizji cyfrowej, nawet jeśli są wykonane w oparciu o urządzenia innych producentów.

ZASILANIE
Unikatową cechą NevoSwitch dCSS jest możliwość zasilania urządzenie z dowolnej części systemu (DCFLEX): można wyizolować multiswitch z kaskady przełączając położenie DC LINK dzięki czemu instalator może wybrać najlepsze rozwiązanie dla każdego scenariusza. Możliwe jest też posiadanie wielu źródeł zasilania: bezpośrednio z zasilacza, z wyjść odbiorników lub poprzez połączenia kaskadowe (z góry lub z dołu). Urządzenie zasilane jest napięciem od 10V do 20V dzięki czemu jest zgodne z większością produktów na rynku.

MOŻLIWOŚĆ UŻYCIA W ISTNIEJĄCYM UKŁADZIE BEZ POGORSZENIA ZASILANIA KASKADY
Wystarczy podłączyć multiswitch do zasilacza i odizolować go od zasilania istniejącej kaskady przez przełączenie DC LINK: zasilanie istniejącej kaskady przejdzie niezmienione przez multiswich podczas gdy on będzie zasilany ze swojego zasilacza. Podłączone do niego dekodery są całkowicie odizolowane od zasilania kaskady: eliminuje to potencjalne problemy nadmiernego pochłaniania napięcia na urządzeniach odbiorczych użytkowników końcowych. Multiswitch odizolowany od kaskady zmniejsza zużycie energii elektrycznej do zera gdy dekodery są wyłączone i telewizja naziemna jest pasywna.

JAK AKTYWOWAĆ DCFLEX
Funkcję DCFLEX można aktywować działając na kilku włącznikach/wyłącznikach. „SAT DC LINK” służy do odizolowania lub wykorzystania zasilania z kaskady w torach satelitarnych. „TERR. DC” odpowiada za zasilenie multiswitcha w torze naziemnym kaskady, zwykle jest wykorzystywany do zasilenia wzmacniaczy kaskadowych lub anteny naziemnej ale również do zasilenia z kaskady automatycznej regulacji TForce. “Receiver Power” steruje przejściem DC z wyjść użytkowników do multiswitcha. Możliwe jest też zasilanie urządzenia z odbiorników SCR/dCSS (jeśli zapewnia wystarczającą moc) lub poprzez injektor zasilania.

TECHNOLOGIA TFORCE
Opracowana przez Televes technologia TForce pozwala na inteligentną samoregulację poziomu sygnału naziemnego. Aktywuje się ją przez przełącznik z oznaczeniem TForce dzięki czemu multiswitch pracuje jako pasywny lub aktywny w torze naziemnym; w trybie aktywnym multiswich automatycznie dostosuje poziom wyjściowy sygnału naziemnego do optymalnego. Co więcej optymalny poziom jest utrzymywany w równowadze dla każdego użytkownika w całej kaskadzie dCSS. Przy aktywnym TForce zużycie prądu przez multiswitch wzrasta tylko o 50mA.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gianluca Dragone, kierownik techniczny Televés Włochy:
Wielkość zasilacza zależy od wielkości systemu: ogólnie rzecz biorąc jeden zasilacz może wystarczyć do zasilenia 3 lub 4 multiswitchy. Po podłączeniu przewodów włącz „SAT DC LINK” na multiswitchu, do którego podłączony jest zasilacz: w ten sposób zasilanie zostanie dostarczone 4 przewodami toru satelitarnego do LNB albo innych multiswitch w kaskadzie. Ponieważ ten multiswitch zasilany jest przez zasilacz należy pamiętać o ochronie urządzeń użytkownika i ustawić przełącznik „RECEVIER POWER” na „OFF”. Aby zapewnić zasilanie w torze naziemnym należy ustawić przełącznik „TERR.DC” w pozycji „ON”. Przełączenie „TERR.AMP” do pozycji aktywnej multiswitch aktywuje autoregulację w torze naziemnym stabilizując go na poziomie około 77 dBμV. Multiswitche w kaskadzie bez podłączonego zasilania pobierają prąd ze wzmacniacza („TERR.DC” w pozycji „ON”); część satelitarna może być zasilana dekoderem podłączonym do wyjścia, przełącznik „RECEVIER POWER” na „ON” i „SAT DC LINK” na „OFF”; lub może być zasilany z kaskady w torze satelitarnym „RECEVIER POWER” na „OFF” i „SAT DC LINK” na „ON”. W ostatnim multiswitchu w kaskadzie należy pamiętać o ustawieniu wyłącznika końcowego.

Materiał źródłowy:
http://www.elettronews.com/multiswitch- ... -10-mosse/
Załączniki
2018-07-11.pngAwatar użytkownika
zukon
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 09 sty 2014, 13:17
Tuner: Formuler F3, XPeed Class2, Octagon SF8008, SX88+
Antena: Televes
Konwerter: Televes
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Multiswitch dCSS Televes instalacja i konfiguracja w 10 krokach

#2

Post autor: zukon » 17 wrz 2018, 12:04

Właśnie stałem się posiadaczem takiego multiswitcha. Całkiem fajnie działa ale nie ma wsparcia w E2 - więc dodałem :smile1: Przy okazji dodałem też LNB dCSS Televes 747322. W Hyperionie wystarczy pobrać aktualizację, w innych oprogramowaniach pobrać załącznik z tej wiadomości, rozpakować i nadpisać plik /usr/share/enigma2/unicable.xml Po restarcie GUI pojawi się możliwość wyboru multiswitcha w ustawieniach.
Załączniki
unicable.zip
(3.09 KiB) Pobrany 52 razy
dcss.jpg
Przykład ustawień
Za ten post użytkownik zukon for the post (total 2):
Roger (17 wrz 2018, 12:21) • Jacek (17 wrz 2018, 18:05)


Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
HYPERION 7.1

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości