Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

Wszystko o Ukraińskim tunerze U2C
donvito
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 218
Rejestracja: 13 cze 2010, 23:00
Antena: Otis OFC-1200
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 9 razy
Dostał Podziękowań: 12 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#31

Post autor: donvito » 28 sie 2019, 22:40

Czy jest możliwość dodania wyboru zakresu częstotliwości, polaryzacji i kroku skanowania w funkcji blindscan w tunerach Denys?


Otis OFC-1200 + SG2100 + Inverto Black Ultra
VU+DUO, Spiderbox HD9900, Openbox F500

uClan
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2019, 12:53
Tuner: uClan Ustym PRO 4K
Antena: Antena satelitarna
Konwerter: konwerter
Podziękował: 18 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#32

Post autor: uClan » 29 sie 2019, 11:36

donvito pisze:
28 sie 2019, 22:40
Czy jest możliwość dodania wyboru zakresu częstotliwości, polaryzacji i kroku skanowania w funkcji blindscan w tunerach Denys?
Dziękuję bardzo za pytanie.

Sprawdzamy to i poinformujemy w najbliższym czasie.

Pozdrawiam

Edward/Ukland



uClan
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2019, 12:53
Tuner: uClan Ustym PRO 4K
Antena: Antena satelitarna
Konwerter: konwerter
Podziękował: 18 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#33

Post autor: uClan » 02 wrz 2019, 23:45

ryszard_k11 pisze:
24 sie 2019, 16:48
@uClan,
No to witamy!
Tak się stało,że zakupiłem tuner uClan Ustym 4K na Ukrainie.
Tuner niby ten sam co Octagon SF-8008- ale nie chyba identyczny - chyba.. :cigar:.Spora różnica w cenie.. :fez:
Przykład ; mogę tylko zainstalować OpenATV - inne obrazy są blokowane lub team'y nie wspierają uClan'a.
Może by w ramach reklamy firma "uClan w Polsce" rozwinęla temat Ustym'a... :fishing:
@ryszard_k11

Jeszcze raz dziękuję za pytanie!

uClan Ustym 4K PRO jest zoptymalizowany do pracy na zewnętrznym oprogramowaniu zespołu Open ATV.
Na dzień dzisiejszy brak możliwości zainstalowania innego oprogramowania.
Jesteśmy w stałym kontakcie z twórcami oprogramowania i kierujemy do nich sugestie i prośby co do usprawnienia działania naszego tunera Ustym 4K PRO.

Pozdrawiam

Edward/Ukland



uClan
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2019, 12:53
Tuner: uClan Ustym PRO 4K
Antena: Antena satelitarna
Konwerter: konwerter
Podziękował: 18 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#34

Post autor: uClan » 02 wrz 2019, 23:50

Harti pisze:
24 sie 2019, 20:33
uClan pisze:
24 sie 2019, 16:51
Mamy różnice nie tylko w cenie ale i we wsparciu technicznym - szybko reagujemy. Mamy też swój serwis w Polsce!
Pozdrawiam i zapraszam w razie zainteresowania: https://ukland.pl
Edward/Ukland
Fakt muszę przyznać że te małe bestie z Ukrainy mają bardzo dużo aktualizacji i poprawek, sam się dziwiłem bo na początku nie było miesiąca bez poprawek softowych, tutaj octagon może się uczyć. :yes:
Na forum z pewnością pojawi się dużo zagadnień związanych z ekstremalnym odbiorem DX, w sumie do tego sprzęt został stworzony, choć za wschodnią granicą bardziej liczą się inne rzeczy -wiadomo :grin:
Na pewno jest parę... można by napisać głupot których brakuje mi w Uclanach np.
---informacja o nowych kanałach po ponownym ślepym skanowaniu. Nowości mogły się chociaż podświetlać itp..albo po prostu mogło być info o liczbie nowości, aktualnie muszę sobie zapamiętać ilośc stacji na danej pozycji i potem sprawdzać czy jest ich więcej. :slap:
-- po każdym skanowaniu tuner przechodzi na listę główną, przy całej orbicie satelitów jest to co najmniej upierdliwe za każdym razem wracać na wybraną pozycję orbitalną (listę)
--- Ciekawi mnie też czy ograniczenie sr do 1000 to kwestia softu czy głowicy, próbowałem ręcznie zejść poniżej tej wartości, ale chyba nie ma szans.


Przy okazji dopytam jeszcze o Ustym 4K czy tutaj tak jak w Octagonie blind nie jest w stanie sam znaleźć nowych multistreamów? Trzeba mu je wpisać z palca z podaniem wszystkich danych? Jest to kwestia enigmy (jakieś ograniczenia?) czy specjalny zabieg aby te tunery nie były tak uniwersalne jak Uclany? :smile1: wiadomo może są stworzone dla klientów bardzie multimedialnych nie dx-erów :smile1:
@Harti

Jeszcze raz dziękuję za pytanie!

Nasz tuner uClan Ustym 4K PRO jest zoptymalizowany do pracy na zewnętrznym oprogramowaniu Open ATV.
Na dzień dzisiejszy brak możliwości zainstalowania innego oprogramowania.
Jesteśmy w stałym kontakcie z twórcami tego oprogramowania. Na bieżąco zgłaszamy nasze sugestie co do usprawnienia jego działania. Użytkownicy końcowi mogą też zgłaszać swoje sugestie na oficjalnym forum OPENATV https://www.opena.tv/forum525/.

Pozdrawiam

Edward/Ukland



uClan
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2019, 12:53
Tuner: uClan Ustym PRO 4K
Antena: Antena satelitarna
Konwerter: konwerter
Podziękował: 18 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#35

Post autor: uClan » 02 wrz 2019, 23:56

pkpk pisze:
25 sie 2019, 10:12
:yes: Dodanie podsumowania ile blindscan znalazł nowych programów byłoby bardzo przydatne, jak również dodanie informacji o parametrach transmisji: FEC, standardzie i modulacji. :smile1:
@pkpk

Jeszcze raz dziękuje za pytania!

Dziękujemy tez za rzeczową sugestie!
W tej chwili możemy przekazać, że roadmapa rozwoju naszego oprogramowania tunerów Denys rozpisana jest na wiele miesięcy do przodu - tego rodzaju usprawnienia są do niej dodawane, ale w pierwszej kolejności realizowane są nowe funkcje z naciskiem na stabilność działania oraz kompatybilność z aktualnymi i nowymi urządzeniami.
Trzeba mieć też na uwadze złoty środek pomiędzy stopniem skomplikowania produkcji oprogramowania a zachowaniem atrakcyjnej ceny dla użytkowników końcowych.

Pozdrawiam

Edward/Ukland
Za ten post użytkownik uClan otrzymał podziękowanie od:
pkpk (03 wrz 2019, 5:08)



uClan
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2019, 12:53
Tuner: uClan Ustym PRO 4K
Antena: Antena satelitarna
Konwerter: konwerter
Podziękował: 18 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#36

Post autor: uClan » 03 wrz 2019, 0:05

SatWestPL pisze:
25 sie 2019, 12:02
Witam,

Również witam na forum.
Posiadam dwa tunery Denys H265 PRO Combo i ciagle walczę z problemami nagrywania na tych tunerach. Swoje problemy opisywałem w wątku o Denys H265 PRO Combo. Bardzo proszę o sprawdzenie możliwości nagrywania i równoczesnego oglądania na Combo. Już powoli trace nadzieje, że będę mógł korzystać z tego tunera jako PVR. W czasie nagrywania TV naziemnej raz mogę oglądać TV Sat, następnym razem nagrywam z TV naziemnej i nie można nic więcej oglądać ani TV naziemnej na nagrywanej częstotliwości ani nic z TV sat, następnym razem tuner działa poprawnie i można nagrywać TV naziemna i TV sat, kolejnym razem można nagrywać TV naziemną i oglądać TVSat ale bez dźwięku. Nie ma żadnej zasady, opisane przypadki sprawdzałem na różnych softach.
Dodam jeszcze jedeną przypadłość jaka często się zdarza na tym tunerze, po zakończeniu nagrywania na pendrive tuner się zawiesza i pomaga tylko wyłączenie zasilania.

Pozdrawiam
SWPL
@SatWestPL

Dziękuje jeszcze raz za pytania!

Niestety nie możemy się odnieść się do tego konkretnego urządzenia uClan Denys H.265 PRO Combo, gdyż jest ono przeznaczone na inne rynki niż Unia Europejska.
W naszej dystrybucji posiadamy tuner Denys H.265 PRO Combo EU, który jest zgodny z wymaganiami UE oraz posiada niezbędne certyfikaty CE.
Tuner daje możliwość oglądania i nagrywania tego samego programu. W tym urządzeniu niema możliwości zapewnienia właściwej pracy dwóch głowic pod warunkiem nagrywania programu na jednanej z nich, gdyż działają one na tym samym „torze”.
W sprawie dot. zawieszania się tunera pod koniec nagrywania. Zazwyczaj taki objaw występuje w przypadku bardzo wolnego pendrive ale to może być też spowodowane usterką urządzenia. Jeżeli wspomniane urządzenia są jeszcze na gwarancji rekomendowalibyśmy odesłać ich do sprzedawcy w celu ich naprawy.

Pozdrawiam

Edward/Ukland



SatWestPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: 05 gru 2016, 11:46
Tuner: OPTICUM HD XS65 Combo, Humax HDCI-2000 i inne
Antena: 90 cm 115 cm na 28 E
Konwerter: Opticum, Inverto Black Ultra na 28 E
Podziękował: 189 razy
Dostał Podziękowań: 67 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#37

Post autor: SatWestPL » 05 wrz 2019, 23:14

uClan pisze:
03 wrz 2019, 0:05
@SatWestPL

Dziękuje jeszcze raz za pytania !

Niestety nie możemy się odnieść się do tego konkretnego urządzenia uClan Denys H.265 PRO Combo, gdyż jest ono przeznaczone na inne rynki niż Unia Europejska.
W naszej dystrybucji posiadamy tuner Denys H.265 PRO Combo EU, który jest zgodny z wymaganiami UE oraz posiada niezbędne certyfikaty CE.
Tuner daje możliwość oglądania i nagrywania tego samego programu. W tym urządzeniu niema możliwości zapewnienia właściwej pracy dwóch głowic pod warunkiem nagrywania programu na jednanej z nich, gdyż działają one na tym samym „torze”.
W sprawie dot. zawieszania się tunera pod koniec nagrywania. Zazwyczaj taki objaw występuje w przypadku bardzo wolnego pendrive ale to może być też spowodowane usterką urządzenia. Jeżeli wspomniane urządzenia są jeszcze na gwarancji rekomendowalibyśmy odesłać ich do sprzedawcy w celu ich naprawy.

Pozdrawiam

Edward/Ukland
Witam,

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie problemami z uClan Denys H.265 PRO Combo :)
Posiadam również uClan Denys H.265 PRO Combo EU jak i inne tunery Waszej firmy, od tej pory w tym temacie będę zgłaszał TYLKO problemy z uClan Denys H.265 PRO Combo EU :).

> W tym urządzeniu niema możliwości zapewnienia właściwej pracy dwóch głowic pod warunkiem nagrywania programu na jednanej z nich, gdyż działają one na tym samym „torze”.

To jest dla mnie trochę dziwne, ponieważ często nagrywając z satelity mogę oglądać z TV naziemnej i odwrotnie a często zdarza się, że nagrywając z TV naziemnej nie mogę nic oglądać z nagrywanej częstotliwości z TV naziemnej i nic z TV Sat. ?? Dziwne bo czasami mogę nagrywać z TV naziemnej i oglądać TV Sat, nie widzę żadnej zasady dlaczego tak jest ?? ale na pewno jest możliwość nagrywania z jednego typu TV (TV SAT/TV Naziemna) i oglądania z drugiego typu TV (TV Naziemna / TV SAT) i odwrotnie - sprawdzone bo niejednokrotnie tak robiłem (oglądałem i równocześnie nagrywałem) i nie przeszkadzał w tym problem, że "gdyż działają one na tym samym „torze”. :)

Pozdrawiam
SWPL
Za ten post użytkownik SatWestPL otrzymał podziękowanie od:
uClan (06 wrz 2019, 14:56)



uClan
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2019, 12:53
Tuner: uClan Ustym PRO 4K
Antena: Antena satelitarna
Konwerter: konwerter
Podziękował: 18 razy
Dostał Podziękowań: 5 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#38

Post autor: uClan » 06 wrz 2019, 14:56

SatWestPL pisze:
05 wrz 2019, 23:14
Witam,

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie problemami z uClan Denys H.265 PRO Combo :)
Posiadam również uClan Denys H.265 PRO Combo EU jak i inne tunery Waszej firmy, od tej pory w tym temacie będę zgłaszał TYLKO problemy z uClan Denys H.265 PRO Combo EU :).

> W tym urządzeniu niema możliwości zapewnienia właściwej pracy dwóch głowic pod warunkiem nagrywania programu na jednanej z nich, gdyż działają one na tym samym „torze”.

To jest dla mnie trochę dziwne, ponieważ często nagrywając z satelity mogę oglądać z TV naziemnej i odwrotnie a często zdarza się, że nagrywając z TV naziemnej nie mogę nic oglądać z nagrywanej częstotliwości z TV naziemnej i nic z TV Sat. ?? Dziwne bo czasami mogę nagrywać z TV naziemnej i oglądać TV Sat, nie widzę żadnej zasady dlaczego tak jest ?? ale na pewno jest możliwość nagrywania z jednego typu TV (TV SAT/TV Naziemna) i oglądania z drugiego typu TV (TV Naziemna / TV SAT) i odwrotnie - sprawdzone bo niejednokrotnie tak robiłem (oglądałem i równocześnie nagrywałem) i nie przeszkadzał w tym problem, że "gdyż działają one na tym samym „torze”. :)
Pozdrawiam
SWPL

Dziękuje bardzo za pytania i rzeczowe sugestie.
Chciałbym doprecyzować moją odpowiedź w sprawie nagrywania i oglądania TV naziemnej/TV SAT i zamiennie.
W naszym tunerze nie mamy możliwości zapewnić stabilnej i właściwej pracy przy nagrywaniu np. TV SAT i oglądaniu TV naziemnej. Inaczej mówiąc mogą występować zjawiska niewłaściwego działania (brak możliwości oglądania, brak dźwięku itp.). Nie stwierdziłem zaś, że takiej możliwości nie istnieje w ogóle.
Denys H.265 PRO Combo EU lub PRO Combo konstrukcyjnie nie zapewniają stabilności pożądanej i wyżej opisanej funkcji. Dla tego też ta funkcja nie jest zagwarantowana (i niema jej w specyfikacji) w Denys H.265 PRO Combo/PRO Combo EU.
Wracając do urządzeń uClan nie przeznaczonych na rynek europejski - będziemy odpowiadać na pytania związane z tymi urządzeniami. W sytuacji zaś awarii tych urządzeń nie mamy możliwości zapewnić obsługi reklamacyjnej w naszym centrum serwisowym.
Dziękujemy za zainteresowanie i rzeczowe uwagi co do sprzętu uClan!

Pozdrawiam
Edward/Ukland



SatWestPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: 05 gru 2016, 11:46
Tuner: OPTICUM HD XS65 Combo, Humax HDCI-2000 i inne
Antena: 90 cm 115 cm na 28 E
Konwerter: Opticum, Inverto Black Ultra na 28 E
Podziękował: 189 razy
Dostał Podziękowań: 67 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#39

Post autor: SatWestPL » 06 wrz 2019, 16:47

@uClan

Dziękuje bardzo za konkretną odpowiedź i szkoda że ta funkcjonalność nie działa stabilnie.

Pozdrawiam
SWPL
Za ten post użytkownik SatWestPL otrzymał podziękowanie od:
uClan (06 wrz 2019, 22:56)



Awatar użytkownika
ddll
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 18 mar 2018, 10:16
Tuner: Ustym 4K Combo_OTT
Antena: 90cm
Konwerter: Inverto monoblock twin
Podziękował: 3 razy
Dostał Podziękowań: 18 razy

Dystrybutor uClan na Polskę - pytajcie o wszystko

#40

Post autor: ddll » 13 paź 2019, 20:08

Już o tym pisałem. Czy to na YT czy YT poprzez WEB ciągle występuje konieczność wybierania języka mimo, że raz wybrałem i kraj i język. W WEB mam wybrane PL, PL i nic to nie zmienia. Dominuje rosyjski, którego za każdym razem trzeba zmieniać. Ostatni soft nie zmienił tego. Przydała by się jeszcze kontynuacja odtwarzania utworów YT z listy jaką mam na WEB.
Są to w sumie drobiazgi. Tuner, oprogramowania, są super. Polecam wszystkim jego kupno. :clap2: :clap2:
Za ten post użytkownik ddll otrzymał podziękowanie od:
uClan (18 paź 2019, 12:58)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Uclan/Ustym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości