Multifocus E85

Jaką antenę satelitarną wybrać, porady i wskazówki przy zakupie anten satelitarnych.
ABELARDO
nowy
nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2012, 20:59
Tuner: DM800HD
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Multifocus E85

#11

Post autor: ABELARDO » 19 mar 2012, 20:38

Witam , czy zmieszczę na tej szynie jako centralnie HB i Astra ale konwertery TWIN (mają większe oka , sygnał chcę puscic rodzicom na dekoder CP) ? Jak tak to co generalnie polecacie niedrogiego z twin-ówv? Pozostaje mi jeszcze pozycja 28st. i 5st. - jakie konwertery single polecacie tutaj ? Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy dlaczego producent produkuje szynę na 5 konwerterów a dajseki są na 4 i 8 konwerterów . Czyli zakładając 5 konwerterów to muszę zakupić dajseca na 8 konwerterów lub ew.dokupić szynę na 3 konwertery więcej , czy tak ?

Za podpowiedzi z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
cybertom
DX-er
DX-er
Posty: 1155
Rejestracja: 26 wrz 2011, 0:36
Tuner: U2C Denys, GTMedia GT Combo
Antena: Laminas AS-1500
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 181 razy
Dostał Podziękowań: 148 razy

Multifocus E85

#12

Post autor: cybertom » 20 mar 2012, 17:13

Hej, Twin na 13e i 19e bez problemu się zmieszczą. Co do doboru konwerterów. Idź do sklepu ze sprzętem, weź co mają i już :) Różnicy nie odczujesz. Producent daje pięć mocowań na konwertery. Wiąże się z tym że przełącznik diseq 4x1 nie wystarczy. Chyba że nie chcesz z pięciu korzystać. Jeśli chcesz to musisz zaopatrzyć się w 8x1 lub 10x1 ja mam :

http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... prod_id=41

mały zgrabny, z zapasem wejść, jestem zadowolony.

Jeśli chcesz rozbudować o więcej niż 5 to można dokupić extra mocowania, tyle ile potrzebujesz. Z tego co u siebie widzę więcej niż 9 nie zmieścisz, chyba że zrobisz jakieś dostawcze przedłużenie szyn z obu stron, ale czy sygnał złapiesz to nie odpowiem Tobie na to.

@Alamar

za krótko mam talerz aby stwierdzić czy farba odejdzie czy nie. Ja mam wersję chyba duńską w szarym kolorze z napisem kupioną w Szczecinie w Rajsacie.

pozdro


Obrazek


Laminas AS-1500 + obrotnica Jaeger SMR 1224 80E - 45W
U2C Denys H.265
GTMedia GT Combo
Karta PC TBS 5922

rybirek
nowy
nowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2012, 9:16
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Multifocus E85

#13

Post autor: rybirek » 21 mar 2012, 16:31

Alamar pisze:Witam

Ja mam pytanie z innej beczki, jest to antena stalowa a te podobno ostatnio sa malo popularne ze wzgledu na to ze juz nawet po dwoch latach rdzewieja no i generalnie maja gorszy zysk od aluminiowych, pytanie moje wiec jest czy antena ta rdzewie i jak dlugo wytrzyma farba i ile traci sie jesli farba zejdzie, czy wtedy bedzie ona nadal lepsza od tych wiekszych np. ktore podawaliscie?
Używam w sumie 3 anten.
Pierwsza z nich zainstalowana w domu rodziców ma obecnie jakieś 15 lat i od chwili montażu nie była dotykana (zez na HB i Astrę) rdzy nie zauważyłem.
Dwie pozostałem mają >5 lat i też nie widziałem rdzy.
Kto Ci takich bajek naopowiadał ?



loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

Multifocus E85

#14

Post autor: loocas » 18 kwie 2012, 20:44

Czy ktoś na tej antenie ma ustawioną zachodnią cześć orbity. Interesuje mnie obecnie od 30W na wschód co tam wyjdzie.
Zakładam po wpisach tutaj, że antenę trzeba będzie o ok. 3-4 stopnie skręcić w prawo (86-87 na podziałce)?
Dobrze kombinuje?


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

Awatar użytkownika
cybertom
DX-er
DX-er
Posty: 1155
Rejestracja: 26 wrz 2011, 0:36
Tuner: U2C Denys, GTMedia GT Combo
Antena: Laminas AS-1500
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 181 razy
Dostał Podziękowań: 148 razy

Multifocus E85

#15

Post autor: cybertom » 19 kwie 2012, 23:20

loocas pisze:Czy ktoś na tej antenie ma ustawioną zachodnią cześć orbity. Interesuje mnie obecnie od 30W na wschód co tam wyjdzie.
Zakładam po wpisach tutaj, że antenę trzeba będzie o ok. 3-4 stopnie skręcić w prawo (86-87 na podziałce)?
Dobrze kombinuje?
Od Hispasata na wschód powinieneś dojechać po szynie prawdopodobnie do Hotbirda, może Astra ale to już na mega styku. Różnica kąta elewacji między skrajnymi satelitami jest dość znaczna, ze względu na Hispasata, który np w Szczecinie "patrzy" dość nisko. Różnica ta wynosi prawie 14 stopni. Talerz musi być dość mocno skręcony w prawo. Powodzenia :)
Za ten post użytkownik cybertom otrzymał podziękowanie od:
loocas (19 kwie 2012, 23:58)


Obrazek


Laminas AS-1500 + obrotnica Jaeger SMR 1224 80E - 45W
U2C Denys H.265
GTMedia GT Combo
Karta PC TBS 5922

loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

Multifocus E85

#16

Post autor: loocas » 19 kwie 2012, 23:56

Upss.. no to szykuje się niezła zabawa. Ale wiadomo, nie chodzi o to żeby oglądać tv ale żeby się sprzętem sat bawić. :grin:
Gdyby się "wyrobić" w zakresie Hispasat - Hotbird to będzie OK. Pewnie zajmie mi to trochę czasu, pośpiechu nie ma.

Drugie pytanie jest następujące:
Docelowo antena ma wisieć w bardziej "klasycznej" konfiguracji i tutaj moje pytanie, czy jest sens obcinać "zabezpieczenie przed obsuwaniem się anteny - nazwijmy to roboczo wypustkiem :slap: " żeby zamontować antenę na rurze 60 mm czy lepiej zostawić i "klasyczny" uchwyt antenowy utrzyma 11 kg antenę?
Foty załączę może jutro, o co mi chodzi.


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

Awatar użytkownika
cybertom
DX-er
DX-er
Posty: 1155
Rejestracja: 26 wrz 2011, 0:36
Tuner: U2C Denys, GTMedia GT Combo
Antena: Laminas AS-1500
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 181 razy
Dostał Podziękowań: 148 razy

Multifocus E85

#17

Post autor: cybertom » 20 kwie 2012, 10:57

loocas pisze:Upss.. no to szykuje się niezła zabawa. Ale wiadomo, nie chodzi o to żeby oglądać tv ale żeby się sprzętem sat bawić. :grin:
Gdyby się "wyrobić" w zakresie Hispasat - Hotbird to będzie OK. Pewnie zajmie mi to trochę czasu, pośpiechu nie ma.

Drugie pytanie jest następujące:
Docelowo antena ma wisieć w bardziej "klasycznej" konfiguracji i tutaj moje pytanie, czy jest sens obcinać "zabezpieczenie przed obsuwaniem się anteny - nazwijmy to roboczo wypustkiem :slap: " żeby zamontować antenę na rurze 60 mm czy lepiej zostawić i "klasyczny" uchwyt antenowy utrzyma 11 kg antenę?
Foty załączę może jutro, o co mi chodzi.
Ja próbowałem zawiesić na trzech różnych uchwytach pionowych ze względu na wysokość. I wybrałem jak najniższą 450 mm. Przy wyższych mocno się kołysała cała konstrukcja. Ale o wycinaniu tego zabezpieczenia nawet nie pomyślałem :) Ale to się jednak przydaję, antena nie zjedzie ci podczas manewrów, których zapewniam na pewno nie zabraknie ;) Im niżej tym lepiej.

Obrazek

A co odbioru Hispasat - Hotbird, nie jestem pewien, ale różnice w skręcie anteny mogą okazać się za duże. Jesli mocno zjedziesz w dół na 30W to może się okazać że po drodzę nawet nie wiesz kiedy Hotbird pomachał Tobie :) Oczywiście to tylko teoria. W sumie zabawa anteną to lepsze niż oglądanie :)

powodzonka
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 22:34 przez cybertom, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek


Laminas AS-1500 + obrotnica Jaeger SMR 1224 80E - 45W
U2C Denys H.265
GTMedia GT Combo
Karta PC TBS 5922

loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

Multifocus E85

#18

Post autor: loocas » 20 kwie 2012, 21:28

Tak jak pisałem obecnie zależy mi na zachodzie a jak 13E nie będzie nie ma problemu.
A swoją drogą to ciekawie masz zamontowany uchwyt balkonowy do barierki balkonu (jak przypuszczam - te brązowe elementy) :hmmm:

Plan jest taki, że za jakiś czas Maximum zastąpi Coraba 90. A, że jest ciężki to rozważam obcięcie "wypustka" i zamontowanie anteny na "głównym" maszcie (60 mm średnicy) na podobnej wysokości jak jest obecnie Corab.
Tutaj masz foty.
http://www.satclub.pl/nasz-sprzet-tv-sa ... 01-90.html


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

Awatar użytkownika
cybertom
DX-er
DX-er
Posty: 1155
Rejestracja: 26 wrz 2011, 0:36
Tuner: U2C Denys, GTMedia GT Combo
Antena: Laminas AS-1500
Konwerter: Inverto Black Ultra
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 181 razy
Dostał Podziękowań: 148 razy

Multifocus E85

#19

Post autor: cybertom » 20 kwie 2012, 22:48

przy takiej konstrukcji żadne wichury nie groźne :band:

patrząc na to jak masz zawieszonego Coraba to proponuje primo zawiesić bez cięcia i poobserwować, choć jak widzę powinno być bez zarzutu pomimo paru ładnych kg Multifocusa. Swoją drogą ciekawe ile waży sąsiad wyżej :w00t:

Nie ma co się martwić, zobaczysz :)

Pozdrawiam


Obrazek


Laminas AS-1500 + obrotnica Jaeger SMR 1224 80E - 45W
U2C Denys H.265
GTMedia GT Combo
Karta PC TBS 5922

loocas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1114
Rejestracja: 27 maja 2010, 10:01
Podziękował: 47 razy
Dostał Podziękowań: 46 razy

Multifocus E85

#20

Post autor: loocas » 20 kwie 2012, 23:30

Dobra, to są rozważania na przyszłość. Obecnie Multifokus "zawiśnie" na drugim balkonie tam gdzie "widać zachód" bo tam gdzie obecnie jest Corab raczej nie będzie to możliwe.
Rura 1,5 cala już kupiona, teraz jej montaż a potem skręcanie anteny :vivalabamba:


Mabo 150 (68,5 E - 15 W), Maximum E-85 Multifocus, VU+ UNO 4K, Prof 7301.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Anteny satelitarne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości