Instalacja do multiroom i nagrywania C+

Dział poświęcony problemom z działaniem sprzętu TV SAT - usterki,naprawy, przeróbki itp.
Thallia
nowy
nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2020, 11:27
Tuner: MediaBox+/PVR ADB 3740SX
Antena: Fuba 85
Konwerter: Octo
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Instalacja do multiroom i nagrywania C+

#1

Post autor: Thallia » 29 lip 2020, 14:16

Witam
Proszę o pomoc w zakresie zmian w instalacji już istniejącej z kablami umieszczonymi pod ociepleniem.
Posiadam telewizję Canal + z multiroom'em 1x MediaBox+/PVR ADB 3740SX + 5x WiFi Box+ / SAGEMCOM DSIW74.
Antena Fuba 85 i konwenter octo, a więc każdy dekoder ma swój kabel, a sygnał odbierają z dekodera głównego po Wi-Fi z routera.
Mogę przedłużyć umowę i chciałabym Dekoder 4K ULTRABOX+ (MODELE: USW4001NCP i NCP-3670SF), bo zależy mi na możliwości nagrywania i jednoczesnego oglądania różnych kanałów.
Opcja nagrywania wymaga jednak odpowiedniej instalacji - nie mam szans podłączyć dwóch kabli do głównego dekodera, a więc z tego co wyczytałam pozostaje mi zmiana konwertera na Unicable.

Moje pytanie, jak zmienić istniejący Octo na Unicable, tak żeby podłączyć 5 dekoderów multiroom i jeden główny, który potrzebuje sygnału w technologii Unicable? Jakie urządzenia kupić i podłączyć i czy jakość odbioru będzie odpowiednia?



Awatar użytkownika
Peyu
Moderator
Moderator
Posty: 3882
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:09
Tuner: Wiele
Antena: Orbitron 3m MESH
Konwerter: Inverto KU C-band
Lokalizacja: Wielkopolska Leszno
Podziękował: 69 razy
Dostał Podziękowań: 256 razy
Kontakt:

Instalacja do multiroom i nagrywania C+

#2

Post autor: Peyu » 31 lip 2020, 7:33

Co mogę polecić zaczerpnięte u kolegów.
W razie pytań jaki i gdzie zakupić sprzęt opisany na rysunku zapraszam na pw.
Załączniki
F505FA05-0193-4AC6-AABD-EA2576634F88.png
Za ten post użytkownik Peyu otrzymał podziękowanie od:
Mark'o (23 paź 2020, 23:54)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości